Home . Kuriozitete (page 3)

Kuriozitete

Panik nga asteroidët, fatkeqësia më e madhe natyrore, e njohur nga njerëzimi! Ja paralajmërimi i NASA-s për 14 Shtator

NASA ka frikë se asteroidi i radhës, që mund të godasë Tokën më 14 Shtator 2019, ka potencialin të fshijë një qytet të tërë, nëse bie në zonë të banuar. Por një asteroid i madh që po i drejtohet sistemit ...

Read More »

Faturë e çmendur! 920 euro një biftek, boksieri “shpërthen” në lot! (Foto)

Faturat e kripura të verës në zonat turistike përbëjnë shpesh lajm jo vetëm në vendin tonë, por edhe më gjerë. Një çmenduri e ndodhur së fundi ka tërhequr vëmendje të gjerë. Ish-boksieri britanik, Richard Hohn Hutton, ka paguar plot 2 ...

Read More »

Tabuja e turpshme prej të cilës vuajnë të gjitha femrat e botës, por nuk flasin

Një nga tabutë më të mëdha të femrave kudo në botë nuk lidhet me seksin, por me ndryshimin e trupit të tyre pas lindjes. “Ne gratë, pasi lindim, mund të dëmtohemi kështu që mund të vuajmë nga mospërmbajtja e urinës. ...

Read More »

Nuk e kishit menduar ndonjëherë?! Kjo është arsyeja pse meshkujt nuk jetojnë aq gjatë sa femrat! Ja çfarë duhet të bëni për t’i ‘sfiduar’

Femrat jetojnë më gjatë se sa meshkujt dhe ka një arsye shumë bindëse për këtë. Sipas statistikave të vdekshmërisë në Mbretërinë e Bashkuar arsyeja lidhet në mënyrë të drejtpërdrejtë me sëmundjet e zemrës. Meshkujt janë më të predispozuar për t’u ...

Read More »

Champions/ Para ndeshjes me zviceranët, ekipi serb parkon tankun para stadiumit (Foto)

Të gjithë shqiptarët i kujtojnë ende skenat e dhunshme në ndeshjen mes Serbisë e Shqipërisë, e vlefshme për kualifikueset Euro 2016. Huliganët serbë mbështetës të Crvena Zvezda thyen dyqane dhe shkaktuan trazira para dhe gjatë ndeshjes me ekipin zviceran Young ...

Read More »

Beteja mes miut dhe korbit, ja si përfundon (Video)

Shpesh herë nëna natyrë na befason dhe na dhuron neve momente ikonike. Një video që po qarkullon gjerësisht në internet, tregon luftën mes një korbi dhe një miu. E gjithë beteja zhvillohet në një fushë sportive në Britaninë e Madhe. ...

Read More »

Snajperisti hero, bllokoi me dy gjuajtje kamionin me eksploziv që do shkaktonte masakër

Një rreshter britanik është cilësuar si Hero pasi goditi një kamion terroristësh nga 2.4 km larg. Sipas raporteve, kjo është gjuajtja më e gjatë që është regjistruar ndonjëherë. Ngjarja ka ndodhur gjatë luftës në Irak, ku rreshteri shpëtoi fëmijët nga ...

Read More »

Lufta e Tretë Botërore, mediat ndërkombëtare: Shqipëria, ndër shtetet më të sigurta në botë

Lufta e Tretë Botërore është bërë një shqetësim për shumë njerëz ndërkohë që tensionet mes fuqive të mëdha globale, përshkallëzohen. Marrëdhënia mes SHBA dhe Kinës, është veçanërisht e acaruar tani, dhe e përditshmja britanike, Express, i ka dedikuar një vëmendje ...

Read More »

Kukësi nëntoksorë: Një prej vendstrehimeve më të mëdha në rajon e i fortifikuar për tu bërë ballë shpërthimeve atomik! (Foto)

Me inxhinier Feti Gjicin edhe grupi i ABC News për herë të parë zbriti në Kukësin e nëndheshëm. Jo pak por më shumë se 30 metra nën atë ekzistues. Shkallët në formë rrethore s’kanë të sosur në zbritje. Kryqëzime e ...

Read More »

Pse emri Merita, u bë një ndër emrat më të famshëm të viteve të 70-ta, i është dedikuar edhe këngë (Video)

Ata që kanë lindur në vitet e 70-ta e dinë më së miri se sa i shpeshtë ishte emri Merita, që konsiderohet të jetë emri më i popullarizuar për ato vite, shkruan KultPlus. Pothuajse cdo lagje, klasë, shkollë kishte nga ...

Read More »