LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 900)

Kryesore

Vrasja në Ish-bllok, prokurori kërkon 35 vjet burg për Ndriçim Ballën

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin me 35 vjet burg për Ndriçim Ballën, ish-nënoficer i Forcave të Armatosura i cili akuzohet për vrasjen e Majlinda Hoxhës, 40 vjeç  dhe plagosjen e Elton Fushës mbrëmjen e 9 shtatorit të vitit të ...

Read More »

Mirësevini në Dhërmi. Kujdes nga mbeturinat!

Nuk është për t’u habitur, jemi në pikun e sezonit turistik, kemi reklamuar anë e kënd botës me panaire e spote publicitare perlat e bregdetit shqiptar, nga jugu në veri. Fjalët janë se turistë të shumtë do mbërrinë në plazhet ...

Read More »

25 universitetet më të mira në Evropë

Universiteti i Kembrixhit është kolegji më i mirë në Evropë, sipas një liste të re të bërë nga ‘Qendra për Renditjen e Universiteteve Botërore’ (CWUR). Universiteti i Oksfordit dhe Instituti Federal Zviceran i Teknologjisë në Zyrih, gjithashtu qëndrojnë në vendet ...

Read More »

Grabit të moshuarin, gjendet i vdekur nga policia

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar sot në qytetin e Elbasanit. Një 49-vjeçar ka vdekur pasi i ka grabitur portofolin një të moshuari. Policia e këtij qyteti bën me dije se është vënë në ndjekje të tij, por e kanë ...

Read More »

Mediat në Kosovë: Priten 5 arrestime të zyrtarëve të lartë, PDK do të tronditet furishëm

Skena politike në Kosovë brenda pak ditësh do të mund të tronditet si asnjëherë më parë. Tronditje mund të jetë thuajse fatale për partinë politike, e cila doli e para në zgjedhje dhe që me çdo kusht këmbëngulte që të ...

Read More »

Beci: Mjekët kanë lidhje me depot, japin doza të mëdha ilaçesh

Në Shqipëri, mjekët kanë tendencë të japin doza shumë të mëdha të barnave të shtrenjta, ndërkohë që në 4 vende evropiane të marra në studim, shifrat tregojnë të kundërtën. Kjo është një dukuri që tregon për lidhjet e dyshimta mjek-kompani farmaceutike”. ...

Read More »

Basha fton Ndreun në iftar. Deputeti: Këta edhe të ftojnë, dhe të denoncojnë

Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu, ka publikuar në rrjetin social “Facebook” një ftesë të kreut të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, për të marrë pjesë në iftarin që ky i fundit ka organizuar javën e ardhshme, me rastin e muajit ...

Read More »

Vrasja e Santos, lirohen dy kushërinjtë Gjozi, hetimet në pikën zero

Gjykata ka lënë të lirë sot Sajmir e Klodian Gjozi, dy kushërinjtë nga Fushë Kuqja, të cilët u vunë në pranga pas dyshimeve për përfshirje në vrasjen e bankierit dhe biznesmenit Artan Santo, më 26 qershor 2014. Ky vendim që ...

Read More »

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve të bombave të telekomanduara, në pranga 3 persona

Një operacion i policisë së Durrësit ka arrestuar disa persona, pjesë e një trafiku të gjerë ndërkombëtar të bombave me telekomandim. Në cilësinë e provës materiale janë kapur mekanizma celularë bombe që personat do i shisnin në treg. Operacioni policor ...

Read More »

Tiranë, atentat tritoli tek “Rruga ura”, shpërthen automjeti në lëvizje me 3 persona brenda

Tre persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i një automjeti tip “Volswagen Polo” me targë AA 868 EE rreth orës 19:40 në vendin e njohur si “Rruga ura” në kryeqytet. Dyshohet që automjetit  t’i jetë vendosur një sasi eksplozivi në krahun e shoferit.  ...

Read More »