LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 910)

Kryesore

Reportazhi i Reuters: Policia shqiptare fiton ndeshjen e kthimit në Lazarat

Policia shqiptare deklaroi të premten fitoren mbi prodhuesit e drogës, që kishin më shumë se 15 vjet që e kishin kthyer fshatin e Lazaratit në jug, në një çiflig personal, ku mbillnin hashash në shkallëindustriale, të paprekur nga një shtet ...

Read More »

Operacioni, Ngjela: E rëndësishme si do menaxhohet periudha paslazarat

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ditën e sotme lidhur me operacionin kundër kultivimit të lëndëve narkotike në Lazarat. Në një postim në rrjetin social “Facebook’ Ngjela shkruan se bosët e narkotrafikut nuk gjenden në Lazarat por në Tiranë. Ngjela shprehet se ...

Read More »

Raporti i DASH për trafikun njerëzor

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin vjetor të trafikimit të personave për 2013-n, i cili shënon një përparim të lehtë të vendit tonë në klasifikim. Nga lista e vëzhgimit “Grupi 2”, ku ishte një vit më parë, Shqipëria tani renditet më lart, ...

Read More »

Studimi ISP-s: Deputetët fshehin diplomat sipas interesit, e mohojnë studimin tek “Kristal”

Kalimi nga akademikët 1991 tek biznesmenët 2014. Berisha e Dokle të vetmit deputetë me mandate nga 1991. Një nga detyrimet kushtetuese të çdo funksionari dhe institucioni të lartë është transparenca publike. Pjesë e transparencës është CV e drejtuesve të lartë, përfshirë ...

Read More »

Përjashtimi i Berishës, ironizon Meta: Kam dobësi për të pavarsisht vendimit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, një ditë pas vendimit për të përjashtuar për 10 ditë deputetin e Partisë Demokratike, Sali Berisha nga çdo aktivitet u shpreh se, “Pavarësisht vendimit të Byrosë së Kuvendit, kam dobësi për Berishën” dhe shtoi më tej ...

Read More »

Policia ‘fiton’ Lazaratin, ja rezultatet e plota të operacionit

Lazarati nuk është më fshati i paprekshëm dhe rebel që nga pasditja e djeshme. Policia e Shtetit ka arritur në zemër të tij, duke vendosur kontrollin e plotë pas 5 ditëve aksion dhe përplasje me banorët. Nuk ka më ‘betejë’, ...

Read More »

Gatja frikë për jetën, kërkon mbrojtie, Tavo negocion me Tahirin për dorëzimin e tij

Dorëzimi i Gate Mahmutaj kriminelit famëkeq të fshatit të Lazaratit dhe jo vetëm, sipas deklaratave është bërë e mundur pas negocimit nga ana e deputetit të LSI-s për qarkun e Gjirokastrës Vangjel Tavo dhe Ministri të Brendshëm Tahiri. Vet deputeti pranon ...

Read More »

Arrestimi i Florenc Hoxhës, urdhër arresti dhe kreut të INUK Zyhdi Dajti, pritet dorëzimi i tij

Policia njofton se mbrëmjen e djeshme, pak para mesnate, është arrestuar kreu i Inspektoriatit Urbanistik Vendor të Tiranës, ndërsa kanë lëshuar një urdhër arresti ndaj kreut të INUK Zyhdi Dajti. Për të dy zyrtarët rëndojnë akuzat korrupsion dhe shpërdorim detyre. ...

Read More »

Pranga Florenc Hoxhës, akuza për korrupsion dhe shpërdorim detyre

Kreu i Inspektoratit Ndërtimor të Bashkisë së Tiranës, Florenc Hoxha, është arrestuar mbrëmjen e sotme, pasi akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Arrestimi i tij ka ardhur mbremjen e sotme rreth orës 23.00, pas një sërë denoncimesh të bëra nga ...

Read More »

“Tahiri të hetojë njëherë veten e tij, e bënë Gaten si Bin-Ladeni” (Video)

Tahiri të hetojë njëherë veten e tij pastaj të hetojë fëmijët dhe burrin tim, se neve e shikojmë në televizor, popullin e thjeshte e fundosin”.  Kështu është shprehur për ora news kunata Gate Mahmutaj. E indinjuar, ajo është shprehur se policia ...

Read More »