LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti (page 9)

Shendeti

Dushi i nxehtë djeg kalori aq sa ecja 30 minutëshe

Një studim i ri tregon se një dush i nxehtë mund të djeg kalori më shumë se sa ju mendoni. Qëndrimi në dush për afro një orë djeg 130 kalori të trupit tuaj. Nëse llogariten këto kalori të djegura i ...

Read More »

Lamtumirë prezervativë, ky është fruti që nuk i lejon meshkujt të lenë femrat shtatzënë

Mes frutave ekzotike, mango shfaqet në listën e atyre që nuk pëlqehen shumë. Jo të gjithë e preferojnë, por në fakt ky frut mbart një sërë dobish për shëndetin. Një studim amerikan i zhvilluar në California dhe i publikuar në ...

Read More »

Kjo është sasia normale e rënies së flokëve brenda një dite

Jatsëku i mbuluar, me qime, dyshemeja e veshjet po ashtu ? Me siguri që gjëja e parë që ju shkon ndërmend është se sa shumë flokë ju bien! Por përpara se të alarmoheni duhet të dini se rënia e flokëve ...

Read More »

Mënyrat natyrale si të parandaloni fërkimin e kofshëve gjatë verës

Shumë femra u gëzohen verës vetëm prej fustanve , fundeve e veshjeve të freskëta, ndërkohë që shumë të tjera nuk heqin dorë nga pantallonat as në këtë stinë të nxehtë. Kur temperaturat janë të larta, trupi djersitet e lëkura fërkohet ...

Read More »

Keni dhimbje gjatë aktit seksual? Ja pse ndodh

Me dhimbje, pa dhimbje, është diçka shumë e domosdoshme! Seksi duhet të jetë gjithnjë i pëlqyeshëm nga të dy partnerët dhe mos të shkaktojë pakënaqësi. Më poshtë do të lexoni të gjitha arsyet se përse seksi mund të jetë i ...

Read More »

Video e fundit/ Ja çfarë i ndodhë veshit nëse vendosni hudhër

Shumë hulumtime kanë treguar për efektet e hudhrës në trupin tonë. Por çfarë ndodh nëse një grimcë hudhre e vendosim në vesh? Nëse vuani nga dhimbja e veshit, bllokimi i tij, bezdisja nga kumbimi i vazhdueshëm, thjesht vendosni copëz hudhre ...

Read More »

Përbërësit/ Receta që i zhduk rrudhat brenda një jave

Sapo femrat shohin ndonjë  rrudhë në fytyrë, gjëja e parë që bëjnë është përdorimi i kremrave të shtrenjtë, të cilat janë të tejngopura me kimikate të rrezikshme, që në të vërtetë më shumë bëjnë dëm sesa dobi. Por në fakt, ...

Read More »

KUJDES/ Nëse e keni këtë lule në shtëpi nxirreni menjëherë, ajo mund t’ju vrasë për 15 minuta!

Shumica e njerëzve pajtohen që gjelbërimi në shtëpitë tona është i nevojshëm dhe që shtëpia sa me më shumë gjelbërim aq më e mirë. Mirëpo, disa lule janë shumë të rrezikshme dhe patjetër duhet të kemi kujdes. Difenbahia (Dieffenbachia seguine), ...

Read More »

Maska që po “çmend” rrjetin, ju rinon me 10 vite

Kur bëhet fjalë për trendet e bukurisë, të gjithë presin të shohin spektakël. Maska e fundit që do t’ju tregojmë vjen nga Koreja e Jugut. Bëhet fjalë për nje maskë xhel, e cila tërheq plotësisht lëkurën e fytyrës tuaj, saqë ...

Read More »

Keni lytha në qafë, trup dhe fytyrë? Me këtë përbërës të thjeshtë mund t’i eleminoni ato

Para se të fillojmë, a e dini çfarë janë fibroidet? Fibroidet janë lythat e vogla në lëkurën tonë. Ekspertët e shëndetit anë e mban botës pretendojnë se këto lytha janë në fakt tumore beninje të indit lidhës. Fibroidet zakonisht kanë ...

Read More »