LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 4)

Lifestyle

Ylli i ekranit shqip Timo Flloko, një jetë në skenën artistike

Timo Flloko është një nga personalitetet më të vlerësuar të kinematografisë shqiptare dhe skenës teatrore. Rolet e shumta në kinematografi dhe teatër, i kanë dhënë një vend të rëndësishëm në artin dhe kulturën shqiptare. Mbi 40 role në kinematografi, mund ...

Read More »

I madhi Birçe Hasko: I privilegjuar që jetova me ndershmëri, ndaj do të përcillem në atë botë me një pension të vogël dhe nga një banesë po kaq e vogël por…

Birçe Hasko, i lindur në Dukat të Vlorës në 15 mars 1942, është aktor i njohur shqiptar. Mbas mbarimit të shkollës “Jani Minga” të Vlorës punoi si mësues në Memaliaj, ku angazhohet me trupën e Estradës amatore të qytetit. Në ...

Read More »

Goca më e famshme e shkollës, apo më e tërhequr? Grida Duma zbulon të pathënat nga jeta e saj: Është e tmerrshme të kesh…!

Grida Duma, është kthyer pas në kohë, ndërsa ka treguar momente nga adoleshenca e saj dhe jo vetëm. E ftuar në emisionin “Pop Culture”, në “Top-channel”, Duma ka rrëfyer se në gjimnaz nuk ka qenë ajo goca trendi që ulej ...

Read More »

Në muajt e fundit të shtatzënisë, Albani ndan foton më të bukur të ditës të Miriamit me barkun e rrumbullakosur: Tre arsye për të jetuar

Miriam Cani është në pritje të ëmbël për herë të dytë dhe lajmin e ëmbël e dha në mënyrën më të veçantë. Teksa ishte në koncertin recital të Albanit, ajo u shfaq me barkun pak të rrumbullakosur dhe tregoi e ...

Read More »

Tani zyrtare: Jozefina Topalli gjyshe për herë të parë! Kush është babai i fëmijës?!

Tashmë është zyrtare! Jozefina Topalli është bërë gjyshe prej vajzës së saj, Megit. Pas shumë aludimeve, ishte vetë Megi ajo qëi konfirmoi lajmet, duke postuar një foto me karrocë dhe qenin e saj. Vetë Megi nuk ka dhënë asnjë detaj ...

Read More »

Një shqiptare për Fiat-in! Kush do ta promovojë modelin më të ri të kompanisë

Një shqiptare do të përfaqësojë Fiat-in! Kompania gjigante ka zgjedhur këngëtaren e talentuar, me origjinë shqiptare, Ava Max-in, e cila gëzon aktualisht një famë ndërkombëtare. “Një nga këngëtaret më të mëdha të pop- it dhe një nga qytetet më të ...

Read More »

Të mbijetuarit e Beatles bëhen bashkë për të risjellë John Lennon

Paul McCartney dhe Sir Ringo Starr janë ribashkuar për të regjistruar një version të ri të një kënge të shkruar nga John Lennon në vitin e fundit të jetës së tij. Kënga shënon bashkëpunimin më të fundit midis dy anëtarëve ...

Read More »

FOTOT/ Dikur idhull i miliona adoleshenteve, por sot është vështirë ta njohësh dhe kërkon ndihmë

Në fundin e viteve ’90, fytyra e tij engjëllore ishte e ngjitur në dhomat e shumicës së vajzave, nga SHBA deri në Japoni. Sot, edhe pse pak më shumë se 30-vjeçar, është vështirë ta njohësh. I dobët, në luftë të ...

Read More »

FOTOT/ Mimi Kodheli, ‘versioni shqiptar’ i Sharon Stone: Foto që ‘çmendi” Instagramin

Mimi Kodheli është një nga femrat më simpatike të politikës shqiptare. Edhe pse 55 vjeç, ajo është në një formë të shkëlqyer. Disa foto të fundit të postuara në Instagram nga grimerja e saj, kanë ‘çmendur’ rrjetin, aq sa Kodhelin ...

Read More »

Alban Hoxha dhe Çiljeta janë bashkë, “gabimi” i nxorri zbuluar (Foto)

Alban Hoxha dhe Çiljeta vijojnë të jenë bashkë, teksa kanë publikuar foto në llogaritë e tyre në rrjetet sociale. Të dy kanë pozuar në të njëjtën makinë, çka vërteton se kanë qenë bashkë. Ata kanë publikuar nëpër llogaritë e tyre ...

Read More »