LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 10)

Lifestyle

Prapaskenat: Edhe pse të martuar, ja si e tradhtonin njëri-tjetrin prej një viti Nora Istrefi dhe Robert Berisha

Kishin 13 vite bashkë dhe adhuroheshin si çift nga fansat e tyre, të cilët janë të shumtë. Nora dhe Roberti ishin dy perfeksione fizike dhe mjaft të suksesshëm në karrierat respektive. Dukej që përtej këtyre aseteve të çmuara, ata kishin ...

Read More »

FOTOT/ Mbyllet ankandi i makinave klasike: Sa më shumë të vjetërohen aq më të shtrenjta bëhen

Makinat klasike të Anglisë së viteve 60’ dhe 70’ nuk dalin kurrë nga moda. Madje shumë prej modeleve dolën në ankandin e Goodwood Revival në perëndim të Sussex në Angli. Shifra marramendëse qarkullonin për modele të Rolls Royce, Bentley dhe ...

Read More »

VIDEO/ Princeshë Diana dhe Nënë Tereza, historia e një miqësie të bukur

Një miqësi e bukur lulëzoi mes princeshës angleze dhe murgeshës katolike të moshuar që në takimin e tyre të parë. Ato u takuan për herë të parë më shkurt të vitit 1992 kur Diana fluturoi drejt Romës për të takuar ...

Read More »

Eva Alikaj: Ndriçim Xhepa ishte dashuria e jetës sime!

Rebelizmin e aktores Eva Alikaj, ende pa u afirmuar si e tillë, e njihnin të gjithë në Akademinë e Arteve, kur ishte studente. Ishte bërë disa herë problem për pantallonat e ngushta, fustanet ca më të shkurtër se norma dhe ...

Read More »

Alain Delon: Do ta lë pa keqardhje këtë botë të verbuar nga paraja

Legjenda e kinemasë franceze dhe botërore, Alain Delon, në moshën 82-vjeçare shprehu dëshirë të vdesë me qenin e tij. “Nga jeta nuk më intereson asgjë. E kam parë të gjithën, por mbi të gjitha e urrej këtë epokë. Më vjen ...

Read More »

Ylli i ekranit shqip Timo Flloko, një jetë në skenën artistike

Timo Flloko është një nga personalitetet më të vlerësuar të kinematografisë shqiptare dhe skenës teatrore. Rolet e shumta në kinematografi dhe teatër, i kanë dhënë një vend të rëndësishëm në artin dhe kulturën shqiptare. Mbi 40 role në kinematografi, mund ...

Read More »

I madhi Birçe Hasko: I privilegjuar që jetova me ndershmëri, ndaj do të përcillem në atë botë me një pension të vogël dhe nga një banesë po kaq e vogël por…

Birçe Hasko, i lindur në Dukat të Vlorës në 15 mars 1942, është aktor i njohur shqiptar. Mbas mbarimit të shkollës “Jani Minga” të Vlorës punoi si mësues në Memaliaj, ku angazhohet me trupën e Estradës amatore të qytetit. Në ...

Read More »

Goca më e famshme e shkollës, apo më e tërhequr? Grida Duma zbulon të pathënat nga jeta e saj: Është e tmerrshme të kesh…!

Grida Duma, është kthyer pas në kohë, ndërsa ka treguar momente nga adoleshenca e saj dhe jo vetëm. E ftuar në emisionin “Pop Culture”, në “Top-channel”, Duma ka rrëfyer se në gjimnaz nuk ka qenë ajo goca trendi që ulej ...

Read More »

Në muajt e fundit të shtatzënisë, Albani ndan foton më të bukur të ditës të Miriamit me barkun e rrumbullakosur: Tre arsye për të jetuar

Miriam Cani është në pritje të ëmbël për herë të dytë dhe lajmin e ëmbël e dha në mënyrën më të veçantë. Teksa ishte në koncertin recital të Albanit, ajo u shfaq me barkun pak të rrumbullakosur dhe tregoi e ...

Read More »

Tani zyrtare: Jozefina Topalli gjyshe për herë të parë! Kush është babai i fëmijës?!

Tashmë është zyrtare! Jozefina Topalli është bërë gjyshe prej vajzës së saj, Megit. Pas shumë aludimeve, ishte vetë Megi ajo qëi konfirmoi lajmet, duke postuar një foto me karrocë dhe qenin e saj. Vetë Megi nuk ka dhënë asnjë detaj ...

Read More »