LAJMI I FUNDIT
Home . Metro (page 5)

Metro

Plas sherri mes dy gazetareve: ‘Ia njoh mirë intrigën’! Rudina Xhunga reagon pas deklaratës së Mira Kazhanit

E ftuar në “Soiree”, Rudina Xhunga është pyetur nga moderatorja Jonida Shehu për marrëdhënien me kolegët dhe saktësisht për një koment lidhur me deklaratën e gazetares Mira Kazhani në emisionin e Adi Krastës. Jonida Shehu: E ke ndjekur ti emisionin ...

Read More »

“Po me heqin nga puna”, Ema Andrea i drejtohet publikisht Liçajt: S’jam e dëshpëruar për ty, por për veten

Aktori Neritan Liçaj, prej ditës së djeshme është shprehur publikisht se rrezikon të hiqet nga puna në Teatrin Kombëtar. Pas deklaratave të tij publike dhe reagimeve nga aktorë të tjerë dhe organizata, një mendim e ka dhënë dhe aktorja e ...

Read More »

“Për gjithë ato që nuk dorëzohen”! Këngëtarja e njohur shqiptare merr vendimin drastik dhe qethet zero (Foto)

Muaji Tetor është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit dhe në kuadër të fushatave sensibilizuese, këngëtarja e njohur Eliza Hoxha, ka bërë një veprim të guximshëm nëpërmjet së cilit ka përcjellë dhe një mesazh shumë domethënës. Ajo i ka ...

Read More »

Nobeli për letërsi më 8 tetor, bastet preferojnë Kadarenë para Kunderës

NGA Dhurata Hamzai Ismail Kadare me romanin e tij “Pallati i ëndrrave”, është sërish një nga emrat më të diskutuar në listën e ngushtë të çmimeve Nobel për Letërsinë. Ky roman që shpreh sintezën e instalimit të diktaturës me një ...

Read More »

Drita Haxhiraj, një thesar i kinematografisë shqiptare

Drita Haxhiraj, artistja e kompletuar e skenës shqiptare është një nga artistet e cila ka prekur edhe skenën ndërkombetare. Me një pamje fisnike, të qeshur dhe elegante ajo vazhdon të rrezatojë bukuri me pamjen e saj. Vitet e kanë rritur ...

Read More »

“Si një popull i vogël si shqiptarët ka mujt me nxjerr kaq shumë rrugaça”

Tashmë që janë mbushur 12 vjet nga vdekja e tij, At Zef Pllumi na rikthehet në kujtesë, jo vetëm si martiri i Kishës Katolike, si njeriu që u shpëtoi gjallë burgjeve të komunizmit, por edhe si njeriu i shqetësuar për ...

Read More »

Video/ Rituali i përhershëm i dasmave dikur: Dhëndurët e “turpshëm”, nuset që qanin me dënes, dhe …

Rëzimi i regjimit diktatorial të Enver Hoxhës, e la vendin në errësirë totale ku një pjesë e madhe e popullsisë iu drejtua emigrimit. Ndërkohë, ajo që binte në sy ishin mungesat e thella nisur nga ushqimi, strehimi, veshjet etj. Mirëpo, ...

Read More »

Vajzat e viteve 90-të, të bukura…të veshura thjesht, ato ngjajnë të bukura në thjeshtësinë e tyre (Foto)

Të veshura thjesht, ato ngjajnë të bukura në thjeshtësinë e tyre. Në vitet 90-të kur regjimi komunist kishte rënë, fotografi i njohur Roland Tasho përtej fotove historike të realizuara në ato vite, nuk ka harruar të fokusojë në aparatin e ...

Read More »

Matrapazët e Tiranës në vitin 1928., Si ua “jepnin” me qira shtëpitë italianëve

Për shqiptarët, mjeshtria e tregtisë në kushte të vështira ka qenë plot talent. Por ajo që po sjell sot i kalon edhe fantazitë më ekstreme. Ishte vitit 1928 dhe Tirana vërtetë ekzistonte në letër si kryeqytet, por në fakt ishte ...

Read More »

Facebook futet në fushën e modës

Pas Amazon-it edhe Facebook-u po përfshihet në fushën e modës. Ai do të fillojë Fashion ++, një lloj stilisti virtual që u jep përdoruesve këshilla për veshjet. Ndryshimet propozohen falë një sistemi të inteligjencës artificiale që njeh rrobat dhe jep ...

Read More »