Home . Lifestyle (page 5)

Lifestyle

Katërshja që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve: Kryeministrat e Serbisë dhe Luksemburgut shfaqen me partneret e tyre të së njëjtës gjini!

Xavier Bettel, një homoseksual, ka qenë kryeministri i Luksemburgut që prej vitit 2013. Ana Brnabić është një lezbike, e cila u emërua si kryeministre e Serbisë në vitin 2017. Kryeministri i Luksemburgut është duke pritur homologun e tij serb këtë ...

Read More »

“Kujt i intereson ku i kalon pushimet Blendi Fevziu? Çfarë i keni këto emisione idiote”?! Magjistari i jep përgjigjen qesharake ndjekëses që po e argëton me “qejfet e bledrave”

Rudina Magjistari ka pasur të ftuar dy ditë më parë në emisionin e saj Blendi Fevziun, ku kanë komentuar pushimet e këtij të fundit.Kjo ka irrituar shumë ndjekës të emisionit të Magjistarit, që i shkruajnë asaj se nuk i intereson ...

Read More »

Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari grek pas të cilit çmenden gjithë shqiptarët…Pëson atak kardiak

uzika greke është tranditur nga vdekja e këngëtarit Lavrentis Machairitsas. Këngëtari i muzikës rock ndërroi jetë në moshën 62-vjeçare. Sipas asaj që raportojnë mediat greke, Machairitsas u transportua në spital të hënën pasi pësoi një arrest kardiak, ndërsa humbi jetën. ...

Read More »

Alban Skënderaj publikon foton e rrallë sëbashku me ‘Të paçmueshmen’ e tij

Këngëtari dhe kantautori shumë i dashur për publikun, Alban Skënderaj ka ndarë me ndjekësit e tij një foto me vajzën e tij Amelinë. Amelia e veshur me të verdha ka përqafuar Albanin dhe krahas fotos ai ka shkruar “E paçmueshme”, ...

Read More »

“Jam nga Londra”, këngëtarja e njohur shqiptare mohon origjinën, fansat e ‘kryqëzojnë’

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa i ka zhgënjyer të gjithë fansat e saj me veprimin e fundit. Ylli ndërkombëtar ka publikuar një video në rrjetet sociale ku dëgjohet teksa thotë se është nga Londra. “Përshëndetje! Unë jam Dua Lipa, ...

Read More »

Admiroj burrat dhe gratë, për mua dashuria s’ka gjini: Rita Ora pranon hapur preferencat e saj në jetën intime

Rita Ora është një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare në mbarë botën. Si rrallë herë më parë ajo ka vendosur të flasë hapur për preferencat e saj në dashuri. Këngëtarja ka ka zbuluar së fundmi se nuk ...

Read More »

Kadri Roshi, “i patalentuari” që preku Olimpin!

Aktori i njëmijë e një fytyrave! Kështu është cilësuar Kadri Roshi, për sa i takon galerisë së personazheve që rijetësoi viteve, në skenën e Teatrit. Kjo figurë emblematike e teatrit dhe kinematografisë, lindi më 4 janar 1924, në Ballsh të ...

Read More »

Shkoi në dasmën e shokut, por përfundoi duke i marrë ‘nusen’ në altar

Një 40-vjeçare ka ‘ka shpikur një dasmë’ në mënyrë që të krijonte mundësinë vetës që t’i propozonte për martesë partnerit të saj. Paul Schoproni mendoi se po shkonte në dasmën e shokut të tij të ngushtë, pa e ditur se ...

Read More »

FOTOT/ Pasi varrosën gjyshen të veshur gjithë stil dhe të kuruar në detaje i dashuri i Dua Lipës dhe motrat duken të gëzuar!

Gjyshja e motrave Gigi dhe Bella Hadid, Ans van den Henrik është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare pas betejës me kancerin. Lajmin e dha nëna e super modeles me anë të një postimi prekës në Instagram.Ndërkohë, në funeralin e ...

Read More »

Nuk është v.dekja e punëtorëve në sheshxhirime, zbulohet ana e errët e serialeve turke

Me siguri që gjithsecili prej jush që po lexon këtë artikull ndjek të paktën dy seriale turke. Dhe ajo që ju ka bërë të gjeni veten në këto filma është sepse i trajtojnë situata familjar eme shumë ndjeshmëri dhe burrat ...

Read More »