Home . Kuriozitete

Kuriozitete

Zbulohet një oqean 1,000 km nën Tokë, nëse thahet jeta merr fund në planet

3aa6f07200000578-3960442-image-a-30-1479815292424_1480100034-1743586

Uji mbulon 70% të sipërfaqes së tokës, por a e dini që një pjesë e madhe e ujit qëndon brenda planetit tonë? Sipas studimeve të fundit, sugjerohet se uji ndodhet në thellësi prej 1000 kilometrash. Shkencëtarët thonë se nëse nuk ...

Read More »

Hapin varrin e Krishtit pas 5 shekujsh, historianët mahniten nga ajo që gjejnë brenda

2-263

Varri ku mendohet se u la të prehej i qetë “Biri i Zotit” ndodhet në një kishë në qytetin e vjetër të Jerusalemit, ku shkencëtarët kanë shkuar së fundmi dhe po punojnë për të restauruar gurët e jashtëm. Vetëm disa ...

Read More »

Taksisti gjen çantën me 187 mijë $, do të çuditeni se të kujt ishin paratë

1-1

Një taksist gjen një çantë brenda së cilës ishin jo pak, por 187 mijë dollarë. Dikush i kishte harruar në sedijen e pasme. Ai nuk u mendua dy herë, por e dorëzoi çantën në polici. Një gjest i madh që ...

Read More »

“Me pistoletë dhe BMW X5”, dasma çeçene që po bën xhiro në internet (Foto+Video)

3ab73e9f00000578-3968480-but_despite_both_the_bride_and_groom_being_at_the_ceremony_the_g-a-54_1480006899336

Dasmat në Çeçeni për nga tradita mbahen si më të veçantat, pasi përfshijnë një rit zakonesh me festë disa ditore, duke kërcyer, e kënduar. Por pavarësisht kësaj, nusja nuk mund të jetë pjesë e shumë prej këtyre festimeve. ‘Daily Mail’ ...

Read More »

Suitë luksoze në avion me pak lekë? Zbuloni sekretin e këtij udhëtari (Foto+Video)

3ab9274800000578-0-image-a-47_1480013323791

Sam Huang mund të quhet pa frikë një udhëtar i zgjuar, pasi ai ka arritur të udhëtojë nga Singapori në Sidnei vetëm me 480 dollarë dhe jo vetëm kaq, udhëtimi i tij ka qënë i klasit të parë, si dhe ...

Read More »

Çdo ditë ajo e përshëndeste këtë të pastrehë, por lypës beri diçka që i ndryshoi jetën

lype

Është nga ato historitë që nuk të ndodh shpesh të lexosh për to. Burri i pastrehë 77 vjeçar prej 35 vitesh shkruante poezi në rrugë, por talenti i tij kurrë nuk u vu re. Por ditët kalonin dhe në atë ...

Read More »

Djem mësoni si mund ta zgjasni atë “mikun” dhe ju vajza se çfarë shije ka sperma para se.. (Foto)

sperme-1

Emrat për të janë të shumtë e të larmishë, por në gjuhën shkencore quhet penis. Lista me emra për të është shumë e gjatë, madje në lidhje me të janë krijuar edhe mite, legjenda, citate, barsoleta, poezi e shumë të ...

Read More »

Bën copë e thërrime Lamborghinin 190 mijë paundësh, përgjigja e 23-vjeçarit të lë pa fjalë

2-246

Lojtari i Premier League, Jeff Schlupp ka pësuar një aksident me automjetin e tij luksoz tip Lamborghini ngjyrë të zezë, i cili kushton plotë 190 mijë paund. Fatmirësisht ai nuk ka pësuar dëmtime fizike dhe ndodhet në gjendje të mirë ...

Read More »

Shihni në ëndërr njerëz që kanë vdekur? Ja çfarë do të thotë kjo

endrra-vdekje

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu që nuk është një rastësi fakti se që nga kohët e lashta është besuar se ...

Read More »

Hidhen me parashutë, bëjnë seks në ajër (Video+18)

cift4

Një guxim i frikshëm i dy aktorëve të filmave për të rritur po bën bujë. Aktori kanadez Alex Torres, i njohur ndryshe si “Voodoo” hidhet me parashutë nga një lartësi e madhe bashkë me një femër. Ai e zhvesh atë ...

Read More »