LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 87)

Shendeti

Hapat për të bërë një gjumë të qetë

Ja hapat në mënyrë që të merrni maksimumin prej gjumit tuaj. Një i rritur mesatarisht ka nevojë për 7-8 orë gjumë, por ndonjëherë ndjeni se keni nevojë të flini më shumë apo jo? Në momentin që flini mjaftueshëm, jeta juaj ...

Read More »

Tendenca e atletëve meshkuj në SHBA, qumësht gjiri për më shumë energji

Një numër gjithnjë e më i madh atletësh në SHBA janë duke iu kthyer qumështit të gjirit si një alternativë natyrale për të shtuar energjitë që u nevojiten aq shumë gjatë aktivitetit të tyre. Anthony, një atlet 30 vjeçar nga ...

Read More »

Këshilla seksuale e ditës (Ilustrim)

Filloje me djaloshin tënd, duke e ulur atë fillimisht në ulësen e vaskës me gjunjë e lakuar dhe këmbët paksa të hapura, i mbështetur me krahët e hapur. Ulu në organin e tij duke u mbajtur për kraharori të tij. ...

Read More »

Hiqni qimet përgjithmonë pa dhimbje dhe ne mënyre natyrale

Ka metoda të ndryshme për të larguar qimet nga lëkura juaj. Disa prej tyre janë me të vërtetë të efektshme, ku përfshihet elektro-depilimi, depilimi me lazer, por jo të gjitha janë të lira dhe kërkojnë shpenzime më të mëdha. Në ...

Read More »

Dieta verore për humbje peshe

Për të pasur një trup të mirë nuk duhet detyrimisht të vdisni urie nga dietat e shumëllojshme. Gjëja më e mirë për humbje peshe gjatë verës është qëndrimi në dritën e diellit,marrja e ushqimeve të freskëta dhe më e rëndësishmja ...

Read More »

Tri vjet jetë nga frutat dhe perimet

Bëhuni vegjetarian nëse dëshironi të jetoni më gjatë! Sigurisht ju e dinit që frutat dhe perimet janë më të mira për organizmin, por një studim i fundit thotë se nëse do t’i konsumoni ato 5 herë në ditë, ju do ...

Read More »

A është normale të bëhet seks çdo ditë?

Çfarë të keqe ka në kënaqësinë seksuale për çdo ditë? A mund të lëndohemi duke bërë seks, apo megjithatë mund të bëhet problem psikik? Asgjë të keqe nuk ka në kënaqësinë seksuale për çdo ditë, derisa të dy partnerët të ...

Read More »

Kush janë pijanecët e Ballkanit, sa pinë shqiptarët?

Qytetarët e Serbisë brenda vitit konsumojnë mesatarisht më shumë se 12.5 litra alkool secili. Ata janë konsumuesit më të mëdhenj të alkoolit në Ballkan, thotë një studim i fundit i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). Sipas këtij studimi, Turqia është ...

Read More »

Ushqehuni dhe dobësohuni me dietën e seksit!

Të hash dhe të mbetesh sërish në formë, po tashmë është e mundur falë kombinimit të ushqimit me seksin. Bëhet fjalë për një recetë që bën mrekulli, ose të paktën shumë të shijshme, që ekspertët e kanë quajtur dieta e ...

Read More »

Jeni depresiv? Jetoni në Sardenjë

Depresioni një nga sëmundjet më të përhapura në të gjithë botën, mund të kurohet edhe pa ndihmën e ilaçave. Një studim i fundit italian ka zbuluar se banorët e Sardenjës janë njerëzit me gjendjen psikilogjike më të shëndetshme. Studimi ka ...

Read More »