LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 896)

Kryesore

Polici i vë gjobë se e kishte parkuar gabim, vëllezërit e rrahin

Gjoba e vendosur nga një polic rrugor nuk është “pritur” mirë nga dy vëllezër, të cilët kanë ushtruar dhunë ndaj efektivit. Ngjarja është shënuar në Gjirokastër, ku vëllezërit Florjan dhe E. Zife kanë qëlluar me grushte punonjësin e policisë ndërsa ...

Read More »

SMS-t e Karelit dërguar kushuririt të tij: gardianët më futën shkopin e gomës në….do më vrasin

“Gozhda ime u këput. Gardianin që i kisha dhënë 60 mijë euro që të më rregullonte tri ditë leje e vrava aksidentalisht. Kisha një lugë që e kisha bërë si thikë. Unë e qëllova për ta trembur, për ta çarë, ...

Read More »

Vdekja e Karelit, zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore: U torturua barbarisht, i kanë shkulur zemrën

Skandal grek me vdekjen e Ilir Karelit. Shqiptarit që vrau gardianin në burgun e Malandrinos i është shkulur zemra dhe nxjerrë njëri sy. Torturat çnjerëzore që i shkaktuan vdekjen në qelitë e burgut të Nigritës janë konfirmuar nga ekspertët e ...

Read More »

Jens Stoltenberg emërohet Sekretar i ri i Përgjithshëm i NATOS në vend të Rasmussen

NATO ka zgjedhur ish-kryeministrin norvegjez Jens Stoltenberg, si sekretar të përgjithshëm të saj të ardhshëm. “Këshilli i Atlantikut të Veriut vendosi të emërojë zotin Jens Stoltenberg, si Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s dhe Kryetar i Këshillit të Atlantikut të Veriut, ...

Read More »

Vrasja e Karelit, reagon Berisha: Krimi i radhës ndaj emigrantëve shqiptar nga albanofobët fqinj

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar tronditëse vrasjen e Ilir Karelit, shqiptari i cili u rrah dhe më pas vdiq si pasojë e torturave në mënyrë brutale në burgun e Malandrinos dhe Nigritas në Greqi. Sipas Berishës ky akt i ...

Read More »

Basha: Politikat ekonomike të dyshes Rama-Meta po i marrin frymën shqiptarëve

Ekonomia është vënë në fokus të mbledhjes së grupit të Partisë Demokratike, e cila po drejtohet nga lideri Lulzim Basha. Sipas tij, ekonomia është fusha ku po “mblidhet dështimi deshtimi tronditës dhe mbytës i qeverisë rama meta. Politikat ekonomike janë ...

Read More »

Napoli, celulari i shpëton jetën emigrantit shqiptar pasi u qëllua me armë

Një emigrant shqiptar në Itali i ka shpëtuar vdekjes mëngjesin e sotëm, pasi kur është qëlluar me armë ndaj tij, celulari që kishte në xhepin e xhaketës ka devijuar plumbin, duke e plagosur. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në ...

Read More »

OKB: Efektet e ngrohjes globale të ashpra dhe të parikuperueshme

Organizata e Kombeve të Bashkuara paralajmëron sërish se efektet e ngrohjes globale ka gjasa të jenë të ashpra, depërtuese dhe të pakthyeshme. Në një raport të hartuar se fundmi, shkencëtarë dhe zyrtarë janë shprehur se ky dokument siguron prova të ...

Read More »

Përvjetori në Nato, Nishani refuzoi ftesën e qeverisë: Ishte fyese

Në ceremoninë e organizuar sot në Ministrinë e Mbrojtjes me rastin e 5-vjetorit të anëtarësimit në NATO u vu re mungesa e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Në lidhje me praninë e tij, gazeta “Panorama” shkruan se kreu i shtetit ...

Read More »

5-vjet në NATO, Rama: Shqipëria përballë përgjegjësisë të paguajë çmimin e lirisë

Në Ministrinë e Mbrojtjes po zhvillohet një ceremoni me rastin e 5-vjetorit të pranimit të Shqipërisë në NATO. Gjatë fjalës së tij në ceremoninë e organizuar me këtë rast, kryeministri Edi Rama ndau bindjen e përbashkët, sikurse presidenti amerikan Obama, ...

Read More »