LAJMI I FUNDIT
Home . Metro (page 2)

Metro

“Mos shko në shtrat me ata që nuk lexojnë”! Deklarata që bëri bujë në media… Flet ish-ministrja: Tërhoqa vëmendjen, ja pashë hajrin!

“Mos shko në shtrat me ata që nuk lexojnë”, ishte shprehja e ish-ministres Mirela Kumbaro që mori vëmendje të madhe mediatike dhe në rrjetet sociale. E ftuar në emisionin “Thumb On” në RTV Ora, deputetja socialiste u shpreh se nuk ...

Read More »

Kompozitorja, gruaja e aktorit Vangjel Toçe akuza të rënda regjizores, gruas së aktorit Timo Flloko: Grabocka më fliste në emër të partisë…

Kompozitorja e njohur, Diana Ziu, ka vijuar sulmet ndaj Vera Grabockës, pasi kënga e saj nuk u përzgjodh në Festivalin e Këngës, në RTSH. Pas letrës që ajo dhe bashkëshorti i saj, Vangjel Toçe, i drejtuan Grabockës, dhe që bëri ...

Read More »

I rrallë si Ndrek Luca! Fenomeni Ndrek Luca ishte madhështia e thjeshtësisë

Ishte një mëngjes i ftohtë janari. Si gjithmonë do të ndiqte ritualin e ditës, do të merrte bicikletën e tij të pasluftës dhe pasi do të bënte pak pazar do të kthehej drejt apartamentit. Askush nuk do e besonte më ...

Read More »

Kur Shtjefën Palushi (Tefa), tregonte si do ishte Shkodra në komunizëm

Nga Duro Mustafai Shtjefën Palushi ishte i njohur, jo vetëm në Shkodër, por në tërë Shqipërinë. Natyra a Perëndia e kishte bërë atë njeri me pamje jo fort të bukur. Po jo i bukur dhe i shëmtuar ishte edhe filozofi ...

Read More »

A gëlojnë akoma dhe sot “larot e pendës” së Faik Konicës botuar më 1923?!

Nga Faik Konica “Në kohërat e shkuara ka patur në Francë një soj njerëzish që quheshin ‘valets de plume’, domethënë ‘hyzmeqarë të pendës’. Në Shqipëri, ku rastet e historisë dhe aspak dëshira e popullit, e çliruan vendin, leu një zanat ...

Read More »

Deputeti shqiptar martohet me ish-shefen e tij pas divorcit nga gruaja

Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri është kurorëzuar për herë të dytë në martesë. Zekiri është martuar me Bisera Jordanovën e cila është e angazhuar në Agjencionin për inovacion. Muhamedi dhe Bisera janë të lidhur prej shumë vitesh dhe ...

Read More »

Ilir Meta: Kënaqësi e madhe, të kem shok Çim Pekën e Bes Kallakun. Të shihni presidentët e tjerë, ju bie të fikët

Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën Mapo. Mes të tjerave ai është pyetur edhe për çmenduritë e verës, kur nuk kishte ditë të mos postonte ndonjë foto me qen, mace, vetë ai lakuriq, apo me Çim Pekën e ...

Read More »

Skenë si në filma, një grup vajzash në Prishtinë përleshen mes tyre (Video)

Një ngjarje e turpshme është filmuar në Kosovë. Një rrahje brutale mes një grupi të vajzave është filmuar në orët e mbrëmjes së sotme në lagjen Veternik të Prishtinës. Në video shihet se si vajzat përleshen keq mes tyre, një ...

Read More »

Hallouini pushton edhe Tiranën

Fëmijët dhe të rinjtë shqiptarë janë duke e kthyer festën e Hallouinit në një traditë të re edhe për vendin tonë. Por jo vetëm fëmijët. Fotot që shihni janë parë të përhapura sot nëpër zona të ndryshme të kryeqytetit shqiptar. ...

Read More »

“Serbët më dogjën shtëpinë. Jam përballur e vetme me presione, por kam guxuar”…

E ftuar në emisionin “Diaspora” gazetarja dhe regjizorja e mirënjohur Shenida Bilalli ka rrëfyer rrugëtimin e jetës dhe karrierës së saj në Kroaci. Shenida ka kryer studimet në Akademinë për Teatër Film dhe Television në Kroaci, autore e mbi 300 ...

Read More »