LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 23)

Shendeti

Kanceri në mushkëri, ja 6 shenjat e hershme që duhet t’i dini

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më të përhapura të kancerit që prek rreth 402.326 amerikanë. Ky lloj kanceri ka norma shumë të larta vdekshëmrie, rreth 27% e të gjitha vdekjeve vijnë si pasojë e kancerit të mushkërive. Ashtu ...

Read More »

Forma e kërthizës tregon se çfarë sëmundje keni

Ka shumë shenja që trupi juaj i dërgon kur është puna për sëmundjet. Prandaj, është e rëndësishme t’i njihni këto shenja pasi që mund të jenë simptoma të disa sëmundjeve, të cilat nëse zbulohen herët mund të jua shpëtojnë jetën. ...

Read More »

Ja ushqimet që nuk duhet t’ia jepni fëmijës para moshës 3-vjeçare

Specialistët e ushqyerjes së të miturve këshillojnë që fëmijëve të mos u jepen këto ushqime përpara moshës 3-vjeçare. Fruta deti: Mund të jenë të ndotura, sidomos në rast se vijnë nga zona afër porteve. Mund të shkaktojnë helmimin e fëmijëve ...

Read More »

Meshkuj, hiqini duart nga ai miku: A e dini sa herë duhet të masturboheni, si mashkull normal?

Meshkuj, hiqini duart nga ai miku: A e keni pyetur ndonjëherë veten se sa herë duhet të masturboheni, që të cilësohet normale për ju? Me miqtë dhe prindërit nuk mund të flasësh, por të paktën lexoni se çfarë thonë ekspertët. ...

Read More »

Zbulimi më i rëndësishëm për diabetin

Shkencëtarët ia kanë dalë mbanë të zbulojnë panoramën e plotë të zonës që sistemi imunitar sulmon, duke shkaktuar diabetin e tipit 1. Studimi, i publikuar në të përditshmen “Diabetes”, zbuloi edhe objektivin e pestë dhe atë më kritikun, që bëhet ...

Read More »

Nëse gjeni këtë pikë e dashura juaj do kalojë një orgazëm kozmike (+18)

Kur bëhet fjalë për orgazmën femërore, temë kryesore gjithmonë është pika G. Shpresojmë që keni pasur sukses që ta gjeni, sepse tani keni një detyrë të re, të gjeni pikën PS. Femrat të cilat e kanë gjetur thonë që vetëm me ...

Read More »

Transplant i ri lëkure: Flokë të përjetshëm dhe fytyrë pa rrudha

Shkencëtarët japonezë pretendojnë se, kanë gjetur kurën për tullacllëkun duke i rritur flokët në laborator. Ata kanë arritur të krijojnë në laborator lëkurën e kokës me gjëndrat e djersës dhe të flokëve. Kjo lëkurë mund të djersitë dhe të rriten ...

Read More »

12 simptomat e para të kancerit të prostatës që nuk duhet të injorohen nga meshkujt

Simptomat e kancerit të prostatës nuk shfaqen që në fazat e para të sëmundjes. Meshkujt e prekur nga ky kancer zakonisht i përjetojnë këto simptoma kur sëmundja ka përparuar. Prandaj është e rëndësishme që të kryhet një ekzaminim rutinë, për ...

Read More »

Shpiket pajisja që lehtëson dhimbjet e menstruacioneve (Video)

Dhimbjet që shkakton cikli menstrual shpesh janë aq të forta saqë ua u bëjnë të pamundur aktivitetet ditore femrave për aq ditë sa zgjasin. Por me një shpikje të re, kjo mund t’i përkasë së shkuarës. “Livia” është një paisje ...

Read More »

Sëmundja e keqe i prek sytë, shkaku do t’ju habisë!

Normalisht, psikologjia e syve tanë është shumë e fortë dhe mund ta përballojë edhe stresin e presionin më të madh, por nëse i kaloni kufijtë, atëherë mund ta rrezikoni seriozisht shëndetin e tyre. Një 40-vjeçar i cili u diagnostikua me kancer ...

Read More »