LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Teknologji (page 84)

Teknologji

Hidhet në det anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë

Hidhet në lundrim anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë. Anija e pagëzuar me emrin “Prelude” mjeti lundrues gjigant është vepër e kompanisë naftënxjerrëse “Shell”. “Monstra e detit” është e gjatë 488 metra dhe e gjërë 74. Ajo do të ...

Read More »

“Amazon Prime Air”, posta do fluturojë me otokopterë

Adresa e blerjeve elektronike Amazon, ka zbuluar projektin e saj më të fundit. Bëhet fjalë për një metodë të re të shpërndarjes së mallrave të blera. Së shpejti disa robotë të vegjël flutures pa pilotë të cilët ngjajnë me helikopterët ...

Read More »