LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 945)

Kryesore

Berisha: Rama ka frikë nga transparenca si djalli nga temjani, provoi vërtetësinë e akuzave

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzar kryeministrin Edi Rama se ka përdorur votat në Komisionin e Sigurisë se ka urdhëruar deputetët e mazhorancës që të hedhin poshtë kërkesën e PD-së për thirrjen në seancë dëgjimore të ministres së Mbrojtjes Mimi ...

Read More »

Greqi, lihen të lirë 2 gardianë të tjerë të burgut të Nigritës

Gjykata e Serresit ka lënë të lirë 2 gardianë të burgut të Nigritës, të akuzuar për vdekjen nga tortura të të dënuarit shqiptar Ilia Kareli. Sot dëshmuan në hetuesi 2 gardianët e fundit, ndërkohë që kjo akuzë rëndon mbi 15 ...

Read More »

Basha pyet Ramën dhe Kodhelin: A keni dijeni për trafikun e drogës nga Forcat e Armatosura

“Kryeministri Rama dhe ministrja Kodheli, keni apo jo dijeni ju për përdorimin e strukturave të FA për transportin e lëndëve narkotike? Këtë pyetje drejtoi sot nga mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, z Lulzim Basha mbi cështjen e ngritur ...

Read More »

Berluskoni dënohet me 1 vit shërbim komunitar

Ish-shefi i qeverisë italiane, Silvio Berlusconi, do të shlyejë dënimin e tij me një vit arrestim duke kryer punë në interes të përgjithshëm, deklaroi sot Gjykata e Milanos. Berlusconi u dënua përfundimisht në gushtin e kaluar me katër vite burg ...

Read More »

Vdiq pasi tentoi të vidhte energjinë elektrike, CEZ kërkon të hetohet

Kompania “CEZ Shpërndarje” i ka kërkuar gjykatës që prokuroria të hetojë një të vdekur për “vjedhje të energjisë elektrike”. Pas shqyrtimit gjyqësor, ankesa e kësaj shoqërie, që tashmë është në varësi të shtetit, nuk është pranuar, ndërsa u la në ...

Read More »

Çmimin “Pulitzer” e fitojnë dy media që raportuan skandalin e përgjimeve në SHBA

“The Guardian” dhe “Washington Post” kanë fituar çmimin kryesor për gazetari në botë, Pulitzer. Të dy mediat, kanë fituar këtë çmim për shkak të zbulimit të skandalit të përgjimeve nga ana e NSA’së në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Storiet ...

Read More »

Reforma Territoriale, Meta: Mazhoranca mund ta miratoj e vetme me 84 vota

Kryetari i Kuvendit dhe njëherazi kreu i LSI, Ilir Meta komentoi sot vendimin e opozitës mbi punën e qeverisë për reformën territoriale. Ndërsa po sot, kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se nëse qeveria e miraton në mënyrë të njëanshme ...

Read More »

Territori, Basha: Ngutja e dyshes Rama-Meta të kënaq oreksin e tyre në zgjedhjet e reja

Shoqata e Bashkive po diskuton sot për reformën territoriale dhe administrative, për të dalë me një përgjigje konkrete ndaj ftesës së qeverisë për bashkëpunim. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Lulëzim Basha u shpreh se ftesa e mazhorancës ishte thjesht një ...

Read More »

Rama takon Emirin e Katarit, bisedime për nxitjen e bashkëpunimit midis dy vendeve

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë dy ditore në Katar me ftesë të kryeministrit të Katarit Sheikut Abdullah Bin Nasser Al Thani. Gjatë kësaj vizite ai u shoqërua nga ministri i Jashtëm Bushati, ministri i Zhvillimit Ekonomik Ahmetaj, Ministri i ...

Read More »

Paskuqan, 2 vëllezërit: Bukë falas për këdo që nuk ka mundësi ta blejë

Jo shumë larg qendrës së Tiranës, në periferi të saj, përkatësisht në zonën e Paskuqanit, dy vëllezër kanë ndërmarrë një nismë shumë humane. Ata japin bukën falas për këdo që nuk ka mundësi ta blejë. Në supermarketin e tyre, në ...

Read More »