LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 16)

Shendeti

VIDEO/ Ja mënyra më e mira për të bër të pasme si të Kim Kardashian

Ushtrimet që do ju prezantojmë më poshtë, do ju ndihmojnë të rregulloni edhe pjesën e belit dhe muskujt e këmbëve. Nëse doni të keni vithe perfekte dhe të dukeni si Kim Kardashian për të bërë që partneri juaj të mos ...

Read More »

Shkencëtarët: Ekziston një organ në trupin tonë për të cilin nuk është folur më parë

Shkencëtarët kanë zbuluar se në trupin e njeriut ndodhet një organ për të cilin nuk është folur asnjëherë. Sipas Sience Alert, organi i ri është pjesë e sistemit tonë tretës dhe më parë mendohej se ishte më i vogël nga ...

Read More »

Niveli i lartë i sheqerit në gjak ka disa shenja paralajmëruese, mos i neglizhoni

Ja disa nga shkaqet që ndikojnë në rritjen e nivelit të sheqerit në gjak: Dieta e varfër ushqimore Stresi Mungesa e aktivitetit fizik Përdorimi i medikamenteve të caktuara Problemet e ndryshme shëndetësore Siptomat kryesore që tregojnë për nivel të lartë ...

Read More »

Ky ilaç natyral ua largon dhimbjen e kokës për 20 minuta

Sa herë që nuk i duroni dot dhembjet e tmerrshme të kokës apo simptomat e tensionit të lartë, mjafton të provoni këtë ilaç natyral që do të zgjidhë problemin tuaj në vetëm 20 minuta. Deri me tani sigurisht keni konsumuar ...

Read More »

Onkologjiku sërish në krizë. Seancat e kimioterapisë shtyhen për në janar

Nga Denisa Canameti Në shërbimin e onkologjisë nuk punon as sistemi i rradhës. Në fakt, është e pamundur të vihet rend e rregull në një shërbim ku thuajse çdo muaj mungon mjekimi. Si duket, as muaji dhjetor nuk i ka ...

Read More »

Vendosja e pullës fiskale për ilaçet, PD dhe LSI kundër

Vendosja e pullës fiksale nga konçesionari nuk ka marrë miratimin e komisionit të shëndetësisë. Përveç opozitës, projekti është kundërshtuar edhe nga deputetët e LSI-së, të cilët nuk bien dakord me faktin që çmimi i barnave për pacientët të rritet me ...

Read More »

Letër nënave të reja

Nga Joniada Koçi Rritini fëmijet tuaj me gji! Ky nuk ishte një vit i zakonshëm për mua, sikurse ndodh në përgjithësi me të gjitha ato gra që bëhen nëna, sidomos për herë të parë. Si nënë e re më është ...

Read More »

Në trupin tuaj ekziston një sustë sekrete! Ja çfarë do të ndodhë nëse e shtypni

Saktësisht në qendër të kraharorit gjendet pika energjike CV17. Kjo pikë është e lidhur me zemrën tonë dhe me ndjenjat. Nëse jeni nën stres apo nervoz, me shtypjen e kësaj pike mund të liroheni nga energjia e grumbulluar, e cila ...

Read More »

Femra, heqja e qimeve intime mund t’jua rritë rreziqet për këto sëmundje

Shumica e femrave i heqin qimet intime përmes mënyrave të ndryshme, dhe një studim ka zbuluar se 62 për qind e femrave të SHBA-së i heqin të gjitha qimet intime, përderisa 84 për qind e femrave nuk i heqin tërësisht. ...

Read More »

Alarm! Mos e ndezin cigaren menjëherë pas ushqimit sepse….

Shumica e duhanpirësve preferojnë që ta ndezin cigaren menjëherë pas ushqimit, por nuk janë të vetëdijshëm sa dëm i shkaktojnë organizmit me këtë veprim. Shpesh ndezin cigaren menjëherë duke menduar që po ashtu shpejt do ta tresin ushqimin, mirëpo shkenca ...

Read More »