LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 69)

Shendeti

Sëmundja misterioze, që ka vënë në gjumë fshatin në Kazakistan

Një fshat i tërë në Kazakistan vuan nga një sëmundje misterioze,por duket se shkencëtarët kanë zbuluar shkakun e saj. Prej disa vitesh njerëzit në fshat binin në gjumë për ditë ë të tëra dhe ekspertët thanë se kjo gjedje shkaktohej ...

Read More »

Shenjat që tregojnë se vuani nga mungesa e seksit

Cilat janë 7 shenjat që tregojnë se vuani nga mungesa e seksit? 1. Femrat që kanë mungesë të seksit vuajnë nga lodhja kronike. 2. Nëse ju nuk keni seks të mjaftueshëm, hormoni kolagen sekretohet më pak, i cili është përgjegjës ...

Read More »

Vijat e fytyrës sonë flasin mbi aftësitë tona seksuale

Të dendura dhe të trasha: person shumë seksual dhe i hapur për eksperimente të reja, mbase edhe për tradhti. Kinezët këtë e praktikojnë tashmë me mijëra vjet dhe konstatojnë që vijat e fytyrës sonë flasin çdo gjë mbi aftësitë tona, ...

Read More »

5 gjëra qe tmerrojne vajzat e virgjëra

Kur bëhet fjalë për seksin, shumë femra, e veçmas vajzat e reja që nuk kanë përvojë, nganjëherë ndiejnë frikë dhe pasiguri, që i shtynë t’i ikin marrëdhënieve seksuale. Që ta përjetoni seksin, është e nevojshme që të shliroheni dhe të ...

Read More »

Pse duhen larë sytjenat çdo dy ditë!

Pasi t’i keni larë dy herë sytjenat duhet patjetër t’i hidhni për t’i larë ato. Dy herë nuk duket shumë, por mund të jetë e dëmshme. “Pjesa rreth krahëve dhe sqetullat janë të nxehta dhe prodhojnë shumë djersë. Në këto ...

Read More »

Pija e “mrekullisë” që vdes qelizat e kancerit

Qarkullon prej shumë kohësh, por është bërë publike dhe ka marrë përmasa të mëdha vetëm ditët e fundit! Pija e “mrekullisë” siç e kanë pagëzuar është shpikje e z. Steo i cili pretendon se ajo ju ruan nga qelizat e ...

Read More »

Riselda: Burri im Hajdin Sejdia është 63 vjeç, por bëjmë seks çdo ditë!

“E keni gabim tha ajo. Me bashkëshortin tim bëjmë seks çdo ditë. Ai është si një 25 vjeçar. Aq shumë do seks sa edhe më besdis”, kështu ka deklaruar Riselda Sejdia, teksa diskutohet në emision e pasdites në televizionin klan ...

Read More »

Një formulë për krizën e moshës së mesme. Ja përse vjen tek të 42-at

Sipas kërkimeve të fundit për ta çliruar, nuk janë paratë ose pleqëria, por kolapsi i pritshmërive dhe humbja e punës. Është pylli i errët që na mirëpret në mesin e udhëtimit të jetës: e ashtuquajtura “kriza e moshës së mesme”. ...

Read More »

Kanceri , ky vrasës i tmerrshëm

Jeta jepet vetëm njëherë, kujdesuni për të! Dr. Emiljana Huti Mjeke onkologe ne Spitalin Amerikan Sot është Dita Botërore kundër Kancerit. Kjo sëmundje e rëndë që mund të shfaqet në pjesë të ndryshme të trupit, është përgjegjëse për 20 për ...

Read More »

Zmadhimi i organit të prostatës dhe parandalimi

Çfarë është hiperplazia e prostatës? Zmadhimi i organit të prostatës dhe presioni i bërë në rrugët urinare quhet ndryshe, Hiperplazia ose hipertrofia beninje e prostatës. Fillon të shfaqet pas moshës 30 vjeç dhe në moshën 60 vjeç pothuajse 50 % ...

Read More »