LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 991)

Lifestyle

Një Hënë të dytë në Univers

A do të ketë Universi një Hënë të dytë? Kjo është pyetja që shtrohet nga shkencëtarët, për shkak të një zbulimin i cili është bërë kohët e fundit. Carl Murray, nga “Queen Mary University of London”, thotë se ka zbuluar ...

Read More »

Kryeministrja seksi që flirtoi me Obamën

Veshjet e saj seksi (por edhe reputacioni joshës) kanë bërë që ajo të fitojë pseudonimin “Helle Gucci” në vendin e saj të lindjes, në Danimarkë. Është një profil që zakonisht e lidh le të themi me ndonjë modele apo me ...

Read More »

John F. Kennedy, presidenti më me stil

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, John F.Kennedy, konsiderohet si presidenti më i dashur amerikan. Përveç kësaj, Presidenti i 35-të i SHBA-ve, njihet edhe si presidenti i veshur më së miri dhe me më së shumti stil. John F. Kennedy, 46 ...

Read More »

Pesë ministrit e seksit!

Hajde tallim Lencin! 1-Ministria e Mbrojtjes Ministria e Mbrojtjes duke iu referuar të dhënëave që kemi marrë nga burime të brendshme të kësaj ministrie, rezulton të jetë në Top Listen e shpërdorimit të orarit zyrtar të punës nga drejtuesit e ...

Read More »

Papa Françesku shpallet “Personi i Vitit”

Papa Françesku i cili fitoi zemrat dhe titujt e gazetave me humanitetin dhe sjelljen e tij është shpallur personi i vitit nga revista e njohur amerikane “Time” për vitin 2013. Çmimi prestigjioz është dhënë nga redaktorët e revistës Time me ...

Read More »

Duart që shokuan botën!

Në një akt të vogël të mirësjelljes sot bota ishte dëshmitare e një momenti historik. Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama ka folur dorë më dorë me liderin e Kubës, Raul Castro, në funeralin e Nelson Mandelës në Afrikën e Jugut. ...

Read More »

Çfarë modeli të Smartphone-ve të zgjedhim?

  Jemi dëshmitarë të zhvillimit dhe evoluimit të vrullshëm të teknologjisë në shumë sfera dhe fusha të ndryshme, sidomos të asaj telefonike. Si pasojë e kësaj, telefonat e mençur çdo ditë e më shumë po gjejnë përdorim më të madh ...

Read More »

Candice Swanepoel, nudo për miqtë e Instagram

Candice Swanepoel ka postuar në profilin e saj në Instagram foto të saj nudo. Engjëlli i Victoria’s Secret tregon në një set fotografik gjithë joshjen dhe sensualitetin e saj duke shfaqur një fizik admirues që ngjall fantazi erotike. Në të ...

Read More »

Cilët janë skandalet seksuale për vitin 2013?

Edhe ky vit, si shumë të tjerë më parë, është shënuar nga skandalet seksuale të personave të njohur. Prej Zelandës së Re, përgjatë Malit të Zi e deri te Shtetet e Bashkuara të Amerikës, këto skandale paraqisnin temat kryesore të ...

Read More »

Vildane Zeneli, “intime” në veshjen e re

Hiret e saj të bukura dhe format tejet seksi e kanë bërë atë një nga emrat shqiptar më të njohur në botë, në fushën e modës. Bëhet fjalë për Vildane Zenelin, e cila është gjithashtu mjaft aktive në rrjetet sociale. Ajo shpeshherë ndan foto nga ...

Read More »