LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 897)

Kryesore

Hetuesit sigurojnë provat e vrasjes së Karelit, u masakrua nga gardianët e burgut (Video)

E përditshmja Kathimerini ka publikuar videon ku shfaqet Ilia Kareli mes policëve grekë në burgun e Nigritas. Kurse dje Gazeta greke “To Vma” ka publikuar disa foto tronditëse ku duket i dënuari shqiptar Ilia Kareli teksa cohet në qelinë e torturave ...

Read More »

Kuvend, Rama: Të ardhurat në rritje ndaj FMN e BB na besuan huanë

Kuvendi nisi seancën plenare ku pritet shqyrtimi i disa pr/ligjeve, si ai ”Për Policinë e Burgjeve”, ndryshimet në ligjin ”Për transportet rrugore”, si dhe ligji ”Për kalimin në pronësi pa shpërblim të tokës bujqësore”. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, njoftoi ...

Read More »

Grupi Parlamentar i PS: Ekspertiza ka verifikuar falsifikimin e listës së notave nga Arjan Hoxha

Përfaqësuesit e Partisë Socialiste në Komisionin hetimor për lëvizjet në Polici kanë akuzuar ish kreun e antikrimit Arjan Hoxha se ka falsifikuar listën e notave. Zyra për mediat ka shpërndarë një dokument ku theksohet se Ekspertiza e Drejtorisë së Policisë Shkencore ka ...

Read More »

Publikohen imazhet shokuese të torturimit të Ilia Karelit në qeli

Gazeta greke “To vima” ka publikuar disa foto tronditëse ku duket i dënuari shqiptar Ilia Kareli teksa cohet në qelinë e torturave në burgun e Nigritas. Në shtatë imazhet tronditëse duket 42 vjeçari, në momentet e para të hyrjes në ...

Read More »

Komisioni Hetimor, Hoxha: Arrestimi i babait të Tahirit i ligjshëm, largimi im politik

Komisioni Hetimor Parlamentar për lëvizjet në Polici ka vijuar punën edhe këtë ditë të mërkure me disa dëgjesa. Ish-shefi i Krimit Ekonomik, Arjan Hoxha vijoi deklaratat mbi arrestimin e Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri. “Për operacionin ...

Read More »

Kompetencat, Nishani: Qeveria të ndal urgjentisht sulmet politike ndaj Presidentit

Në një shkrim të titulluar “Mbi ‘Përgjegjësitë’, Presidenti Bujar Nishani ka akuzuar qeverinë se po e sulmon politikisht. “Qeveria të ndalë urgjentisht sulmet politike ndaj Presidentit të Republikës, roli kryesor i të cilit në këtë mes nuk është t’u përgjigjet ...

Read More »

Borxhi, Basha: Dyshja Rama-Meta nuk qeveris por bënë propagandë, e djathta domosdoshmëri

‘Dyshes Rama-Meta iu rroftë propaganda se punë nuk ka. Nuk qeverisin por vetëm bëjnë propagandë. Përdredhin ndonjë shifër, marrin ndonjë gjë që ua kemi lënë gati ne”. Kështu u shpreh sot në mbledhjen e grupit parlamentare të Partisë Demokratike, Lulzim ...

Read More »

Amnistia, 93 të burgosur fitojnë nesër lirinë

Nesër do të lirohen të dënuarit e parë, të cilët përfitojnë nga aministia e miratuar në mars në Parlament dhe e dekretuar nga presidenti Nishani. 88 të burgosur në institucionin e vuajtjes së dënimit në Drenovë dhe 5 të dënuar ...

Read More »

“Zero tolerancë nepotizmit”, Berisha: Rama habiti sallën me kushurinjtë e tij të “papunë”

Ish kryeministri Berisha në një postim në rrjetin social facebook shkruan se Rama habiti gjithë sallën teksa fliste për luftën kundër nepotizmit. Reagimi i Berishës vjen pas deklaratave të Ramës gjatë prezantimit të prefektes së Vlorës, kur deklaroi se ‘ ai ka shume ...

Read More »

Deklarat e Veliaj, reagon Bashkia: Kryeministri ofron shpifje dhe zero rezultate

“Zero bilanc, zero punë, zero rezultate, zero projekte, vetëm sulme dhe shpifje kundër Bashkisë. Ky është realiteti që ofron sot kryeministri Rama”-thuhet në reagimin e Bashkisë së Tiranës për deklaratën e ministrit Erion Veliaj. Më tej theksohet se qeveria nuk ...

Read More »