LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 50)

Shendeti

Kokaina shkakton “ndryshime të thella” në tru, që e bën përdoruesin më të varur

Shkencëtarët kanë paralajmëruar se, kokaina bën ndryshime të “thellësishme” në tru – qoftë edhe nëse përdoret vetëm njëherë. Këto ndryshime e ulin vetë-kontrollin dhe bëjnë që të mos ndalet dëshira, për të konsumuar sërish, transmeton Telegrafi. Hulumtuesi Peter McCormic nga ...

Read More »

Ja arsyet që shkatërrojnë dhëmbët tuaj

Dhëmbët e shëndetshëm janë një ndër synime tona kryesore, për këtë është e rëndësishme që për to jo vetëm të kujdesemi përmes larjes, por dhe të shmangim disa vese që kanë një ndikim negativ në shëndetin e tyre. Shpesh ne ...

Read More »

Ja se çfarë të ndodh nëse 12 ditë me radhë ha vetëm banane! (VIDEO)

Shumë ushqime të sotme janë me përmbajtje të dëmshme, prandaj e kemi shumë vështirë që të ushqehemi shëndetshëm. Megjithatë, kjo vajzë ka provuar diçka të re. Ka ngrënë vetëm banana. Ja se çka i ndodhi Julia Tarbat, nutricioniste, vendosi që ...

Read More »

Si ta kuptoni nëse do të lindni djalë apo vajzë?

Jeni shtatzëne dhe ende nuk keni mundur ta identifikoni gjininë e bebes që pritni. Lexoni 10 mënyra për të mësuar nëse e keni djalë apo vajzë. 1.Shkëlqimi i lëkurës A ju “shkëlqen” lëkura gjatë shtatzënisë? Nëse po, tradita thotë se ...

Read More »

Pse janë shqiptarët kampionë të kërkimit në Google për HIV-AIDS?

Analiza e Google në SHBA dhe Europë të vendeve që kërkojnë më shumë informacione rreth sëmundjeve seksualisht të transmetueshme ka nxjerrë rezultate vërtet interesante. Sipas këtij studimi shqiptarët janë populli që kërkon më shumë në Google informacione rreth sëmundjeve seksualisht ...

Read More »

Kjo është formula për një gjoks perfekt

Një mjek britanik thotë se ka zbuluar formulën për një gjoks perfekt. Sipas Patrick Mallucci, 45 përqind e volumit të gjoksit duhet të jetë sipër thithkës dhe 55 përqind duhet të jetë poshtë. Për të arritur në këtë përfundim, ai ...

Read More »

Seks gjatë ciklit: mos bëni pa ditur këto gjashtë rregulla

Shumica e njerëzve pyesin se a duhet të kenë marrëdhënie seksuale gjatë menstruacioneve? A është e sigurtë? A do ta pëlqejnë këtë e posaçërisht partneri? Kemi biseduar me Tara Ford, mjeke asistente në qendrën mjekësore për seksualitetin femëror, në New ...

Read More »

Pesë armiqtë e fshehtë që nuk të lënë të dobësohesh

Ndonjëherë të duket sikur dhe pse përpiqesh të kesh kujdes me ushqimet, nuk humbet dot në peshë. Mund të kesh të drejtë. Njihu me pesë kundërshtarët e fshehtë që nuk të lënë të dobësohesh. Mungesa e vitaminave Gratë që e ...

Read More »

A mund të jetë ai “miku” shumë i madh?

Në një raportim të mëparshëm, theksuam se njeriu me penisin më të gjatë në botë, Johan Falcon, ka vendosur ta dorëzojë organin e tij tek një muze i specializuar. Kjo do ndodhë kur ai të vdesë. Penisi i tij shkon ...

Read More »

Që fëmija të lindë më shpejt, duhet të bëni seks

Ky është reagimi i dy prezantuesve të emisionit “Good Morning Britain” pas komenteve të një mjeku se pse nuk po lind akoma fëmija mbretëror. Dukesha Kate thuhet se është katër ditë me vonesë dhe mjeku Hilary Jones tha se çifti ...

Read More »