LAJMI I FUNDIT
Home . Politike (page 30)

Politike

Basha lobon kundër Shqipërisë ditën e pavarësisë, dërgon emisarë në Athinë tek “armiqtë” e bisedimeve Kotzias-Bushati

Nuk ka pushim për Lulzim Bashën dhe opozitën kur bëhet fjalë për të lobuar dhe për të vepruar kundër Shqipërisë dhe interesave të shqiptarëve. Madje nuk pushon as ditët e festave kombëtare, të shënuara për kombin shqiptar, në të gjithë ...

Read More »

Skandal/ Berisha “pështyn” Ismail Qemalin dhe ngre nga “errësira” Zogun (Foto)

Nuk mund te dale kurre nga roli. As qellimi. Sali Berisha eshte udheheqesi i vetem ne kete vend qe ka bere cdo gje per te percare e ndare shiptaret. Here ne Veri e here ne Jug, here te ketij udheheqesi ...

Read More »

‘Twittomacy’, arma e fortë e Bushatit

Shqiperia vijon të mbetet avangardë sa i takon zhvillimeve ne fushën e teknologjisë pēr komunikimin. Vetëm para pak javësh Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme fitoi cmimin e parë në rajon sa i takon përdorimit të Twitter-it dhe rënditej ndër ...

Read More »

Letra e paprecedentë/ Lulzim Basha sulmon Nën-Sekretarin Amerikan të Shtetit

Letrat e panumërta drejtuar zyrtarëve të lartë amerikanë me mesazhe që nxijnë faqen e Shqipërisë, duket se janë vetëm maja e ajsbergut të absurditetit ku ka arritur kreu demokrat. Në një letër të dërguar përmes firmës lobuese “Barnes & Thornburg ...

Read More »

Përvjetori i Pavarësisë, Trump: Mbështesim reformat që e çojnë Shqipërinë më pranë BE-së

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump: “I dashur Zoti President, Ndërsa ju festoni 105-vjetorin e Pavarësisë më 28 Nëntor, populli i Shteteve të Bashkuara më ...

Read More »

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Norman: Pas “Brexit” do shtojmë praninë në Ballkan. Reforma në drejtësi, kusht për investimet

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Duncan Norman i ftuar në emisionin “PASSPORT” nga gazetari Arbër Hitaj thotë se pavarësisht “Brexit”, Britania do të mbështesë anëtarësimin e Shqipëri në BE, madje do të shtojë praninë e saj në Ballkanin Perëndimor dhe ...

Read More »

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Korçë, Rama: Jemi shembull frymëzimi për bashkëpunimin rajonal

Ka nisur në Korçë mbledhja e përbashkët e dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës nën sloganin “Një tokë- Një popull- Një Ëndërr”. Fjalën e hapjes së këtij takimi të përbashkët e ka mbajtur Kryeministri Rama, i cili e ka ...

Read More »

Ahmetaj përgjigjet: Shpejt do japësh llogari për 1 milionë dollarët e zinj, për të bërë pleh Shqiprinë, si plehrat që le rrugëve ti dhe qeverisja juaj!

Lulzim Basha ka denoncuar sot ate qe e quan skandalin e ndertimit te tre incineratorëve në Elbasan, Fier dhe Tiranë. Ne nje deklartate per mediat, Basha foli tha se Edi Rama dhe Arben Ahmetaj qëndrojnë mbrapa ndërtimit të tyre. Por ...

Read More »

Fjalimet e Bashës terrorizojnë ndërkombëtarët, ja deklaratat anti-shqiptare në samitet europiane

“Kur shkoj jashtë Anglisë nuk them asnjë fjalë të keqe për atdheun tim pasi boll të këqija kam thënë brenda tij!” Kjo ka qenë një ndër shprehjet që përdorte më shpesh  Winston Churchill, lideri i shquar britanik i cili udhëhoqi ...

Read More »

Zbulohet dokumenti/ Më shumë se gjysma e administratës së Trump refuzuan ta takonin Lulzim Bashën

Në 14 Nëntor të vitit 2017, sipas BIRN, firma lobuese “Muzin Capitol LLP” deklaroi në departamentin e drejtësisë amerikane faturat e shërbimeve ndaj partisë demokratike, që në total arrinin në 675.000 dollarë. Këto shërbime përkthehen në organizimin dhe planifikimin e ...

Read More »