LAJMI I FUNDIT
Home . Metro (page 10)

Metro

Sandër Prosi, ky luftëtar i madh i Lirisë dhe pranvera që i mbylli sytë…

Njeriu që i dha drejtim frymës së kohës, me kredo në gjendjen e edukimit të artit nëpërmjet filtrit të së vertetës dhe kënaqësisë. Njeriu që i bëri të gjithë për vete me urtësinë që e karakterizonte; zërin dhe sytë e ...

Read More »

U nis nga Kuçova si “Princ” i këngës, për t’u bërë në Tiranë “Mbreti” i Operas.

Gaqo Çako bënte krenar ç’do shqiptar, këngët e Tij mbrinin si fllad pranvere në zemrën e kujtdo prej nesh. Ndaj sot, në këtë ditë të rrugëtimit të Tij për në Parajsë, kushdo që e quan veten shqiptar nxjerrë nga shpirti ...

Read More »

Fëmijëria jonë, atëherë kur rrjetet sociale nuk ekzistonin

Kemi luajtur në rrugë pa frikë, dhe kishim shumë pak: disa kanaçe bosh, disa gurë, një copë litar! Dhe ishim të lumtur brenda, nuk kishte rëndësi pasuria. Fjalë që duket se janë marrë nga një roman nga kush e di ...

Read More »

Kam jetuar gabim, fjalimi i fuqishëm i Morgan Freeman

Të kisha më shumë nuk ishte e mjaftueshme. Unë jam 80 vjeç dhe fatkeqësisht jam shtrirë në një krevat spitali. Kam miliona dollarë në bankë, por unë nuk mund të ble dot shëndet për të shpëtuar jetën time tani. Kam ...

Read More »

Durrsaku tha se e shoqja e tradhtonte, ajo i nxjerr bojën: Më solli 4 shokë në shtëpi për…

Pak ditë më parë historia e një babai të divorcuar nga Durrësi bëri xhiron mediatike pasi ai vendosi ta rrëfente në ekran. Çifti ishte martuar me dashuri në vitin 1995 dhe nga kjo marrëdhënie kishin ardhur në jetë 2 fëmijë. ...

Read More »

Pas zhdukjes nga skena, Flor Mumajesi në telashe, i mbyllin disa biznese

Flori Mumajesi është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar.Këngët e tij janë kthyer në hite dhe janë dëgjuar e kënduar kudo në vendin tonë, por prej disa kohësh ai thuajse është zhdukur fare jo vetëm nga rrjete ...

Read More »

“Turtle Fest”, festa e breshkës në Dhërmi: Mbi 45 Dj nga Europa në plazhet e jugut

“Turtle Fest” rikthehet në Dhërmi për të tretin vit radhazi me pjesëmarrjen e më shumë se 45 dj-ve, të cilët nuk do të jenë vetëm nga Shqipëria por nga vende të ndryshme të Europës. Event që do të zgjas tre ...

Read More »

Si e takova pas 40 vitesh nënën, Viktor Zhusti rrëfen historinë e dhimbshme të familjes

Të rralla i kemi pasur rastet kur Viktor Zhusti i ka lejuar vetes të flasë përtej punës, aktrimit, roleve, kinemasë e teatrit. Mbrëmë, pas kërcimit në “Dancing with the stars”, në temën e viteve ’80-’90, Ema Andrea e ka pyetur ...

Read More »

Bujar Asqeriu rrëfen historinë prekëse që fshihet pas emrit të tij të vërtetë

Aktori i njohur shqiptar, Bujar Asqeriu ka zbuluar për herë të parë të vërtetën e emrit të tij, duke treguar se ai nuk ka vetëm një emër, por ka dy të tillë. Aktori rrëfeu se vëllain e tij të madh ...

Read More »

“Zëri i nënës përtej varrit më bëri të kthehesha djathtas, jo majtas ku më priste v.dekja e sigurt”

Autorja Theresa Cheung është në mision për të provuar se ëndrrat mund të parashikojnë të ardhmen dhe se jeta e përtejme ekziston. E ftuar në programin e mëngjesit “Good Morning Britain”, ajo rrëfeu historinë e saj personale dhe punën kërkimore. ...

Read More »