LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete (page 901)

Kuriozitete

Galaxy 11 mbledh yjet e futbollit të shpëtojnë botën nga alienët

“Futbolli do shpëtojë planetin” titullohet fushata më e re promocionale nga Samsung Galaxy 11, e cila për realizimin e reklamës ka mbledhur sëbashku yjet e futbollit botëror si Messi, Ronaldo, Falcao, e shumë të tjerë. Loja më e madhe ndonjëherë është ...

Read More »

Studimi, Antarktida e pasur me diamantë

Zbulimi më i fundit i bërë nga disa shkencëtarë tregon se në kontinentin e Antarktidës mund të ekzistojë diamante, të një lloji të veçantë. Nën shtresat qindravjeçare të akullit në Antarktidë (Polin e Jugut), mund të gjenden rezerva të tëra diamanti ...

Read More »

86 vjeçari fiton një natë seks me dy 20 vjeçare

Johnny Orris vdes i mbytur me një copë mish duke ngrënë darkë. Një 86-vjeçar amerikan mori pjesë në konkursin “Get my grandpa laid”. Ai humbi jetën pikërisht në natën kur duhet të merrte çmimin e parë. Johnny fitoi një çmim tepër ...

Read More »

Prindërit përgjojnë profilin e FB së fëmijëve

Shumica e prindërve pranojnë se përgjojnë rregullisht profilin në Facebook të fëmijëve pasi mendojnë se kjo gjë është e nevojshme për të kontrolluar personat me të cilët ata mbajnë lidhje. Sondazhi me rreth 2000 prindër të fëmijëve 10-17 vjeç nga ...

Read More »

Një Hënë të dytë në Univers

A do të ketë Universi një Hënë të dytë? Kjo është pyetja që shtrohet nga shkencëtarët, për shkak të një zbulimin i cili është bërë kohët e fundit. Carl Murray, nga “Queen Mary University of London”, thotë se ka zbuluar ...

Read More »

Pesë ministrit e seksit!

Hajde tallim Lencin! 1-Ministria e Mbrojtjes Ministria e Mbrojtjes duke iu referuar të dhënëave që kemi marrë nga burime të brendshme të kësaj ministrie, rezulton të jetë në Top Listen e shpërdorimit të orarit zyrtar të punës nga drejtuesit e ...

Read More »

Fëmijët e deformuar të kultit të incestit prej 4 brezash

Në mes të një luginë piktoreske në Australi janë zbuluar 40 anëtarë të një kulti, që nga mediat është etiketuar si kulti i incestit. Bëhet fjalë për njerëz që për gjenerata janë çiftëzuar mes tyre, duke lindur një seri me fëmijë ...

Read More »

Supervullkani që mund të ndyshojë klimën e botës

Supervullkani, që ndodhet poshtë parkut kombëtar “Yellowstone” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është edhe më i madh nga sa ishte menduar, thonë shkencëtarët. Sipas BBC, një studim tregon se dhoma e magmës është rreth 2.5 herë më e madhe se ...

Read More »

Çfarë modeli të Smartphone-ve të zgjedhim?

  Jemi dëshmitarë të zhvillimit dhe evoluimit të vrullshëm të teknologjisë në shumë sfera dhe fusha të ndryshme, sidomos të asaj telefonike. Si pasojë e kësaj, telefonat e mençur çdo ditë e më shumë po gjejnë përdorim më të madh ...

Read More »

Ekspertët, kafeja të shkurton jetën, alkooli e zgjat atë

Një studim i ri i hulumtuesve të Universitetit të Tel Aviv në Izrael, kanë zbuluar se ndryshe nga sa mendohej, kafeina të shkurton jetën, kurse alkooli mund ta zgjasë atë. Dhe kjo sepse alkooli zgjat pjesën e fundit të kromozomit ...

Read More »