LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 3)

Shendeti

Kujdes nga hashashi…..po ju vret

Përdoruesit kronik të kanabisit janë në rrezik të përjetimit të një gjendjeje të tmerrshme shëndetësore, e cila po raportohet nëpër botë. Britmat dhe të vjellat janë duke u bërë të zakonshme në dhomat e emergjencës po thonë doktorët, me pacientët ...

Read More »

Pse disa meshkujve nuk iu rritet mjekra?

Falë hipsterëve dhe njerëzve me mjekra, mjekrat janë bërë modë përsëri. Meshkujt të cilët kanë fatin të rritin mjekrën e mbajnë atë me krenari. Pas të gjithash, ata konsiderohen edhe më tërheqës sesa pa mjekër. Dhe në anën tjetër, ka ...

Read More »

Çdo grua duhet të di këto hile me sodë buke

Soda e bukës ka qenë një ilaç popullor popullor për shekuj, dhe është ende një nga artikujt më të fuqishëm dhe të gjithanshëm në familjet tona. Nuk është toksik dhe është shumë i dobishëm. Këtu janë 10 përdorime mahnitëse të ...

Read More »

A do bëhet pas kësaj njeriu i pavdekshëm?! Krijohen qelizat e zemrës njerëzore

Shkencëtarët kanë arritur ndërtojnë qelizat e zemrës së njeriut. Këtë e kanë bërë me anë të qelizave të zemrës së një miu duke lënë skeleturën e fortë, në të cilën pastaj janë vendosur qelizat njerëzore të cilat janë zhvilluar me ...

Read More »

Kaq e pati dhe anali!

Një studim nga Universiteti i Alabama-s doli në përfundimin se seksi anal është shkaktar i mungesës së vetëpërmbajtjes për sa i përket jashtëqitjes. Kërkuesit analizuan të dhëna nga 6150 të rritur dhe gjetën se 37% e grave dhe 5% e ...

Read More »

Video/ Muskuj trupi me një rutinë 10-minutëshe

Ndërtimi i muskujve dhe djegia e dhjamit mund të jetë sfidë serioze – e veçanërisht nëse synoni t’i arrini këto në periudhë afatshkurtër. Fatmirësisht, ekspertët kanë treguar një rutinë e cila ju sfidon juve metabolikisht dhe i nxitë muskujt tuaj ...

Read More »

Ja se çfarë e shkakton autizmin tek fëmijët

Alumini në vaksina mund të shkaktojë autizmin, thotë një hulumtim i ri kontrovers. Fëmijët autik kanë 10 herë më shumë metal në trurin e tyre sesa një i rritur, gjeti studimi. Alumini kalon membranën që ndan trurin nga gjaku që ...

Read More »

Shenjat e depresionit te fëmijët

Kush nuk dëshiron të rikthehet në fëmijëri, pa pasur përgjegjësi, pa paguar taksa dhe pa pasur obligime ditore. Megjithatë, pavarësisht kësaj dëshire, ne shpeshherë harrojmë sa e stresuar mund të jetë fëmijëria, e ditëve të sotme kjo periudhë është më ...

Read More »

5 scrub-e për fytyren në kushtet e shtëpisë

Të përgatitisesh scrub me çfare na ndodhet në shtëpi eshtë fare e thjeshtë. Jo vetem qe do kurseni por do keni një fytyre të pastër, pa qeliza të vdekura me produkte pa silikate dhe përbërës të dëmshëm në pak minuta. ...

Read More »

Cilat ushqime mbrojnë nga kanceri me vdekjeprurës në botë?

Roli i dietes ne kancerin e mushkrive Te dhenat kyce Duhanpirja eshte faktori kryesor i riskut dhe vendimtar ne shfaqjen e kancerit te mushkrive. Duhanpiresit kane zakone ushqimore me te varfra krahasuar me jo duhanpiresit, ky fakt e veshtireson vleresimin ...

Read More »