LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 18)

Shendeti

Shkencëtarët britanikë zbulojnë një nga sekretet më të mëdha të kancerit të gjirit

Shkencëtarët britanikë zbulojnë një nga sekretet më të mëdha të kancerit. Ata kanë zbuluar se si sëmundja futet në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe përhapet më pas në mushkëri, mëlçi dhe në organet e tjera jetësore. Zbulimi i hap ...

Read More »

I thoni lamtumirë syzeve, ja receta me aloe vera për sytë

Tani mund t’i thoni lamtumirë syzeve dhe të përmirësoni shikimin me këtë recetë të përkryer. Kjo mënyrë vjen nga një kirurge e njohur ruse dhe një bashkëpunëtor i saj, të cilët preferojnë që para secilës seancë mjekësore t’ju ofrojnë pacientëve ...

Read More »

Unë i bëj thirrje gjithë miqve te mi ta lexojnë (ndajnë) këtë! Goditja ne tru, 3 keshilla si te shpetoni nje jete

Unë i bëj thirrje gjithë miqve te mi ta lexojne & ndajnë këtë; Ju mund të ruani te dashurit e jetës duke ditur këtë informacion të thjeshtë !!! Goditja ne tru ka një tregues të ri! Ata thonë se në ...

Read More »

Ja shenjat që tregojnë se niveli i sheqerit në gjak është tepër i lartë!

Të gjithë e dimë se diabeti është sëmundje që rrit nivelet e sheqerit në gjak. Por njerëzit e diagnostikuar me diabet nuk janë të vetmit që duhet të shqetësohen për nivelin e sheqerit në gjak. Çdo person duhet të shqetësohet ...

Read More »

Në rast infarkti, keni vetëm 10 sekonda për të shpëtuar veten, ja çfarë duhet të bëni (Video)

Të gjithë e dimë që ataku në zemër nuk mund të parashikohet, megjithatë ka disa këshilla të dobishme të cilat mund tju shpëtojnë jetën, nëse e gjeni veten përballë një situate të tillë. Shpresojmë, që mos t’ju duhet ta zbatoni ...

Read More »

Vitamina D mund t’ju ndryshojë jetën? Ja pse!

Marrja e mjaftueshme e vitaminës D në fëmijëri mund të rezultojë një investim i shkëlqyer për shëndetin tuaj në vitet në vazhdim. Kjo vitaminë është tejet e rëndësishme për mirëqenien e kockave tona. Njerëzit mendojne se një dietë e kompletuar ...

Read More »

Ky përbërës shkakton kancer tek gratë që e përdorin çdo ditë!

Edhe pse vagina pastron veten, 25% e femrave përdorin produkte plot me kimikate për ta pastruar atë, gjë e cila dyfishon rrezikun e kancerit ovarian. Sipas studimeve të fundit, kontakti i këtyre produkteve me lëkurën e vaginës është me të ...

Read More »

Ja sa do të kushtojë vaji i kanabisit nëpër barnatoret e Maqedonisë

Agjencioni maqedonase për barna dhe elemente mjekësore (Malmed) e ka konfirmuar çmimin e vajrave të kanabisit që do të mund ta bleni që nga e hëna, transmton Telegrafi Maqedoni. Vaji me emrin “Kanobil Kanc” 300 ml dhe ”Kanobil Kanc” 600 ...

Read More »

Medikamenti i ri jep fryte, 11 pacientë në Shqipëri u shëruan nga Hepatiti C

Edhe në Shqipëri mund të shërohet hepatiti C . 11 pacientë të prekur nga Hepatiti C dhe të trajtuar për rreth 12 javë me një medikament të ri, që vetëm një vit më parë u përfshi në listën e barnave ...

Read More »

Ja si ta përballoni SULMIN NË ZEMËR, nëse jeni vetëm në shtëpi: Mjafton të veproni kështu!

Sapo të hetoni simptomat e para, thërrisni ndihmën, mirëpo para se të arrijë ndokush tek ju, duhet patjetër të veproni kështu. Të sëmurët nga zemra kanë vështirësi gjatë ditëve të ngrohta të verës. Më së shumti duhet të mbroheni nga ...

Read More »