LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete (page 3)

Kuriozitete

Vetëm tre pikë larg, Edy Reja mund të hyjë në histori të Shqipërisë

Edi Reja i ka ndryshuar komplet fytyrën kombëtares në krahasim me atë të trajnerit të mëparshëm Kristian Panuçi. Kur erdhi në fillim ishim me tri pikë, dhe tashmë jemi me 12 dhe me një kombëtare që në çdo takim synon ...

Read More »

Anija më e madhe që kalon në ngushticën më të vogël (Foto)

Vetëm një metër e ndante anijen nga secila anë, dhe udhëtarët mund të zgjasnin dorën e të kapnin shkëmbinjtë. Anija MS Bramear është 195 metra e gjatë, 22 metra e gjerë dhe mund të mbajë 1200 udhëtarë në bord, bashkë ...

Read More »

Funerali i kthen të qarat në të qeshura, i vdekuri bën batutën e fundit (Video)

Një funeral tepër i pazakontë në Irlandë ka kaluar nga lotët e zisë te të qeshurat, për shkak të një rrengu të fundit që luajti i vdekuri, i cili ishte njohur gjithë jetën si njeri me shpirt humori. Edhe në ...

Read More »

80 shkencëtarë në Siberi: Deti po vlon! (Foto)

Një grup prej 80 shkencëtarësh udhëtuan në Siberi për të hetuar ndikimet e shkrirjes së akullit të përhershëm në Arktikun Lindor. Gjatë kësaj ekspedite, ata bënë një zbulim: deti po vlon. Pamja shqetësuese që duket në foto krijohet nga gazrat ...

Read More »

VIDEO/ Po rikonstrukturohej, shembet hoteli gjigant në SHBA! Pamjet e tmerrit kur njerëzit vrapojnë në rrugë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në SHBA, teksa ndërsa e hotelit “Hard Rock”, në qendër të Nju Orliwnsit, është shembur, duke plagosur disa persona. Mediet botërore kanë publikuar pamjet e tmerrshme të shembjes së hotelit gjigant, ndërsa shihet ...

Read More »

Lavatriçja dhe frigoriferi hapeshin natën, pa i prekur askush – çifti vendosin kamera për të parë se çfarë po ndodhte! (Video)

Një çift kanë mbetur të shokuar pasi kanë vërejtur se në kuzhinën e banesës së tyre, ndodhnin gjëra të çuditshme – frigoriferi dhe lavatriçja hapeshin pa i prekur askush. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegraif, Paul, 28 vjeç, jetonte ...

Read More »

Kur miliarderët braktisin shtëpitë 80 milionë euro

Ajo që quhet “Rruga e Milionerëve” në Londër ka rreth 66 shtëpi luksoze, shumë prej të cilave po kalben, edhe pse janë nga më të shtrenjtat në Britani. Pamjet e frikshme janë marrë nga regjisorët e dokumentarëve “Beyond this Point” ...

Read More »

Gjyshi i Edi Ramës disa herë kampion kombëtar në garat me makina, ndërsa nipi…

Fakti që Edi Rama, kryeministër, nuk di ti japë veturës, të paktën deri në vitin 2011, ishte ndër arsyet, jo kryesore, që më shtyti të shënoj sa më poshtë vijon për të ndjerin Vlash Rama, gjyshin e Edi Ramës. Arsye ...

Read More »

“Ishte i tmerrshëm”! Fansat e “Joker” dalin të traumatizuar nga kinematë (Foto)

Filmi i diskutueshëm Joker ka shkaktuar shqetësime të mëtejshme pasi fansat dolën jashtë kinemasë pas publikimit këtë fundjavë. Dashamirët e filmit shkruan pa fund postime në Twitter të Premten në lidhje me filmin, në të cilin luan Joaquin Phoenix, flet ...

Read More »

Shtëpitë që blihen në internet edhe me nga 8000 euro (Foto)

Shtëpi të vogla, nga 45 metra katror, tani mund të blihen në internet në Amazon. Këto banesa të thjeshta kanë qenë në shitje dhe më përpara, por sa vjen e po fitojnë popullaritet në SHBA, ku pronat po shtrenjtohen, sidomos ...

Read More »