LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 961)

Lifestyle

13 profesionet që i shpien çiftet drejt divorcit

Kriza në martesë, vitet e kaluara dhe vështirësi të tjera bëjnë që çifte të shumtë të priren drejt divorcit. Por një nga arsyet kryesore që i rrezikon çiftet nga divorci është edhe profesioni. Një studim i Ranford University, bazuar në ...

Read More »

Dhjetë burrat që kanë lindur femra (Foto)

Nëse i shikoni këto foto, ju nuk do të besoni se këta në të vërtetë kanë lindur vajza. Janë të dhjetë transeksualet që nuk kanë preferuar të mbesin femra, por janë shndërruar në atë se si duken tani. 1. Regjisori ...

Read More »

Ndahet nga jeta legjenda e Hollivudit, Mickey Rooney në moshën 93-vjeçare

Ndahet nga jeta në moshën 93-vjeçare, aktori legjendar amerikan Mickey Rooney. Vitet e fundit aktori ka pasur problem me shëndetin, ndërsa vdekja e tij ka qenë për shkaqe natyrale. I lindur në Brooklyn, aktori e nisi karrierën e tij vetëm ...

Read More »

Sekretet e pabesueshme të yjeve

Edhe pse mendojmë se i dimë të gjitha rreth figurave të famshme, kjo në princip asnjëherë nuk është e saktë, ndërsa lista e këtyre sekreteve të cilat ata i ruajnë, do t’ju befasojnë shumë. Ryan Gosling ishte në lojë për ...

Read More »

Edhe Selena Gomez me video me pullë të kuqe (Video)

Është tepër ineresante të mendosh sesi një video me skena seksi mund të ndihmojë karierën e disa personave ndërsa mund të bëjë totalisht të kundërtën për disa të tjerë. Këtu bëhet fjalë për personazhe që ia kanë dalë të kenë ...

Read More »

George W. Bush nga president në piktor (Foto)

Kur George Bush u largua nga Shtëpia e Bardhë në janar 2009, të gjithë menduan se ai doli në pension. Por duket se ka qënë një mendim i gabuar, pasi ish-presidenti amerikan është marrë me pikturë, e ndërsa ka hapur ...

Read More »

3 vjeçari që doli në skenë dhe mahniti të gjithë, edhe Xhet Lin (Video)

Pranojeni. Ky është një ndër fëmijët më të lezetshëm dhe më të talentuar që keni parë. Jo vetëm talenti i tij mirëpo edhe fjalët që ai nxjerr nga goja janë shumë të inteligjente dhe të cilat të bëjnë të mendosh ...

Read More »

Yjet që janë pushuar nga puna, përpara se të bëheshin të famshëm

Ata që sot kanë miliona dollarë në llogarinë e tyre, e kanë nisur jetën me rroga minimale në punë të rëndomta, prej të cilave janë pushuar shpesh edhe për shkaqe ironike “Je i pushuar!” Madona Është e vështirë të imagjinohet ...

Read More »

Një tjetër martesë mbretërore

Princ Harry mund të martohet së shpejti me të dashurën e tij Cressida Bonas. Këtë lajm e bëjnë me dije mediat e huaja, të cilat shkruajë se lidhja e çiftit po bëhet gjithnjë e më serioze. Këtë fakt e konfirmojnë ...

Read More »

Zelanda e Re, vendi më i mirë për të jetuar

Zelanda e Re është vendi më i avancuar social në botë nga 132 vende të përfshira në organizatën kërkimore Social Progress Imperative. Në përpilimin e listës organizata ka analizuar më shumë se 50 tregues të ndarë në tri grupe: nevojat ...

Read More »