Home . Opinione

Opinione

Opozita duhet mbajtur me shpresë!

Mero-Baze

E vetmja e mirë e gjithë kësaj fushate propagandistike kundër çeljes së negociatave, ka të bëjë vetëm me Lulzim Bashën. Siç e shikoni fjalorin e tij politik, idetë e tij për të ardhmen dhe vizioni që ka si kandidat për ...

Read More »

Çfarë do të thotë kjo për një “alvanos”

rama-tsipras

Nga Ornela Çuçi “Shqipëria është Europë, Greqia është Ballkan”. Një frazë e shkruar jo nga një shqiptar që mund të akuzohej për ndjeja nacionaliste anti-greke, por e shkruar nga Kristos Raptis, një gazetar me reputacion në shtetin fqinj. Raptis e ...

Read More »

REAGIMET/ Deklaratat e Krichbaum, Muç Nano: Ka shumë sharlatanë që vinë në Shqipëri. Vasjari: Qendrimi i tij, i lobuar

1480012946deputetii-905x395

Gunther Krichbaum trazoi opinionin publik këtë të enjte me parashtrimin e shtatë pritshmërive për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian, nga pesë prioritete që ka vendosur Komisioni në progres-raport. Dy pritshmëritë e shtuara prej tij, janë dy nga tre tezat ...

Read More »

Mbi deklaratat senile të Sali Berishës, që akuzon kosovarët si projugosllavë dhe me “gjak” titist!

berisha-basha1

Sali Berisha, mjeku hipokrit dhe politikani kontrovers, i cili në cilësinë e kryeministrit shqiptar “ka ushqyer” me naftë makinerinë e luftës së Milosheviqit, që po “pinte gjak” në Bosnjë-Hercegovinë dhe Kroaci, duke e thyer kështu embargon e OKB-së ndaj ish-Federatës ...

Read More »

Të jesh politikisht korrekt

niko-peleshi

Nga Niko Peleshi Polikisht korrekt është bërë sot gjuha e komunikimit të establishmentit politik, partive politike, institucioneve ndërkombetare madje edhe organizatave civile. Ndërkohë Donald Trump është personifikim i politikanit jo-politikisht korrekt. Ai fitoi pikerisht sepse nuk foli si gjithë raca ...

Read More »

Për ku rrokullisesh moj mollzë?

karikatura-berisha-meta-luli-pushime-verore-tek-gjiri-ngjalave

Bedri Islami Që nga qershori i vitit, tashmë të largët, 2013, PD-ja nuk mund të dëshmojë se në njerën nga sfidat e rradhës, të cilat kanë qenë njëra pas tjetrës, të mund të ketë sjellë risi politike, apo përmbysje të ...

Read More »

Krichbaum është më i ndershëm me ne, se Basha

mero-baze

Nga Mero Baze Ka një gëzim pa kuptim prej Lulzim Bashës dhe mbështetësve të tij për deklaratën e deputetit kristian- demokrat gjerman Gunther Krichbaum, i cili është dhe kryetar i komisionit parlamentar për çështjet Europiane në Bundestagun gjerman. Ai theksoi ...

Read More »

Një përgjigje për Flavio Tosin

gaci

Nga Artan Gaçi Javes qe kaloi, Sali Berisha, me latinishten e tij, se italisht nuk mund ti thoshe, lincoi nje partneritet shume serioz italo-shqiptar, nje partneritet publik nepermjet Bashkise se Verones dhe bashkise se Tiranes. Ne fjalen e tij nuk ...

Read More »

Shqipëri, anti-demokraci

ben-andoni

Nga Ben Andoni Mbështetja e madhe ndërkombëtare, që kanë marrë zyrtarët e politikës së dy krahëve, kjo e certifikuar edhe me anëtarësimet në organizma të rëndësishme ndërkombëtare, gjithnjë është kuptuar si fitore e këtij apo atij politikani. Në fakt, ka ...

Read More »

Aldo, Edi, Laura, Noka e Kaçi, kaviet që po përdor Berisha kundër çeljes së negociatave

basha-fleckenstein-1000x772

Nga Flogert Muça Është e ndarë si drita e diellit klasa politike në Shqipëri sa i takon çeljes së negociatave BE-Shqipëri. Siç nuk ka ndodhur kurrë në 25 vjet, ka ndodhur këtë vit. Opozita është investuar si kurrë më parë ...

Read More »