LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle (page 992)

Lifestyle

Timberlake ndalon koncertin që adhuruesi ti propozoj të dashurës

Justin Timberlake gjithmonë ka qenë mjaft i dashur me fansat, por mbrëmjen e djeshme ai ka bërë një gjest me të vërtetë të veçantë. Këngëtari ka ndaluar në mes koncertin e tij në mënyrë që të ndihmonte një të ri ...

Read More »

Pse meshkujt pëlqejnë marrëdhëniet orale?

Revista shkencore “Journal Evolutionary Psychology”, publikoi rezultatet e një studimi shumë të veçantë, duke shpjeguar arsyet se pse meshkujt preferojnë marrëdhëniet seksuale orale. Sipas studimit të zhvilluar mbi 243 meshkuj, thuhet se kalimi në pikun e kënaqësisë së femrës në ...

Read More »

Seks 15 herë në 28 orë! Wanda Nara një tjetër kampione në krevat (Foto+18)

Wanda Nara dhe futbollisti argjentinas i Interit, Mauro Icard është çifti më i përfolur në kampionatit italian të futbollit. Sipas thashethemeve, të cilat kanë përgjuar çiftin në Tëitter, është marr vesh se ata bëjnë seksi 15 herë në ditë. Ja ...

Read More »

Babai i Messit nën hetim për para droge

Jorge Messi është nën hetim për pastrim parash në Spanjë, që kanë lidhje me trafikimin e drogës. Për babain e yllit argjentinas Leo Messi kanë nisur menjëherë hetimet, ku dhe janë marrë në pyetje edhe vetë futbollisti i Barcelonës, së ...

Read More »

Ndahet nga jeta aktori mirënjohur Peter O’Toole

Peter O’Toole ka vdekur në moshën 81- vjeçare. Aktori veteran, i njohur sidomos për rolin e tij në filmin “Lorenci i Arabisë”, vdiq në një spital në Londër pas një sëmundje të gjatë. Aktori i njohur mban rekordin e nominimeve për ...

Read More »

Prindërit përgjojnë profilin e FB së fëmijëve

Shumica e prindërve pranojnë se përgjojnë rregullisht profilin në Facebook të fëmijëve pasi mendojnë se kjo gjë është e nevojshme për të kontrolluar personat me të cilët ata mbajnë lidhje. Sondazhi me rreth 2000 prindër të fëmijëve 10-17 vjeç nga ...

Read More »

Izabel Goulart, çfarë….këmbësh!

Postimit të fotove në Instagram, Twitter apo në rrjete në tjera sociale është bëra moda e fundit e personazheve të njohur. Edhe Super modelja e “Victoria ‘s Secret” Izabel Goulart ka treguar hiret e saj në Instagram. Modelja braziliane ka ...

Read More »

Gruaja e moshuar mbante fetusin 32-javësh prej 40 vitesh

Rasti është një ndër ato që konsiderohet si tepër i rrallë në Botë. Një banore e Bogotas, kryeqytetit të Kolumbisë, e cila sot është 84-vjeçe, gjysmën e jetës së saj e ka kaluar me një fetus të fosilizuar në trupin ...

Read More »

Obama “flirton” me Hele, Michel dorën në prehër të Bill Klinton

Kthesë të re marrin komentet për “flirtin” e njeriut më të fuqishëm të Shtëpisë së Bardhë me kryeministren daneze. Pas fotove të famshme të presidentit amerikan Barack Obama dhe kryeministres daneze Hele Thorningk Schmidt duke flirtuar mes tyre, në homazhet për nder ...

Read More »

Danica Thrall biondja më seksi në botë

Modelja britanike Danica Thrall është shpallur nga revista “Nuts” si biondja më seksi në botë. Përveçse modele Thrall është edhe aktore dhe prezantuese dhe në këtë klasifikim duke se ka mundur edhe emra mjaft të njohur si Kate Upton.  

Read More »