Home . Politike

Politike

“Mos lejojmë që vota të bëhet pazar më 25 qershor”

Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri ka zhvilluar një takim më banorë në zonën e Laknasit në kryeqytet. Gjatë fjalës së tij Tahiri deklaroi se nuk duhet lejuar që 25 qershori të kthehet në një pazar. “Do të ...

Read More »

Ironia e Ballës: Më shumë njerëz kemi sot në Cërrik, se sa në mitingun hapës të PD

I deleguari politik i Partisë Socialiste në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla në praninë e kryeministrit Rama dhe kandidatëve për deputetë në këtë qark kanë zhvilluar një tur takimesh me banorë të zonave të ndryshme. Gjatë një takimi me banorët ...

Read More »

Lajme të këqija për Bashën dhe nga Fieri. Shikoni videon!

Partia Demokratike është ndalur pasditen e sotme në qytetin e Fierit, në kuadër të takimeve elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit. Ashtu si në dy takimet e para, në Lushnje e Tiranë, edhe ky takim elektoral duket të jetë i ...

Read More »

Veliaj në lista/ Revolta tek drejtuesit e PD në Berat: “Mos të trishtohet Luli kur të mungojë vota ime” (Foto)

Ka qenë e pazakontë ajo që ka ndodhur në web-et më të mëdha të qytetit të Beratit, përgjatë orëve pas publikimit të listave për kandidatë për deputetë të Partisë Demokratike, mesnatën e premtes. Drejtues lokalë të organizatave të Partisë Demokratike në ...

Read More »

Lulëzim, a i ke pyetur kandidatët para se t’iu shkruaje emrat në lista, nëse duan të kandidojnë apo jo?

Ramiz Çobaj kandidati për deputet në listën e PD për qarkun e Shkodrës, njëkohësisht dhe kryetar i degës së PD mësohet se ka paraqitur dorëheqjen e parevokueshme nga lista për kandidim. Këtë vendim ai e ka marrë i fyer nga ...

Read More »

Pasi e braktisi PD e Elbasanit, Bashën e braktis edhe Sazani: Më vjen keq por nuk e gjej veten

Sazan Guri është një emër i njohur për kontribututin që ka dhënë në çështjet që i përkasin ambjentit. Ditën e djeshme, emri i Gurit ishte në listën e Partisë Demokratike, si kandidat për deputet në qarkun e Beratit. Por ditën ...

Read More »

PD në kaos/ Pas Elbasanit e Beratit, edhe kryetari i PD-së në Shkodër braktis fushatën

Ramiz Çobaj kandidati për deputet në listën e PD për qarkun e Shkodrës, njëkohësisht dhe kryetar i degës së PD mësohet se ka paraqitur dorëheqjen e parevokueshme nga lista për kandidim. Këtë vendim ai e ka marrë i fyer nga ...

Read More »

Rama: Ka çuna që rrinë në lloto e fatin ia kanë lënë Ronaldos, i la Saliu çyryk me juridikun… o burra të gjithë juristë!

Nga Peqini, kryeministri Edi Rama ka vijuar turin elektoral me socialistët, por pavarësisht kësaj, mesa duket “fiksimi” i tij mbeten demokratët. Rama i është drejtuar pikërisht demokratëve të thjeshtë me pyetjen se nëse i prishet rubineti i ujit, kë thërrasin ...

Read More »

Shpërthejnë të përjashtuarit “VIP” të Bashës, lajmërojnë lëvizje të re politike

Lista ‘Basha’ ka prodhuar tensionin, nervozizmin, akuzat dhe shpërthimet që priteshin. Disa orë pas zyrtarizimit të listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, kanë ardhur edhe reagimet e para nga radhët e të përjashtuarve, të cilëve Lulzim Basha u ...

Read More »

Basha braktiset nga të vetët, tërhiqet kandidati i PD-së: Basha solli në Elbasan beniaminët e tij

Blendi Himçi është dorëhequr nga lista e kandidatëve për deputetë të PD-së për qarkun e Elbasanit. Himçi ka njoftuar se tërhiqet nga gara në shenjë proteste për mos përfshirjen  në këtë listë të kandidatëve që kanë kontribuar në vite për ...

Read More »