LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Teknologji (page 20)

Teknologji

Microsoft tërhiqet përgjithnjë nga biznesi i telefonëve

Gjurmët e fundit të Nokia-s tek Microsoft po fshihen përgjithnjë ndërsa kompania lajmëroi se do të hiqte nga puna edhe 1,850 punojës në përpjekje për tu distancuar njëherë e mirë nga tregu i telefonëve inteligjent. Microsoft bleu divizionin e paisjeve ...

Read More »

“Hoverbus,” autobuzi që do ecë mbi veturat dhe do të eleminojë trafikun (Video)

“Hoverbus,” ose autobusi i së ardhmes mund të bëhet realitet pas një viti dhe të zgjidhë gjithë problemet e trafikut. Projekti i prezantuar ditën e martë në Kinë, supozohet të mbajë rreth 1200 pasagjerë dhe do të mund të udhëtojë ...

Read More »

Kamperi i ëndrrave tuaja… një rimorkio e vogël që mban botën brenda (Video)

Shumë nga ne e këna ëndëruar gjithmonë që të kenë një makinë kamper dhe të shëtisin me të në të gjithë botën, duke bërë një jetë turisti… Por në morinë e autokamperave të ndryshëm tani ka ardhur ai më fantastiku ...

Read More »

Google dhe Levi’s krijojnë xhaketën e mençur

Google dje në konferencën për medie ka bërë të ditur se është duke punuar me firmën e famshme të veshmbathjeve “Levi’s” për të krijuar një xhaketë të mençur. Xhaketa do të mund të ndërveprojë telefonat e mençur dhe dhe lejon ...

Read More »

Renault prezanton modelin agresiv Clio RS

The Automobilist.fr ka publikuar disa fotografi të modelit më të ri të Renaultit. Clio RS është modeli i ri, i cili do të ketë dizajn agresiv dhe ndryshimet vërehen edhe në fotografitë e publikuara. Për dallim nga modeli standard, Clio ...

Read More »

Përtej imagjinatës… një tjetër superjaht luksoz (Foto)

Në pamje të parë ai që mund të duket si një obelisk apo një ndërtesë mbi ujë, është në fakt një prej modeleve më të rinj të superjahteve luksozë. Këta të fundit po bëhen gjithmonë e më të sofistikuar dhe ...

Read More »

Po vjen mikro-droni, revolucioni 300 gramësh

Peshojnë më pak se 300 gram por mund të revolucionojnë qiejt tanë: janë mikro-dronët, mini robotët fluturues që i shpëtojnë normave ligjore dhe që po gjejnë përdorim të madh, sidomos për filmimet nga ajri, gazetarinë dhe inspektimet e ndërtuesve. Prezantimi ...

Read More »

Vibratori që bën çudira! (Video+18)

Quhet Dildo Selfie Stick dhe është një shkop selfie, i cili mund të vendoset në vibrator për të filmuar momentin e pikut të kënaqësisë seksuale. Tashmë edhe momenti më intim i kënaqësisë, siç është orgazma mund të shikohet. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=rOs8vIa7dl8

Read More »

Merrni 50 euro falas dhe fitoni me aksionet e Amazone

Vetëm vitin e kaluar, vlera e kompanisë Amazon pothuajse është dyfishuar me një rritje nga 175 në 338 miliardë dollarë. Sipas Chamath Palihapitiya, CEO i kompanisë Capital Social dhe një nga ish-menaxherët e Facebook-ut, Amazon në dekadën e ardhshme do të ...

Read More »

Alarmi i policisë belge: Mos përdorni ‘reactions’ e Facebook

Facebook prezantoi në muajin shkurt reagimet me “emoji”, duke u dhënë mundësi përdoruesve të vet që të mos kufizohen vetëm me një ‘pëlqim’ në një postim të caktuar, por të shprehin përmes ‘reactions’ sesi ndjehen. I parashtruan si një alternativë ...

Read More »