LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete (page 20)

Kuriozitete

Top 10 kuaj më të bukura në planetin! (Foto)

Kuajt nga kohra të lashta konsideroheshin si një nga kafshët më të hijshme dhe madhështore në planet. Ata fshehin energji dhe forcë të shfrenuar. Jo pa arsye, disa stallion nuk mund të ngasin për mjaft kohë. aq e madhe është dëshira për liri ...

Read More »

Komunikimi si “koleg” me njëri-tjetrin i 2 foshnjeve pushton internetin! (Video)

Ata komunikojnë sikur ta kuptojnë me të vërtetë njëri-tjetrin! Ju vetëm duhet të shihni atë! 19 milionë shikime! Deri në fund të foshnjës, formohet një qëndrim i qartë njohës ndaj kolegëve: fëmija prek fytyrën, tërheq rroba, flokë, “shije” gishtat e tij – ...

Read More »

Ceremoni qesharake nusesh, të cilët kanë tepruar pak me veshjen … (Foto)

Dita e dasmës është një nga më të paharrueshëm në jetë. Për nusen, kjo është dita kur të gjithë familja dhe miqtë do të admirojnë bukurinë e saj dhe gjëja e parë që do të vërejnë është fustanja e saj e ...

Read More »

Karaibet ulin çmimin e shtetësisë

Vendet e Karaibeve që u gjunjëzuan nga uraganet e kohëve të fundit po sheshin shtetësi me çmime dramatikisht të ulëta në një përpjekje për të mbledhur fonde, duke ndezur në të njëjtën kohë edhe shqetësimet se programi mund të jetë ...

Read More »

Pas 3 orësh negociata, policia qëllon 26-vjeçaren (Video)

Policia e Kansasit në SHBA, ka publikuar pamjet nga operacioni i policisë që përfundoi me vdekjen e një gruaje të armatosur. Pamjet e filmuara kamerat e trupit të efektivëve tregojnë momentin e tensionit kur policët qëlluan 26-vjeçaren, Ciara Howard në ...

Read More »

Nga Instagram-i në WhatsApp, risia e madhe që po përgatisin dy aplikacionet

Vitin e kaluar Facebook solli një mori përditësimesh për funksionet që mori nga Snapchat duke i bërë historitë edhe më joshëse për përdoruesit. Sipas TechCrunch kompania është duke testuar një tjetër funksionalitet ku përdoruesit mund të importojnë historitë nga Instagram-i ...

Read More »

Si u popullua Amerika? Analiza e ADN-së së një bebeje që vdiq para 11 500 vjetësh zgjidh enigmën

Vdiq 6 javëshe para 11 500 vjetësh, por ka shumë për të thënë. Analiza e ADN-së së fosilit të kësaj bebeje të gjetur në Alaskë lejon të saktësohet sesi kanë mbërritur njerëzit e parë në kontinentin amerikan. Mbetjet e kësaj ...

Read More »

Vrasëse dhe trafikante drogë, njihuni me të burgosurat “bukuroshe dhe trime”! (Foto)

Faqja e njohur e Instagramit “Mugshawtys” rregullisht publikon fotot e femrave më të bukura të cilat janë burgosur. Kriminelet e publikuara janë dënuar per një shumëllojshmëri te veprave penale, nga dhënia e makines në gjendje të dehur deri tek vrasjet, përcjell albeu.com ...

Read More »

Dobësie apo inteligjencë? Ja çfarë do të thotë kur qan një burrë!

Nuk qajmë sepse ndihemi të dobët, apo të paaftë, por sepse jemi të gjallë dhe nuk na vjen turp të shprehim ndjenja tona. Emocionet nuk janë të gjitha njësoj, dhe as pranohen njësoj nga shoqëria jonë. Emocioni më i pranuar ...

Read More »

Çfarë thonë arkivat Angleze për Zogun? Sa flori thuhet se vodhi nga Shqipëria?!

Historiania dhe studiuesja e njohur angleze Miranda Vickers, mbështetur në arkivat britanike, por edhe në ato italiane dhe serbe, jep një tablo befasuese se si u përgatit terreni për pushtimin e Shqipërisë në 1939 nga Italia fashiste e Musolinit. Po ...

Read More »