Home . Kuriozitete . Shendeti (page 10)

Shendeti

Maska që po “çmend” rrjetin, ju rinon me 10 vite

Kur bëhet fjalë për trendet e bukurisë, të gjithë presin të shohin spektakël. Maska e fundit që do t’ju tregojmë vjen nga Koreja e Jugut. Bëhet fjalë për nje maskë xhel, e cila tërheq plotësisht lëkurën e fytyrës tuaj, saqë ...

Read More »

Keni lytha në qafë, trup dhe fytyrë? Me këtë përbërës të thjeshtë mund t’i eleminoni ato

Para se të fillojmë, a e dini çfarë janë fibroidet? Fibroidet janë lythat e vogla në lëkurën tonë. Ekspertët e shëndetit anë e mban botës pretendojnë se këto lytha janë në fakt tumore beninje të indit lidhës. Fibroidet zakonisht kanë ...

Read More »

Femrat e padepiluara janë më seksi, më të shëndetshme dhe më inteligjente!

Pothuajse të gjitha femrat urrejnë qimet në trupin e tyre dhe dëshirojnë që këtë problem ta zgjidhin, andaj kjo është zgjidhja më e mirë shikuar nga ana estetike. Mirëpo, ka arsye që të mos i hiqni. Ja se si… Plagët ...

Read More »

Çadra e kurdisur nga lobi grek në Amerikë për vijimin e dominimit të “vorioepirit” në Shqipëri

Pas Vettingut Gjermania do të sjell disa fabrika të BMW në Shqipëri. Vettingu pritet të nxisë bum investimesh perëndimore në vendin tonë, Drejtësia e pavarur, dhe një qeverisje pa korrupsion, garantuar nga Vettingu, kombinuar me krahun e lirë të punës ...

Read More »

Si ta kuptoni nëse hormonet janë shkaku kryesor i depozitimit të dhjamit në belin tuaj

Nëse keni shtuar disa centimetra në bel, mos e fajësoni mungesën e vullnetit, por mendoni për hormonet dhe mënyrën se si reagojë ato. Kur hani shumë hidrokarbure dhe flini pak, krijohet debalanca hormonale. Niveli i kortizolit (hormon i stresit) shtohet ...

Read More »

Pasi ta lexoni këtë, asnjëherë nuk do ta shmangni mëngjesin

Të gjithë kemi lexuar se mëngjesi është vakti më e rëndësishme e ditës, por a e dini përse? Ja disa nga arsyet se përse mëngjesi është vakti më e rëndësishme e ditës, e gjithashtu për ta pasur më lehtë të kuptoni ...

Read More »

Seksi pa prezevativ ju bën mirë grave

Një studim i udhëhequr nga psikologu Gordon Gallup në Universitetin Albany në SHBA, zbuloi se gratë që bëjnë seks pa kondom treguan më pak shenja të depresionit. Pjesë e studimit ishin rreth 300 gra të moshave të ndryshme të cilat ...

Read More »

Gabimet që bëni në dush shkaktari kryesor i puçrave në kurriz!

Dermatologu i Kendall Jenner-it na tregon çfarë të bëjmë. Aknet në kurriz mund të jenë një nga problemet më të padurueshme të lëkurës. Të gjithë kanë vuajtur prej tyre në një fazë të jetës dhe askush nuk e di nga ...

Read More »

Dobësohuni duke bërë seks, ja 3 pozicionet që ju ndihmojnë

Sidomos në qoftë se jeni femër, në marrëdhëniet seksuale me partnerin, është e rëndësishme që nëse doni të digjni kalori, është koha të ndryshoni zakonet e vjetra. Sipas Rebecca Dakin, eksperte seksi në Britani të Madhe, këto janë pozicionet që ...

Read More »

Ja pse nuk duhet të përdorni shumë krem kundër diellit

Përdorimi i tepërt i kremit kundër diellit, largon mundësinë e marrjes shtesë të Vitaminës D, thotë një studim i fundit. Studimi thekson se tre të katërtat e popullsisë amerikane kanë mungesë të Vitamës D, duke përshirë edhe 95 për qind ...

Read More »