LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete

Kuriozitete

Ky është “sheiku” i politikës shqiptare me pasuri të pastër 1 miliard euro!

Keni pyetur shpesh herë veten se cili nga politikanët shqiptarë është më i pasuri dhe nuk keni mundur të merrni një përgjigje. Siç duket më në fund përgjigja ka ardhur. Politikani më i pasur është politikani kosovar Visaj Arifaj, i ...

Read More »

Mjekët kishin humbur grafin origjinal: Burri qëndroi një muaj e gjysmë pa fytyrë

Ai qëndroi për gjashtë javë pa fytyrë: Një njeri i cili kishte bërë transplant të fytyrës shumë vite më parë kishte shkuar përsëri në sallën e operacionit për të ndryshuar për të marrë pamjen që kishte pasur pasi trupi i ...

Read More »

Pse nuk duhet të flini në krahun e djathtë

Historikisht është këshilluar që të flihet gjumë në krahun e djathtë, pasi kështu nuk ushtrojmë tension në anën e zemrës, por ekspertët rendisin pesë arsye për të mos e bërë më këtë gjë. InSalut jep me detaje arsyet: Një qarkullim ...

Read More »

Pretendon se është kthyer nga viti 6000, ku botën e sundojnë robotët kurse njerëzit nuk vdesin (Video)

Një burrë pretendon se është kthyer nga e ardhmja, më saktësisht nga viti 6000, dhe beson se ka shumë për të na treguar për të ardhmen e planetit tonë, dhe si dëshmi për këtë shfaq një fotografi të një qyteti ...

Read More »

Kush është njeriu Dragua në jetën e vërtetë? (Foto)

Ato që kanë përkushtuar veten për të përshkruar këtë lloj gjëje kur në realitet janë qenie njerëzore  që vijnë në botë me një objektivin e vetëm: për të qenë të lumtur dhe për këtë arsye nuk mund të heqin dorë ...

Read More »

Momenti i jashtëzakonshëm kur një derr vrapon dhe ndalon kasapët të therin shokun e tij (Foto+Video)

Ky është momenti i pabesueshëm kur një derr vrapon për të shpëtuar shokun e tij i cili ishte gati për tu therur nga dy kasapë në jug-perëndim në Kinës. Pamjet e xhiruara me një telefon dhe të publikuara në Internet ...

Read More »

VIDEO/ Ja si prodhohet paraja dhe çfarë ndodh brenda fabrikës!

Ajo thjesht është letër mirëpo rëndësia e saj në jetën tonë e ka mbivlerësuar atë. Bëhet fjalë për paranë, e cila zëvendësoi metodën e këmbimit nayral, ‘të mira materiale për të mira materiale’. Me siguri keni qenë kuriozë të dini ...

Read More »

Kur të bërtet gruaja (Foto)

Mund të jetë Mbreti i Xhunglës, por në “shtëpinë” e luanit bosi është gruaja, siç duket nga fotot. Luanesha shihet e tërbuar duke iu hakërryer luanit, i cili fsheh me putra kokën e ulur. Pamjet janë marrë në Tanzani nga ...

Read More »

Pëson aksident të rëndë, intuita e të atit i shpëton jetën adoleshentit

 Një adoleshent australian ka arritur të mbijetojë pas një përplasje të rëndë me veturë, sepse babai i tij kishte marrë një vendim të pazakontë për ta gjetur. Samuel Lethbridge, 17-vjeçar, kishte mbetur i bllokuar për 30 orë pasi vetura e ...

Read More »

Makina “parkon” në dyqanin e rrobave (Video)

Një shofer pa leje drejtimi, është përplasur me një dyqan rrobash në Kinë, duke dëmtuar një punonjëse. Video shokuese, e filmuar nga kamerat e sigurisë, tregon momentin kur drejtuesi i automjetit humb kontrollin dhe futet në dyqan. Ngjarja ka ndodhur ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001