LAJMI I FUNDIT
Home . Metro (page 3)

Metro

Video/ “Hakërrim” e Ali Asllanit me zërin kumbues të Arbanës…një revoltë nga shpirti për t’i çuar maskarenjt e politikes para drejtesisë

Hakërrim Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o burra, hani, pini, hani, pini or’ e ças, Për çakallin, nat’ e errët, është ras’ e deli ras’! Hani, pini dhe ...

Read More »

Kush është vajza misterioze në krah të Azem Hajdarit “Junior”?! (Foto)

Djali i Azem Hajdarit mësohet ka zyrtarizuar marrëdhënien e tij në fejesë, teksa bukuroshja që ka zgjedhur e shoqëroi atë dhe në ceremoninë përkujtimore të 21 vjetorit të vrasjes të të atit. Djali më i vogël i Heroit të Demokracisë ...

Read More »

VIDEO/ S’të fal Daja, Dash Shehi i’a fut vrapit, e tepron me …respektimin e sinjalistikës rrugore

Dy gjëra dihen sot me siguri. Rrotullimi i Tokës rreth Diellit dhe dashuria e faqes së humorit “Brryli Broadway”, për aleatin e Bashës, Dashamir Shehi. Qysh në nisje të herës, administratorët e faqes “Brryli” e kanë shprehur simpatinë e tyre ...

Read More »

Janë një hierarki në ballkon, Majlinda Bregu poston foton që nuk e priste askush

Djegës, më djegës dhe super djegës, shkruan në anglisht Majlinda Bregu në një postim të vazove me specat djegës në ballkon. Ajo thotë se është një fanse e specit djegës dhe me këtë rast kuptohet edhe pak karateri i saj, ...

Read More »

Veliaj i vendos gjobë Ferrarit të Noizy-t? Ndjekësit paralajmërojnë kryebashkiakun: Mos se atij…

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj publikoi në rrjetin e tij social se i kishte vënë gjobë një makine Ferrari. Ishin ndjekësit e kryebashkiakut ata që e vunë re se makina ngjante me atë të reperit Noizy madje dhe ndoshta mund ...

Read More »

“Pushtimi” francez i Bizës së Martaneshit me makina 4×4 (Foto)

Nga Edmond Prifti Nëse për banorët e fshatrave Vërri, Urë, Shëngjergj apo deri tek ata Bizës, në malësinë e Martaneshit, rruga është një ferr i vërtetë, për turistët francezë të udhëhequr nga François Decarpigny, nuk është aspak një e tillë. ...

Read More »

Nostalgji për aktoren e talentuar Anisa Markarian që i mungon ekranit

Lindi në Tiranë në 1962, vajza e Agop Markarian, një dentist shqiptar me origjinë armene dhe një shqiptareje nga Tirana. Prindërit e Agopit ishin nga Afionkaraisar, një qytet ne Turqi me pakicë armene, dhe vdiqën gjatë marshimit në shkretëtirën siriane ...

Read More »

Disa nga batutat më të famshme nga filmat e vjetër shqiptarë që i përdorim edhe sot

Kinematografia shqiptare na ka dhuruar për shumë vite filma të jashtëzakonshëm. Është e pamundur të pyesësh dikë të brezit të dytë apo të tretë dhe të mos ketë dëgjuar mbi disa nga filmat më të njohur shqiptarë. Mjafton të përmendim ...

Read More »

Rikard Ljarja, aktori që la gjurmë të pashlyera në kinemanë shqiptare

Rikard Ljarja lindi më 1 prill 1943 në Shkodër, më 1960 mbaroi maturën në Shkodër kurse më 1965 u diplomua në Institutin e Lartë të Arteve, Tiranë. Për tetë vite pas diplomimit punoi aktor në Teatrin “Migjeni” në Shkodër. Prej ...

Read More »

Udhëtimi i fundit me Agim Qiriaqin

Çun Lajçi Kisha xhirua film plot tre muaj me aktorin Qiriaqi që kurrë ma parë s’e kisha takuar. Ishim ba miq dhe na dukej se gjithë jetën kishim punua s’bashku, aq shumë u përafruam me njeni tjetrin. E takova edhe ...

Read More »