Home . Lifestyle (page 2)

Lifestyle

“Rrugë të mbarë ku*vë”! Ish-shoqja sulmon Kejvina Kthjellën pas marrjes në polici për atentatin ndaj Arjan Ndojit

Kejvina Kthjella është marrë në pyetje një ditë më parë në polici, pasi kishte pasur telefonata të shumta me Redjan Rrajën. Dyshohet se ajo është e lidhur me këtë të fundit, duke u nisur nga telefonatat dhe sms-të e shumta ...

Read More »

Kush është ‘bjondi’ që i mori virgjërinë Arilena Ara-s?!

Aq shumë famë mori kënga e saj “Nëntori”, me të cilën konkurroi në festivalin “Kënga Magjike”, saqë emri i Arilenës, tashmë 20-vjeçare, të asocion në këtë muaj vjeshte. Tashmë jemi në nëntor, po lind pyetja ç’po ndodh me jetën e ...

Read More »

Matilda Makoçi – Eleganca dhe finesa e viteve `80-te!

Matilda Makoci “meteori i skenes shqiptare” ka lindur në Tiranë, më 19 Prill 1963. Mbaron shkollën e mesme të Politeknikumit po në Tiranë dhe më pas vazhdon në degën e dramaturgjisë në Institutin e Lartë të Arteve. Bëhet përgjegjëse e ...

Read More »

Françesk Radi, këngëtari që mbeti në muzikë, në zemra e në bronz!

Nga Gazmend Mullahi – kompozitor Ishte shtatori i vitit 1967 kur nisa mësimet muzikore në Liceun Artistik “Jordan Misja”, aty ku është edhe sot, në rrugën e Elbasanit në Tiranë. Në koridoret e zhurmshëm nga tingujt muzikorë që nxirrnin istrumentEt ...

Read More »

Deva Cassel, bukuria magjike e vajzës së Monica Belluccit

Deva Cassel debuton si për Dolce & Gabbana. Ngjashmëria me nënën e saj, Monica Bellucci, është mbresëlënëse Gjenet janë sigurisht të mira, por është absolutisht e çuditshme sa shumë Deva Cassel, vajza e madhe e Monica Belluccit dhe ish-burrit Vincent, ...

Read More »

Filmi më i madh që s’u bë kurrë

Një film i ri i bazuar në novelën klasike të fantashkencës, do të dalë më 2020, por a do të përputhet me vizionin surreal të Alejandro Jodorowskyt? Telegrafi ua sjell më poshtë shkrimin e kritikut të filmit, Nicholas Barber. “Duna” ...

Read More »

Një rrëfimi ndryshe i aktorit të madh shqiptarë Bekim Fehmiu: Emri i djalit, gruaja dhe e “dashura”

Nga Aurenc Bebja “Paris-presse” ka botuar, të shtunën e 7 shkurtit 1970, në faqen n°20, intervistën ekskluzive të aktorit të talentuar shqiptar, Bekim Fehmiut, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun ...

Read More »

Ivanka Trump feston 38-vjetorin dhe shfaqet si “vajzë fshati”…pa make-up

Ivanka Trump, vajza e presidentit të SHBA-së Donald Trump ka festuar ditëlindjen e saj. Ivanka ditën e lindjes e saj të 38-të e nisi me një vrapim. Në rrjetet sociale ajo ka shpërndarë një foto, ku shfaqet pa make-up duke ...

Read More »

Ylli i famshëm i muzikës Enrique Iglesias valëvit flamurin shqiptar në mes të koncertit në Greqi (Foto)

Enrique Iglesias është një ndër këngëtarët më të pëlqyer nga publiku.Ai është shumë aktiv me koncerte sa një shtet në një shtet tjetër të botës. Së fundmi, Enrique ka kënduar në Selanik të Greqisë, ku ka elektrizuar skenën.Mirëpo, në një ...

Read More »

Vajza nga Ukraina këndon shqip në The Voice of Greece, salla shpërthen në duartrokitje (Foto+Video)

Një këngëtare ukrainase ka performuar në skenën e “The Voice of Greece” një këngë të mirënjohur shqiptare, duke marrë vëmendjen e të gjithë jurisë. Bëhet fjalë për këngën arbëreshe Lule Lule të cilën Angelina Statyeva e këndon shumë mirë megjithëse ...

Read More »