LAJMI I FUNDIT
Home . Opinione (page 20)

Opinione

Me vendimet e tij Basha po dëmton jashtëzakonisht Shqipërinë dhe stabilitetin e Ballkanit

Nga ARMAND MERO Në Shqipëri, deputeti demokrat Eduard Selami deklaron se mos pjesmarrja e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 18 Qershorit do të ishte një gabim i rëndë, jo vetëm për këtë forcë politike por dhe për vendin. Në një ...

Read More »

Ilir Meta kampioni i korrupsionit! I trembur deri në palcë, nuk shpëton as si President

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar sërish situatën politike në vend. Ngjela deklaron se të korruptuarit duan destabilizimin e Shqipërisë. Duke u ndalur te Ilir Meta, avokati shkruan se ai mendoi se do t’i shpëtojë drejtësisë si Preisdent, por në fakt, ...

Read More »

“PD po kërkon përplasjen, Rama të heqë dorë nga batutat delirante”

Bedri Islami thotë në forumin e sotëm në Dita lidhur me pyetjen “Si e mendoni situatën politike pas zgjedhjeve nëse këto zhvillohen pa PD?” thotë se mund të ketë viktima.  “Në ditën e zgjedhjeve, si ka ndodhur edhe në vitin ...

Read More »

Pse as Lulzim Basha, nuk e nxjerr dot nga çadra, Lulzim Bashën?

Nga Mero Baze Partia Demokratike po rrezikon të mbetet përfundimisht jashtë zgjedhjeve, falë të vetmes aftësi që ka Lulzim Basha, që ti gënjejë të gjithë të interesuarit që duan që PD të futet ose të mos futet në zgjedhje. Të ...

Read More »

Pse kush i vë zjarrin Maqedonisë, ka djegur edhe Shqipërinë ?

Nga Shpetim Nazarko Kur Putini urdhëroi pushtimin e Krimesë, u duk qartë se gjeopolitika e vjetër që nuk pushon kurrë, filloi të lëvizë edhe një herë me forcë drejt synimeve që kanë vënë paraardhësit. Që nga koha e Katerinës dhe ...

Read More »

Stalinist! Mua Edi Ramën nuk ma ka bërë nëna

Nga Rexhep Qosja Si njoftuan mediet e Tiranës, më 26.4.2017, bisedimet e Koalicionit shqiptar, të përfaqësuar prej kryeministrit, Edi Rama, e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, dhe Opozitës shqiptare, të kryesuar prej kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me ndërmjetësimin ...

Read More »

Ballkani përsëri po vlon, por Uashingtoni nuk shihet askund

John McCain Këtë muaj, ndërsa udhëtoja nëpër shtatë vende të Evropës Juglindore, u ndala në Sarajevë. Qëndrova në këmbët e Urës Latine, në këndin e rrugës që ndryshoi botën, ku një plumb vrasës i mori jetën dukës Franz Ferdinand dhe ...

Read More »

Vetëmashtrimi i Bashës që mund të shkatërrojë PD-në

Nga Shpëtim Nazarko* Nuk kam pasur asnjë dyshim dhe kam shkruar disa herë se Meta bëri një gabim elementar që nuk lejohet për një njeri që e ushtron zanatin e politikës prej një kohe të gjatë. Duke deklaruar se do ...

Read More »

President, “në kohën e kolerës”!

Nga Mero Baze Shumica parlamentare po u jep fund dilemave për degradimin e procesit zgjedhor, duke mos lejuar prekjen e Kodit elektoral dhe procedurës së zgjedhjes së presidentit, në kushtet kur zgjedhjet pa partinë më të madhe të opozitës, duhet ...

Read More »

11 lëshimet e Ramës, por “kushti rezervë” i Bashës që hodhi në erë negociatat, frika nga Vetting-u.

Makthi i Sali Berishës dhe Lulzim Bashës nga pasojat e zbatimit të Vetingut po provokon përjashtimin e Partisë Demokratike nga skena politike dhe jeta institucionale e vendit. Për bllokimin dhe zhbërjen e Vetingut dhe të institucioneve të reja hetimore të ...

Read More »