Home . Lifestyle (page 3)

Lifestyle

U kapën prej flokësh në mes të Tiranës, Einxhel Shkira flet për sherrin me Kejvina Kthellën dhe Oriola Marashin: U gjenda e papërgatitur!

Ditën e djeshme, u bë publik lajmi se në zonën e Liqenit të Thatë në Tiranë kishte plasur sherri mes Einxhel Shkirës, Kejvina Kthellës dhe Oriola Marashit. Siç u mësua, vajzat janë zënë aq keq sa konflikti kishte kaluar në ...

Read More »

Zgjidhet gruaja më e bukur në botë… sipas ekuacionit të Greqisë së lashtë

Bella Hadid është shpallur si femra më e bukur në botë, sipas “Golden Ratio of Beauty”, shkruan TheSun. 23-vjeçarja doli 94% në përputhje me raportin, një ekuacion matematikor i njohur si “Beauty Phi”, i krijuar nga grekët e lashtë. Ata ...

Read More »

Alban Skenderaj nuk di të ndalet, ‘rrëmben’ çmimin e rëndësishëm në Itali (Foto)

Këngëtari i suksesshëm, Alban Skenderaj së fundmi ndodhet në Itali së bashku me familjen e tij. Pas koncertit në Firenze, të shtunën Albani do të mbajë një koncert në teatrin Aglianes. Por pas këtyre koncerteve të rëndësishëm, Albani do të ...

Read More »

Rama si aktor del përtej parashikimeve në rolin e “daj katilit” te filmi i Ermal Mamaqit: Me paruke të zeza, të gjata dhe me syze shqyen… (Video)

Kryeministri, Edi Rama së fundmi është angazhuar në filmin “I Love Tropoja” ku shfaqet në rolin e një personzhi të vrazhdë që nuk respekton ligjin. Në një video të publikuar nga Ermal Mamaqi i cili është edhe producenti i filmit, ...

Read More »

“Nesër së bashku gjysmën e shpirtit”! Barbana Dini mban premtimin: Sjell këngën e krijuar nga Ergi dhe i prek të gjithë 

Këngëtarit Ergi Dini është ndarë ka jeta para dy vitesh duke lënë pas një dhimbje të madhe e sidomos për motrën e tij Barbanën. Ajo ka vendosur të publikojë këngën e fundit të krijuar nga Ergi, pikërisht nesër në ditën ...

Read More »

Sherif Merdani, diplomati i muzikës (Video)

Sherif Merdani, një përpunues dhe artizan i rrallë i këngës së lehtë, shqipe. Një bir i rrënjëve të kulturës shkodrane dhe asaj korçare, prej ku buroi dhe pasioni i tij për këngën, i cili më tej do ta shndërronte në ...

Read More »

Sulejman Dibra, aktori i “karakterit” që u la në harresë

Një vështrim mbi jetën dhe karrierën 40 vjeçare të aktorit Sulejman Dibra, i cili u nda nga jeta pak kohë më parë, në moshën 75 vjeçare. Një përpjekje e brishtë për të rikujtuar një nga aktorët më karakterialë të filmit ...

Read More »

Al Pacino i famshëm ka qenë i pastrehë në moshën 20 vjeçare

Nga Karina Longworth Al Pacino, i famshëm për rolet e tij ne filma te tille si “The Godfather”, “Dog Day Afternoon”, “Scarface” dhe “Arome gruaje”, ka qene i pastrehe ne moshën 20 vjeçare. Kur Pacino ish 16 vjeç, ai e ...

Read More »

“Pitkini” filmat e të cilit ishin thellësia e nevojës sonë për çlirim dhe pozitivitet

“Komedia ime është për fëmijë nga mosha tre në 93 vjeç. Njeriu ka nevojë për një lloj humori pak si fëmija dhe nëse nuk e ka këtë aftësi, është shumë keq”, kjo ishte jo vetëm një nga shprehjet monumentale të ...

Read More »

“Si u bënë aktore Matilda Makoçi dhe Rajmonda Bulku”?!

Të flasësh me një operator filmash artistikë a dokumentarësh, që ka qenë pas kamerës së aktiviteteve ose filmave më të rëndësishëm të historisë së Kinostudios, nuk mjafton as një libër. Ilia Tërpini, që ende sot vazhdon të jetë i kërkuari ...

Read More »