LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 970)

Lifestyle

Britania, me një kryeministër homoseksual?

Dy prej përfaqësuesve kryesore të opozitës britanike, Nick Clegg dhe Ed Miliband sugjeruan se vendi është i gatshëm për të pritur kryeministrin e parë homoseksual të historisë. Kreu i liberalëve dhe ai i laburistëve theksuan ditën e premte se qëndrimet ...

Read More »

Anxhela Martini, kthehet në bionde!

Tashmë ajo nuk është më brune, pasi është kthyer në bionde. Modelja e njohur shqiptare, Anxhela Martini, ka vendosur që të ndryshojë look-un e saj. Tashmë ajo nuk është më brune, pasi është kthyer në bionde. Pavarësisht kësaj, Anxhela vazhdon që të ...

Read More »

Closer: Presidenti francez prishet me aktoren, kthehet tek gazetarja

‘Closer’ i ndezi fitilin kësaj historie dhe ‘Closer’ mund ta shuajë sërish atë. Po flasim për lidhjen mes presidentit të Francës, Francois Hollande dhe aktores Julie Gayet. Duke iu referuar të përjavshmes së skandaleve “Closer”, duket se kësaj lidhje po ...

Read More »

Engjulli i Victoria Secret magjepsë me bukurinë e saj (Foto)

Modelja 25 vje çare Candice Swanepoel ka magjepsur me bukurinë e saj në kampanjën e realizuar për kompanin e grimit Max Factor. Reklama e re e tregon bukuroshen shumë joshëse me një fustan të zbërthyer. Candice përndryshe është modelja e ...

Read More »

Më të ekspozuarit

Revista “Forbes” ka botuar listën e yjeve më të ekspozuar të shoubiznesit. Dhe në maje të kësaj liste gjenden Kim Kardashian dhe Justin Bieber. Dhe mund të pyesni se pse kjo dyshe është në maje të kësaj liste. Vetëm duhet ...

Read More »

Deklaratat më qesharake të njerëzve të famshëm të artit

Njerëzit më të famshëm janë autorët e deklaratave qesharake më të famshme. Të qenit në qendër të vëmendjes, jo gjithmonë është në favor të tyre. Ata duhet t’u shpëtojnë gërricjeve të gazetarëve, kuriozëve dhe gjithmonë duhet të jenë vigjilentë në ...

Read More »

Arabia Saudite publikon listën e emrave të ndaluar

Arabia Saudite ka lëshuar një listë me 50 emra që prindërit e rinj nuk duhet t’i vënë fëmijëve të tyre. Në këtë listë përfshihen emra si Linda, Lauren, Sandy dhe Amir. Ministria e Brendshme e këtij vendi justifikoi këtë vendim ...

Read More »

Zakonet e njerëzve të suksesshëm që s’harrojnë t’i kryejnë çdo mëngjes

Si e përdorin kohën njerëzit e suksesshëm për të filluar dhe mbaruar çdo ditë, në një mënyrë të shëndetshme, të lumtur dhe produktive? Barak Obama Presidenti Obama fle shumë vonë në darkë, por edhe zgjohet herët për të nisur ditën ...

Read More »

Bashkëshortja e John Legend nudo, indinjohen fansat (Foto)

Chrissy, bashkqëshortja e John Legend krejtësisht e zhveshur në një shtrat dhe me këmbët e mbledhura pas gjoksit. Ajo është një nga modelet më të fotografuar në botë. Kjo foto është shtëputur nga seti fotografik i revistës, Sports Illustrated, në ...

Read More »

Kim Kardashian dëshmon se nuk e konkuron dot askush tek… (Foto)

Gjatë vizitës së saj në Majemi Kim Kardashian gjeti një pasqyrë “magjike”, e cila e tregonte shumë herë më të dobët se sa është në të vërtetë. Prandaj nuk ngurroi të shkrepte disa foto dhe ti ndante me miqtë në ...

Read More »