Home . Politike (page 20)

Politike

FAKTET/ Si po përdor PD-ja skemën ‘përça dhe sundo’ kundër ekipit negociator me Greqinë, duke sulmuar Meçollarin

U desh nje gur ne lume nga Berisha dje kunder Artur Meçollarit qe e gjithe PD te hidhej ne sulm kunder tij. E gjithe loja behet per te penguar negociatat me Greqine, qe do te nxirrnin edhe njehere ne pah ...

Read More »

EUreporter: Shqipëria i kërkon BE fillimin e bisedimeve të anëtarësimit sa më shpejt të jetë e mundur

Në fjalën e mbajtur gjatë konferencës së Londrës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i drejtoi një kërkesë pasionante Brukselit për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit duke thënë se kjo kërkesë bazohej në masat e ndërmarra për transformimin rrënjësor në të ...

Read More »

Juncker shmangu takimet me Bashën e Kryemadhin, mesazhi i qartë për opozitën

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, i cili zhvilloi një vizitë dy ditore në Tiranë, nuk u takua me krerët e partive opozitare PD-LSI, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin. Sipas informacioneve, me gjithë lobimin e zhvilluar nga PD, Juncker nuk ...

Read More »

Fotografia që sot na turpëron kundrejt të parëve tanë! 1921…Parlamenti i parë i burrave të këtij vendi!

Kur e kundron këtë foto, realizuar 95 vjet më parë, ndjesia e parë që të vjen është, të ulësh kokën i turpëruar përkundjejt të parëve. Kjo elitë e shkëlqyer e parlametarizmit shqiptar është zëvendësuar sot me një tufë horash, kriminelësh, ...

Read More »

Adriatik Llalla do të tërheqi pas të tjerë: Pushtetarët e Tiranës do mbrojnë njëri-tjetrin që lëmshi i tyre të mos shpërbëhet

Veprimtari shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Shenasi Rama, gjatë një interviste për shqiptarja.com ka komentuar paralajmërimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për izolimin e zyrtarëve të korruptuar shqiptar. Rama thekson se shpallja non grata e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla nga SHBA ...

Read More »

Veliaj: Bojaxhiu, grosisti më i madh i naftës, hipokrizi të flasësh kundër kullave kur vet e ke shtëpinë në kullë

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka folur për zhvillimin e qytetit duke deklaruar se të gjithë ata që flasin sot kundër ndërtimeve të larta jetojnë sot vet në to. Ai ka evidentuar se ...

Read More »

“Ndahet Maqedonia, së shpejti do të ketë 3 shtete shqiptare në Ballkan”

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, deklaron se pas 10 viteve do të ketë tre shtete shqiptare. I ftuar në emisonin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku Çejku tha se në vitin 2028 parashikoj se ...

Read More »

Investimet në Shqipëri/ Ambasadori italian Alberto Cutillo: Korrupsioni dhe gjyqësori kanë mbajtur larg investitorët e mëdhenj italianë

Italia është partneri më i madh tregtar i Shqipërisë, me 57% të totalit të eksporteve dhe 28% të importeve, sipas të dhënave të INSTAT. Por, rëndësia e shtetit fqinj nuk është kaq e lartë, kur flitet për investimet e huaja. ...

Read More »

Rama zbardh vitet e krizës me Greqinë: Kemi ngritur tensionin jo se kemi dashur, por se duhet të mos mbyllim sytë apo të heshtim

Kryeministri Rama ka zbardhur të vërtetën e raporteve të acaruara me Greqinë përgjatë mandatit të parë të qeverisjes së tij, ku u arrit deri në pikën që u mallkua nga një prift ortodoks. Sipas shpjegimit të kryeministrit, gjithçka ka qenë një ...

Read More »

Rama nuk i “ndahet” Dash Shehit: Ngre furtunë në gotën ku pi raki dhe flet kundër Turqisë

Kryeministri Edi Rama nuk i ndahet kreut te LZHK Dashamir Shehu, me te cilin ka nje jave qe debaton per investimet turke por dhe per pijetaret e thekur te rakise. Edhe pse ishte ftuar në studion e emisionin Zona e ...

Read More »