LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 983)

Lifestyle

Ushqimet që do t’ju bëjnë të ndjeheni seksi

Studimet kanë zbuluar se të gjitha ushqimet dhe erëzat përmbajnë antioksidantë, fitonutrient dhe neuro-transmetues të cilët stimulojnë endorfinën, duke na bërë të ndjehemi më shumë seksi. Ato stimulojnë rrugët e trurit që janë përgjegjëse për eksitim dhe stimulimin e hormoneve ...

Read More »

Lindsay Lohan mohon lidhjen: Jam beqare

Aktorja 27-vjeçare Lindsay Lohan, në mënyrë kategorike ka mohuar se është e lidhur me modelin 23-vjeçar Christian Arno Williams dhe ka konfirmuar se është beqare. “Nuk kam të dashur. Konfirmoj se jam e lirë”, është shprehur Lohan për një radio ...

Read More »

Jennifer Aniston ende e do Bred Pitt

Sipas asaj që kanë shkruar mediat e huaja, aktorja Jennifer Aniston është gjendur në situatë shumë të palakmueshme kur në televizion e ka parë skenën e seksit të ish bashkëshortit të saj Bred Pitt me partneren e tij aktuale Angleina ...

Read More »

Sarah Jessica Parker një ikonë e modës

Edhe pse kohëve të fundit nuk po paraqitet shumë shpesh nëpër media, aktorja Sarah Jessica Parker edhe një herë na ka kujtuar pse të gjithë e quajnë ikona e stilit.   Ndërkaq edhe pse tani aktorja e njohur po qëndron ...

Read More »

Rihana tregon anën e egër të saj

Rihanna dashuron mënyrën e të treguarit të anës së saj të errët. Kjo nënkupton pamjen e fotografisë së saj me një tigër jo real, të cilin e kishte postuar në Instagram. Gjatë punës së saj në Brazil, ajo është parë duke pirë ...

Read More »

Hollande konfirmon ndarjen me Trierweiler

Presidenti francez, Francois Hollande ka konfirmuar ndarjen nga partnerja e tij, Valerie Trierweiler. Ai i tha agjencisë së lajmeve AFP se i ka dhënë fund jetës së përbashkët me të. Më herët pati zëra se sot do konfirmohej zyrtarisht ndarja, ...

Read More »

E bardha ngjyra e preferuar e dimrit

Ngjyrat, e errëta nuk janë gjithmonë zgjidhja e duhur për dimër. Askujt nuk mund t’i shkonte mendja që një zgjidhje e mirë është edhe përdorimi i ngjyrës së bardhë. Ja disa alternative zgjedhje nga Living edhe në dimër: * Përdorni ...

Read More »

Me ushqim të shëndetshëm kundër diabetit

Diabeti është një çrregullim i sheqerit, yndyrave dhe proteinave në gjak dhe trajtimi jo i duhur i tij sjell komplikime. Komplikimet janë të mundshme në sy, zemër dhe veshkë. Shpesh vjen edhe deri te përshpejtimi i aterosklerozës, rritja e tensionit ...

Read More »

Jennifer Metcalfe, transparente mbi tapetin e kuq

Aktorja angleze Jennifer Metcalfe është dukur rrëzëllitëse me një fustan të dizajnuar në mënyrë të veçantë në eventin gala “National Television Awards”, mbrëmjen e djeshme. Me një fustan të zi të stilistit Philip Armstrong, transparent në disa pjesë të trupit ...

Read More »

Rihanna dhe mikja e ngushtë ekspozojnë të pasmet në Brazil

Rihanna vazhdon të publikojë foto në “Instagram”, duke treguar se çfarë është duke bërë në Brazil. Të gjitha fotot e publikuara nga ylli i muzikë pop e tregojnë atë duke pozuar me bikini në plazhet e Brazilit. Rihanna ndodhet në ...

Read More »