LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 962)

Lifestyle

Zelanda e Re, vendi më i mirë për të jetuar

Zelanda e Re është vendi më i avancuar social në botë nga 132 vende të përfshira në organizatën kërkimore Social Progress Imperative. Në përpilimin e listës organizata ka analizuar më shumë se 50 tregues të ndarë në tri grupe: nevojat ...

Read More »

Guardiola mashkulli i tretë më seksi në botë

Klas, elegancë dhe karizmë. Për gratë gjermane bëhet fjalë për Pep Guardiolën, i zgjedhur – sipas një sondazhi të revistës “Elle” – mashkulli i tretë më seksi në botë. Në pod, më lart se trajneri aktual i Bayern, janë vetëm ...

Read More »

Padi për shfrytëzim imazhi

Rita Ora do të padis një kompani mallrash, për shfrytëzim të imazhit të saj. Ylli i hitit ‘How We Do’ thotë se imazhi i saj është shfrytëzuar nga firma skoceze ‘GL Dameck Ltd’, e cila është e specializuar në koleksionet ...

Read More »

Ja pse mëngjerashët kënaqen më shumë edhe në seks janë më të mirë

Studimet në nivelin global: Derisa 86 për qind e majtakëve thonë që janë jashtëzakonisht të kënaqur me jetën e tyre seksuale, kështu mendojnë mezi 15 për qind të djathtakëve, shkaqet nuk janë të njohura… Edhe pse bota dhe të gjitha ...

Read More »

Marina çmend Stambollin (Foto)

Një prej femrave më të bukura shqiptare, Marina Vjollca, ka vazhduar që të godasë publikun shqiptar dhe fansat e saj në rrjetin social Facebook, duke publikuar fotografi që ju lënë pa fjalë. Ju lënë pa fjalë për shkak të bukurisë ...

Read More »

Forbes publikon ‘trashëgimtaret më të famshme në botë’

Revista “Forbes” ka bërë një përzgjedhje të 20 trashëgimtarëve femra të cilat kanë arritur sukses. Art, sport, biznes…të suksesshme në fusha të ndryshme. Një nga vajzat që ka tërhequr më së shumti vëmendjen e medias, por edhe të shumë njerëzve ...

Read More »

Transeksualja më seksi, që u shndërrua në femër

Pasi e kishte mbajtur sekretin e saj me vite të tëra, modelja nga Nju Jorku, Geena Rocero, vendosi që të dalë me një të vërtet që as shokët, as fqinjët e as vendi ku punonte, nuk e dinin të vërtetën. ...

Read More »

10 “incidentet” rastësore më seksi të VIP-ve

Fustane të shkurtra, dekolte të hapura, një pakujdesi e vogël, një puhize e lehtë, jo rrallë kane çuar në “incidente” seksi gjithsesi jo të pa këndshme për syrin e shikuesit. Dhe pas kësaj për “viktimat” se paku për nja dy ...

Read More »

Top-10 ‘selfie’ më seksi në Instagram të fundit (Foto)

Tashmë fotografitë ‘Selfie’ janë duke kaluar çdo kufi përsa i përket popullaritet nëpër rrjetet sociale. Gjatë disa javëve të fundit janë bërë me mijëra fotografi të këtij lloji, teksa disa kanë qenë me të vërtetë mjaft të nxehta. Shumë bukuroshe ...

Read More »

Shihni ku bëjnë gjumë fëmijët e botës (Foto)

Fotografi James Mollison udhëtoi dhe realizoi fotografi në dhomat e gjumit të fëmijëve anë e kënd botës. Dallimi mes lindjes dhe perëndimit, të pasurve dhe të varfërve plotësohet kur shohim se në çfarë ambiente bëjnë gjumë fëmijët gjatë natës. Projekti ...

Read More »