LAJMI I FUNDIT
Home . Politike (page 10)

Politike

Geri Kokalari: Berisha e k.eqja e Shqipërisë! Protesta anti-Soros në SHBA dështim, Trump nuk ka kohë të merret me tubime të sponsorizuara

Aktivisti i shquar shqiptaro-amerikani, Geri Kokalari, ka hedhur dritë mbi protestën e organizuar pak ditë më parë nga shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundër Sorosit. Pasi presidenti Ilir Meta sulmoi hapur filantropin amerikan, George Soros, një grup shqiptarësh ...

Read More »

Duke dëgjuar Lulin, politikani holandez ankohet me nota r.aciste për ti hequr vizat Shqipërisë: Çfarë i frymëzon budallenjtë që drejtojnë BE-në?

Kreu i Forumit për Demokraci në Holandë Thierry Baudet, është i pakënaqur nga vendimi i Bashkimit Evropian që shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza. Udhëheqësi i FVD tregon se ky vendim do të shkaktojë shumë probleme për Holandën, raporton media ...

Read More »

Kryeopozitari Meta dhe presidenti i Monikës, ankohet tek mediat greke për Ramën: “Nëna” e të gjitha konflikteve në vend!

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta ka dhene nje interviste për gazetën greke “Kathimerini”, ne te cilen, teksa ka folur per situaten politike ne Shqiperi, tregon edhe ate qe ai e quan “nënën” e gjithë konflikteve në vend. Meta thekson se ...

Read More »

Shqiptarët krijojnë trendin e shëmtuara, sa dalin nga Shqipëria djegin pasaportën

Largimi i shqiptarëve nga vendi po shoqërohet jo vetëm me uljen e fuqisë punëtore por edhe me një “trend” i cili është kthyer tashmë në fokusin e debatit. Bëhet fjalë për djegien e pasaportave të Shqipërisë, sapo ata dalin nga ...

Read More »

Ish-ministri demokrat “trondit” Bashën: Nuk iku Rama, por iku PD-ja

Arben Imami, si themelues i Partisë Demokratike thotë se pas 5 muajsh aksioni opozitar, kjo parti duhet të futet në një moment reflektimi pasi nuk pati rezultat. Imami tha se Jozefina Topalli kishte të drejtë kur akuzoi Bashën pas 30 ...

Read More »

Gazetari zbulon skemën e Berishës për vendimin “Basha Ik”, tregon emrin e demokrates që do të zëvendësojë Bashën në PD

Real Story që drejtohet nga Sokol Balla ka publikuar një artikull me titull “PD i duhet të presë (sa të lindë Jorida)” ku projekton pikërisht zonjën Tabaku në krye të Partisë Demokratike. Sipas tij, ky është emri që ka në ...

Read More »

Kryebashkiakët e PD-së k.ërcënojnë se nuk do lirojnë zyrat, Braçe ka një mesazh të qartë për të gjithë ata

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, i ftuar në emisionin “Dita Jonë” në A2 CNN, deklaroi se votat e pavlefshme që u regjistruan në zgjedhjet lokale 2019 janë shumë dhe, sipas tij, ato janë vota kundër qeverisë. “Votat e pavlefshme janë shumë dhe ...

Read More »

Berisha në sinkron me presidentin në shkarkim Ilir Meta, sulmon Sorosin dhe ambasadorin e BE-së

Jashtë selisë së PD-së, i pyetur nga gazetarët se si e sheh zgjidhjen që Meta ka dhënë për krizën politike, ish-kryeministri Sali Berisha, tha se nuk ndërhynë në zgjidhjet e Presidentit. Ish-kryeministri i ka dhënë përgjigje edhe ambasadorit të BE, ...

Read More »

“Nuk ka hequr ende bebelinën”, Ruçi thirrje deputetit demokrat: Të ruajmë etikën!

Deputeti demokrat Halit Valteri gjatë fjalës së tij në Kuvend sulmoi Presidentin Meta dhe familjen e tij pas konferencës së fundit ku kërkoi mes të tjerash tre zgjedhje në Tetor, të përgjithshme, lokale dhe për Presidentin. “Nuk çuditem me Presidentin, ...

Read More »

VIDEO/ Deputeti demokrat kritikon ashpër presidentin Meta: Është keq të bësh b.urg në këtë moshë!

Deputeti demokrat Halit Valteri, gjatë fjalës së tij, replikoi nga foltorja e Kuvendit me deklaratat e fundit të Presidentit Ilir Meta gjatë konferencës për shtyp të gazetarëve. Valteri kritikojë ashpër sjelljet e presidentit Meta me Kushtetutën, të cilën herë e ...

Read More »