LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 3)

Lifestyle

Mbretëresha e këngës korçare në një rrëfim të pazakontë

Konsiderohet si femra më seksi, e brezit të vjetër të këngëtarëve shqiptarë. Gjithnjë në formë, e rafinuar, gati gati me një turpëri të lezetçme që i shton nurin si të ishte një vashë që kërkon të gjejë fatin e saj ...

Read More »

Pak histori për yllin e kinematografise Boterore Anthony Quinn!

Anthony Quinn ka lindur nen emrin Antonio Rudolfo Oaxaca Quinn më 21 prill 1915, në Chihuahua, Mexico, nga prindet Manuela (Oaxaca) dhe Francisco Quinn, i cili u bë një kameraman asistent në një studio film ne LA. Gjyshi i tij ...

Read More »

“Kapedani” Albert Verria një personazh me fuqi dominuese, një njeri me botë e me humor, që mund të luante sot një komedi e nesër një dramë

Ai ishte një personazh që kishte fuqi dominuese ar tistike, një personazh që mund të luante sot një komedi e nesër një dramë. Një njeri me botë, me humor, që përçohej nga roli te grupi i xhirimit, e mbi të ...

Read More »

Foto/ Nuk e tregon aspak: Ja sa vjeç bën sot Albërie Hadërgjonaj!

ë gjithëve iu ka bërë përshtypje forma fizike e këngëtares Albërie Hadërgjonaj. Epo, besojeni ose jo, ajo feston sot 44-vjetorin e lindjes. Është një ndër këngëtaret më të pëlqyera në të gjitha trevat shqiptare. Ka edhe një tjetër fakt të ...

Read More »

Këngëtari i njohur i dhuron lule bashkëshortes për përvjetorin e martesës! Reagimi i saj i lë të gjithë pa fjalë: Ç’të bëj me këto? (Foto)

Këngëtari John Legend dhe bashkëshortja e tij Chrissy Teigen, janë një ndër çiftet më të komentuar dhe më të preferuar nga Showbizi botëror. Ato janë martuar para disa vitesh dhe tashmë janë prindër të dy fëmijëve, Luna dhe Miles. Ditën ...

Read More »

Prapaskenat: Edhe pse të martuar, ja si e tradhtonin njëri-tjetrin prej një viti Nora Istrefi dhe Robert Berisha

Kishin 13 vite bashkë dhe adhuroheshin si çift nga fansat e tyre, të cilët janë të shumtë. Nora dhe Roberti ishin dy perfeksione fizike dhe mjaft të suksesshëm në karrierat respektive. Dukej që përtej këtyre aseteve të çmuara, ata kishin ...

Read More »

FOTOT/ Mbyllet ankandi i makinave klasike: Sa më shumë të vjetërohen aq më të shtrenjta bëhen

Makinat klasike të Anglisë së viteve 60’ dhe 70’ nuk dalin kurrë nga moda. Madje shumë prej modeleve dolën në ankandin e Goodwood Revival në perëndim të Sussex në Angli. Shifra marramendëse qarkullonin për modele të Rolls Royce, Bentley dhe ...

Read More »

VIDEO/ Princeshë Diana dhe Nënë Tereza, historia e një miqësie të bukur

Një miqësi e bukur lulëzoi mes princeshës angleze dhe murgeshës katolike të moshuar që në takimin e tyre të parë. Ato u takuan për herë të parë më shkurt të vitit 1992 kur Diana fluturoi drejt Romës për të takuar ...

Read More »

Eva Alikaj: Ndriçim Xhepa ishte dashuria e jetës sime!

Rebelizmin e aktores Eva Alikaj, ende pa u afirmuar si e tillë, e njihnin të gjithë në Akademinë e Arteve, kur ishte studente. Ishte bërë disa herë problem për pantallonat e ngushta, fustanet ca më të shkurtër se norma dhe ...

Read More »

Alain Delon: Do ta lë pa keqardhje këtë botë të verbuar nga paraja

Legjenda e kinemasë franceze dhe botërore, Alain Delon, në moshën 82-vjeçare shprehu dëshirë të vdesë me qenin e tij. “Nga jeta nuk më intereson asgjë. E kam parë të gjithën, por mbi të gjitha e urrej këtë epokë. Më vjen ...

Read More »