Home . Kuriozitete (page 2)

Kuriozitete

“Apple” njoftim të rëndësishëm për të gjithë përdoruesit e iPhone dhe iPad: Ja pse duhet t’i bëni update telefonit deri të dielën

Nëse nuk prishet, mos e rregulloni – apo jo? Epo, disa nga ju përdoruesit e produkteve të Apple mund të mos kenë një zgjedhje këtë fundjavë. Apple po paralajmëron pronarët e iPhone dhe iPads më të vjetër se nëse nuk ...

Read More »

Franca: S’ka liberalizim te vizave per Kosoven derisa te permbushen kushtet

Gjasat që liberalizimi i vizave të jetë dhuratë për Kosovën në prag të Krishtlindjeve janë inekzistente. Përveç Gjermanisë, duket se askush tjetër prej shteteve anëtare të Bashkimit Evropian nuk mendon se kosovarëve duhet t’iu hiqet regjimi i vizave brenda një ...

Read More »

Arrestimi i policit në Lezhë, reagon Lleshaj: Keqardhje për elementë të tillë që pa turp dhe pa dinjitet na nxijnë faqen në Europë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me arrestimin e efektivit të policisë në Lezhë. “Keqardhje për elementë të tillë që pa turp dhe pa dinjitet bien në nivele kaq të ulëta, sa vjedhin ...

Read More »

Nuk e imagjinoni dot shifrën që kap pasuria e Rita Orës dhe Dua Lipës: Renditen ndër më të pasurat në Britani

Të jesh nën 30 vjeç dhe të jesh pjesë e listës së më të pasurëve në Britani është padyshim diçka e madhe dhe dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Dua Lipa, janë pjesë e kësaj liste. Së ...

Read More »

A është normale të paguhen njerëzit që të bëjnë fëmijë?! Çuditë e fëmijëve “fëmija 10 mijë eurosh” të Finlandës e deri te testi interesant i Bolzanos në Itali

Që prej vitit 2013, çdo fëmijë i sapolindur në fshatin më të vogël të Finlandës, Lestijarvi, “vlen” 10 mijë euro. Në atë vit, administratorët e bashkisë vendosën që të luftojnë kundër rënies së lindshmërisë dhe zbrazjes së fshatit ku kishte ...

Read More »

“Mercedes Mama” me 230km/h dhe me fëmijën 3 vjeç me vete, dënohet me burg

Një australiane e papërgjegjshme që iku nga policia e trafikut me Mercedesin e saj, do të kalojë 18 muaj në burg. Në nëntorin e kaluar, 28-vjeçarja Margarita Tomovska, e njohur në mediat sociale si “Mercedes Mama”, po e drejtonte Mercedes ...

Read More »

V.rasësi me pagesë pagoi një v.rasës tjetër me pagesë, i cili pagoi një tjetër v.rasës me pagesë, e kështu deri në polici…

Biznesmeni kinez, Tan Juhui, donte një vrasës me pagesë që të hiqte qafe një konkurrent, dhe ishte gati që për këtë të paguante rreth 250 mijë euro. Vrasësi me pagesë që mori porosinë vendosi t’ia japë një tjetër vrasësi me ...

Read More »

V.rasja e Mauricio Gucci nga gruaja e tij Patricia me v.rasës me pagesë histori e frikshme e luftës për para

Vrasja e Mauricio Gucci. Gruaja e tij pagoi dy vrasës. Përfshirja e mediave, intrigat dhe refuzimi i “vejushës së zezë” për të ofruar punë sociale. 27 Mars 1995. Dy plumba në shpinë dhe një në kokë në jetën e pasardhësit ...

Read More »

Cigaret IQOS janë po aq toksike për mushkëritë, sa ato elektronike dhe ato tradicionale

Cigaret e IQOS, një pajisje që ngroh duhanin pa e djegur atë, janë po aq të dëmshme për mushkëritë, pasi cigaret elektronike dhe ato tradicionale shkaktojnë të njëjtat dëme në qelizat e këtyre organeve. Kjo u zbulua nga një studim ...

Read More »

Ju ndodh të tështini disa herë rresht? Ja çfarë ndodh me ju!

Shkencëtarët shpjegojnë se teshtima është një nxjerrje e fuqishme e ajrit nga mushkëritë, për shkak të një presioni me 160km/h dhe që nxjerr jashtë 2000 deri në 5000 baktere, gjë që ndodh si pasojë e një alergjie apo irritimi të ...

Read More »