LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 24)

Shendeti

Sëmundja e keqe i prek sytë, shkaku do t’ju habisë!

Normalisht, psikologjia e syve tanë është shumë e fortë dhe mund ta përballojë edhe stresin e presionin më të madh, por nëse i kaloni kufijtë, atëherë mund ta rrezikoni seriozisht shëndetin e tyre. Një 40-vjeçar i cili u diagnostikua me kancer ...

Read More »

Mos e përdorni telefonin para se të flini

Një studim i ri i kryer nga grup ekspertësh ka dalë në përfundimin se përdorimi i telefonit përpara se të flini rrezikon t’ju mbajë 1 orë më shumë zgjuar. Kjo ndodh për arsye se celularët ineligjentë lëshojnë valë drite që ...

Read More »

Gjashtë fakte për spermën që nuk ua thonë në edukatën seksuale

Për spermën nuk flitet shumë, edhe pse është kaq e rëndësishme të diskutohet për të. Shkencëtarët thonë se një mashkull pjellor prodhon deri në 1500 qeliza sperme në sekondë. Duke ditur se në botë ka 3.5 miliardë meshkuj, kjo sasi ...

Read More »

Ja si të parandaloni aromën e keqe të këmbëve

Ja disa mënyra të thjeshta për të eliminuar këtë problemin e erës së keqe të këmbëve Uthull molle: Prania e acideve acetike dhe fenolike në uthull e bëjnë atë një mjet të shkëlqyer antibakterial, e për pasojë heq erën e ...

Read More »

Ligji i ri: Të prekurit nga HIV/AIDS do të dallohen nga tatuazhi

Sipas një ligji të kaluar së fundmi në Afrikën e Jugut, të gjithë personat e prekur nga HIV do të jenë të detyruar të bëjnë një tatuazh me nënshkrimin HIV pozitiv (i prekur nga HIV), shumë pranë organeve gjenitale. Sipas ...

Read More »

Mrekullia e ilaçeve që shëroi adoleshentin nga kanceri dhe ngriti Amerikën në këmbë

Atë ditë të largët, pa asnjë fjalë dhe përshëndetje, Best përgatiti valixhet, mori skateboard-in, disa qindra dollarë dhe shkoi me autobus në Teksas. Në vjeshtën e vitit 1994, një adoleshent i sëmurë nga kanceri doli në faqet e para të medieve ...

Read More »

Mësoni këto 5 lëvizje me gjoksin e femrës për kënaqësi maksimale (Foto)

Gjoksi i femrave është një ndër pikat që çmend më së shumti meshkujt. “Cosmopolitan” shkruan se gjatë seksit, sipas ekspertëve, sisët e femrave janë shumë të ndjeshme, por atyre duhet t’u kushtohet kujdes dhe vëmendje e duhur. Gjoksi i femrës meriton ...

Read More »

6 shenjat e para paralajmëruese të kancerit të gjirit, shumica e femrave i injorojnë

Një nga llojet më të përhapura të kancerit tek gratë është kanceri i gjirit. Sipas statistikave, 1 në 8 gra është diagnoztikuar me kancer gjiri në SHBA. Shoqata Amerikane e Kancerit pret të diagnostikohen rreth 246.660 raste të tjera të ...

Read More »

A është vagina juaj e ndryshme nga të tjerat? (Foto+18)

Vaginat nuk janë të njejta. Ato janë të ndryshme. Një faqe interneti “Labia Library”, tregon një shuëllojshmëri të vaginave me foto nga kënde të ndryshme, vetëm të na tregojnë se sa shumë lloje ka. Ja disa gjëra që e bëjnë ...

Read More »

Keni nishane në këto pesë vende? Ja çfarë kuptimi kanë!

Të gjithë kemi nishane në pjesë të ndryshme të trupit. Disa janë më të mëdha, disa më të vogla dhe gjenden në pjesë të ndryshme të trupit, por pozita e tyre ka domethënie të veçantë. P.sh., disa nishane lidhen me pasurin ...

Read More »