LAJMI I FUNDIT
Home . Politike (page 4)

Politike

PD-LSI pendohen për djegien e mandateve: 11 ish-deputetë padisin Kuvendin, kërkojnë pagat për periudhën e bojkotit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se janë penduar për vendimin ekstrem që morën në shkurt të këtij viti për të dorëzuar “në bllok” mandatet. Një gjë të tillë e tregojnë fare qartë tentativat e ish-deputetëve për të ...

Read More »

Ilir Meta trazon ujërat, gati të marrë frenat e LSI pas shkarkimit dhe të lëkundë pozitat e Bashës: Ja si pritet të shtyjë opozitën drejt trazirave

Presidenti Ilir Meta pritet që të trazojë akoma dhe më tepër situatën politike në vend. Ditët e fundit Meta ka nisur një luftë të paprecedentë me qeverinë, ndërkombëtarët dhe reformën në drejtësi. Madje të dielën arriti deri aty sa paralajmëroi ...

Read More »

Jemin Gjana si alternativë e Lulzim Bashës, nga fitorja në fitore

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha është kaq qesharak, kaq i pabesueshëm dhe kaq i konsumuar politikisht sa edhe kur do të bëjë diçka, ka frikë ta bëjë vetë. Vërsul “zagarët” e tij të përhershëm, ata të rrjeteve sociale ...

Read More »

“Katsifas”, Athina mesazh Tiranës: Hetimet të mbyllen sa më shpejt dhe të sqarohen rrethanat e v.rasjes

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dhendias ka dërguar një mesazh ndaj autoriteteve shqiptare për të përfunduar sa më shpejt hetimet e organeve përkatëse për sqarimin e rrethanave nën të cilat humbi jetën Konstantinos Katsifas. Mesazhi i tij përfshihet në përgjigjjen ...

Read More »

Deputeti i PD-së që nuk dorzoi mandatin: Bashën dhe PD-në e mban në këmbë Kaç Islami dhe aleanca me Monen dhe Tim Idrizin, ndryshe do ishte shkrirë me kohë

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi, ka reaguar ndaj një statusi të ish-kreut të PD-së për Kukësin, Ibsen Elezi: “Ehhh ti kërkon të zbusesh luften e klasave or mik?? Po si mund te rri një parti në këmbë pa armiq?? ...

Read More »

Ish figura e lartë e PD-së tallet me Bashën: “Pse nuk i këput një kontratë dhe me turistët për “mosrrahje” kur të… vijsh në pushtet, se dy i bëre!”

Edvin Kulluri, ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, ka ironizuar kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha lidhur me dy kontrata që ai ka nënshkruar, atë me artistët dhe banorët e Astirit. Kulluri shkruan se e gjitha kjo bëhet për ...

Read More »

Parlamenti me një parti të re parlamentare në shtator! Ç’po planifikohet në korridoret e politikës?!

Parlamentit shqiptar do t’i shtohet edhe një parti tjetër në mesin e 70 partive aktuale. Mësohet se themeluesi i kësaj force politike, përflitet se do të jetë deputeti Myslim Murrizi, i cili, i kontaktuar nga Dosja.al, nuk e përjashtoi këtë ...

Read More »

Aktivistja e njohur e PD-së: Valdrinin mos ja hidhni Ramës në prehër, atë e rritëm ne

Emri i Valdrin Pjetrit është shndërruar ditët e fundit në më të komentuarin në media dhe jo vetëm. Shkak për këtë është bërë fakti, se kryebashkiaku tashmë i dorëhequr i Shkodrës kishte fshehur a.rrestimin në Itali në vitin 2003 për ...

Read More »

Fuga komenton largimin e Valdrin Pjetrit dhe zbulon skenarin që do të luaj Meta dhe PD me 13 tetorin: Ma tha “papagalli” im

Akademiku i njohur Artan Fuga ka komentuar dorëheqjen e Valdrin Pjetrit si kryebashkiak i Shkodrës, ndërsa ‘parashikon’ se çdo të ndodhë pas kësaj lëvizjeje. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Fuga thekson mes të tjerash se kjo i ngjan një ...

Read More »

Topalli akuza Bashës: Edi Rama e çoi Valdrinin në Shkodër, por mandatin për Kryetar Bashkie ia dhe ti Lul

Ish-kryeparlamentarja dhe ish-deputetja e PD Jozefina Topalli ka reaguar për akuzat e ngritur nga PD se kryebashkiaku i ri i Shkodrës Valdrin Pjetri është dënuar për trafikim d.roge dhe është dëbuar nga Italia. Topalli akuzon kreun e demokratëve Lulzim Bashën ...

Read More »