LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 51)

Shendeti

A zgjerohet vagina nga seksi?

Shumë femra përfshihen ndonjëherë nga paniku se vagina e tyre mund të zgjerohet nëse kryejnë shumë shpesh seks apo me partnerë të shumtë. Qetësohuni! Nuk është aspak e vërtetë. Një studim i bërë nga Universiteti Northwestern thotë se vagina disa ...

Read More »

I ke kaluar të 30-at, lyeje fytyrën me spermën e partnerit

Këtë herë do të debatojmë për çështjen ndaj së cilës shumë femra reagojnë të hutuara dhe të trishtuara ndaj pamjes, mirëpo njëkohësisht edhe ndaj pyetjes e cila ndez imagjinatën seksuale të mashkullit. Ejakulimi nëpër fytyrë dhe filmat pornografikë Filmat pornografikë ...

Read More »

Puthja ul stresin

Ka dhe diçka më të këndshme për ata që vuajnë nga kilogramët e tepërt: një puthje përkon me djegien e më shumë se 18 kalorive dhe na bën të humbin në peshë. Edhe pse njëri nga partnerët vuan nga ftohja, ...

Read More »

Para se të humbisni virgjërinë, duhet të dini këto sekrete!

Femrat me përvojë kanë vendosur të flasin dhe t’ua zbulojnë damave të reja, të cilat akoma nuk kanë pasur marrëdhënie intime, të gjitha hollësitë të cilat kanë të bëjnë me këtë akt intim. Është e vërtetë që nga përvoja e ...

Read More »

Puthja pakëson stresin

Ka dhe diçka më të këndshme për ata që vuajnë nga kilogramët e tepërt: një puthje përkon me djegien e më shumë se 18 kalorive dhe na bën të humbin në peshë. Edhe pse njëri nga partnerët vuan nga ftohja, ...

Read More »

Cikli menstrual, kur mund të mbeteni shtatzënë

Kohëzgjatja tipike e një cikli menstrual është 28 deri 32 ditë. Disa femra e kanë më të gjatë ose më të shkurtër ciklin, kështu që koha e saktë e ovulacionit mund të ndryshojë. Këtu do t’ju pasqyrojmë një cikël tipik ...

Read More »

Shëndeti i vaginës: Tre hapat preventivë para pushimeve verore

Edhe pjesët e juaja intime duhet të jenë të relaksuara në pushimet verore, me vetëm këto hapa preventivë do t`ia arrini. Mbrojtja e juaj e preferuar Sillni prezervativët që i përdorni zakonisht (edhe në qoftë se nuk shpresoni për aksion). ...

Read More »

Larja e pjesëve intime me sapun: Po apo jo?

Jini të kujdesshëm me sapunin apo xhelin për dush, sepse pH faktori i vaginës suaj është diku mes 3,8 dhe 4,5 që do të thotë se ambienti natyral i vaginës është i tharbët. Ky ambient natyral e mbron atë nga ...

Read More »

Mungesa e seksit, a mund të zvogëlohet për dy numra vagjina?

Mbase edhe ju keni dëgjuar për teorinë sipas së cilës pjesëtaret e gjinisë së bukur, të cilat një kohë të gjatë nuk bëjnë marrëdhënie seksuale, vagjina u bëhet më e ngushtë se më parë, ndërkaq ato që kanë seks të ...

Read More »

Si ju tregon organizmi se ju duhet seks

Edhe pse disa njerëz aspak nuk e vërejnë këtë, është fakt që mungesa e seksit ndikon në shëndet dhe sjellje. Cilat janë prioritetet tuaja? Seksi është padyshim i nevojshëm për organizmin e njeriut. Janë dy arsye kryesore për këtë nevojë: ...

Read More »