LAJMI I FUNDIT
Home . Politike (page 2)

Politike

Ambasada ruse ironizon deputetin socialist dhe sulmon SHBA-në: Miqtë tanë shqiptarë na akuzojnë pa prova

Moska zyrtare akuzon qeverinë shqiptare, se po përdor sulmet ndaj Rusisë si një alibi politike pas refuzimit të Francës për të hapur negociatat e BE-së me Shqipërinë. Ambasada Ruse në Tiranë ka publikuar një deklaratë në gjuhën shqipe, ku akuzon ...

Read More »

Takimi i Ramës me homologun grek, Paskal Milo zbulon detaje: Nga informacionet që kam marrë…

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, i ftuar në ‘Mbrëmje Abc’ u shpreh se në bazë të informacioneve që ai ka, takimi i kryeministrit Rama me homologu grek Mitsotakis ka qenë pozitiv. Sipas Milos dy kryeministrat kanë rënë dakord të zgjidhin ...

Read More »

Baton Haxhiu përplaset ashpër me Buzhalën: Ka qenë mjeku psikiatër! Pranoje, thuaje çfarë ke thënë më herët për Albin Kurtin

Analistë Baton Haxhiu janë përplasur ashpër me njëri-tjetrin. Haxhiu i ka kërkuar ta pranojë publikisht se e ka sulmuar në mënyrë të pazakontë kryetarin e Vetëvendosjes. Pjesë nga debati Baton Haxhiu: Berat ke qenë mjeku psikiatër i Albin Kurtit. Shikojeni ...

Read More »

A fshihet Korab Lita pas k.ërcënimit të Rudina Hajdarit, deputeti: Kemi debatuar, por…

Deputetja Rudina Hadjari bëri sot në foltoren e Kuvendit një deklaratë aspak të zakontë, ku foli për persona që i kishin shkuar në zyrë dhe e kishin k.ërcënuar. Duke ditur përplasjen që ka së fundmi Hajdari për kreun e grupit ...

Read More »

“Më di për budalla ti mua?!” Plas keq sherri mes Ngjelës dhe ushtarit të Bashës

Mbrëmjen e djeshme avokati Spartak Ngjela ishte i ftuar në emisionin ‘Open’ ku nuk munguan deklaratat e fortë, por edhe përplasjet me të ftuarit. Ngjela pati një debat të ashpër me analistin Neritan Sejamini. Gjithçka nisi kur Sejamini tha se ...

Read More »

“Ik fito gjyqin!” Spartak Ngjela sfidon në emision prokuroren e shkarkur nga vettingu

Ish-prokurorja Antoneta Sevdari replikoi në studion e ‘Open’ me avokat Spartak Ngjelën. Ky i fundit i tha se “nuk merrem me njerëzit që janë nën akuzë”, duke iu referuar deklaratave të kësaj të fundit se është shkarkuar padrejtësisht. “Ju nuk ...

Read More »

Kreshnik Spahiu: Basha do të largojë nga partia Sali Berishën?!

Kreshnik Spahiu vazhdoi duke hedhur akuza të forta mbi 3 partitë politike në ‘Open’ duke i quajtur banda politike. “Pse nuk dalin në deklaratë 3 bandat politike për të thënë që do bashkëpunojmë me Departamentin Amerikan të Shtetit. A janë ...

Read More »

Klevis Balliu nuk njeh Majlinda Bregun!? Ish-deputeti: S’ kam patur kontakt me të.

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu, i ftuar pasditen e sotme në një emision televiziv, ka komentuar disa politikanë shqiptar, mes tyre Majlinda Bregu e Jozefina Topalli. I pyetur në emisionin “Vizioni i pasdites”, Balliu ka komentuar fillimisht ish-kryetaren e Kuvendit ...

Read More »

McAllister: Macron është përgjegjës për bllokimin e negociatave, duhet ta sqaroj pse?!

“Europa nuk mund ta forcojë pozicionin e saj në arenën ndërkombëtare nëse një shtet anëtar të jetë në gjendje të bllokojë çdo vendim të politikës së jashtme”, deklaroi David McAllister në një intervistë për EURACTIV. David McAllister, kryetar i Komitetit ...

Read More »

Tusk dhe Juncker të prerë për negociatat me Shqipërinë: Mosarritja e konsensusit nga vendet anëtare të BE ishte një gabim

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker dhe Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, deklaruan sot se refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim i madh nga ana e BE. Gjatë ...

Read More »