Home . Politike (page 5)

Politike

Ngjela dhe Spahiu: Venecia i dha shuplakë Metës! Njeriu që i shpëtoi disa herë drejtësisë po del me dhunë nga politika, koha të ndiqet penalisht

vokati Spartak Ngjela dhe ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, kanë deklaruar dje se Komisioni i Venecias i dha një goditje shumë të fortë presidentit Ilir Meta. Edhe pse Presidenca dhe mediat pranë saj e interpretojnë vendimin sipas ...

Read More »

Raporti i Venecias “vulos” fatin e Ilir Metës si President

Meta u zotua mbrëmë se do jepte dorëheqjen nëse jo vetëm Komisioni i Venecias por dhe një gazetar i thjeshtë shqiptar do të konstatonte në një pikë të vetme se ka shkelur Kushtetutën. Sot “Vencia” e tha shqip se Presidenti ...

Read More »

Mbesa e Bije Vokshit; Albana si gjithë gjobngrënsit e SHQUP reagon: Nuk më ndalojnë dot…të shpif

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi është dënuar nga Gjykata e Tiranës, pasi humbi gjyqin për shpifje ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Vendimi u mor paraditen e sotme dhe sipas verdiktit të gjykatës, ish-deputetja e PD-së, i detyrohet t’i paguajë ...

Read More »

Deputeti Valteri: Në emër të hajdutërisë në miniera u përkrahën b.andat, duke i veshur me kostumin e zotërisë

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri, ka mbajtur një fjalim në Kuvend për skllavërimin që u bë në emër të mineralit më të lakmuar këto 3 dekada prej hajdutëve që veshën kostum politik, që në emër të hajdutërisë përkrahën bandat ...

Read More »

“S’na pengon Franca dhe Hollanda të reagojmë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar”

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që s’kanë kaluar vetingun dhe ata që e dinë që s’do të kalojnë vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët dhe ...

Read More »

Gazetari mallkon Bashën pse futi Murrizin në parlament, deputeti i kthen përgjigje: O frede lela…!

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka replikuar me gazetarin Alfred Lela. Teksa ky i fundit përmes një postimi në rrjetin social Facebook ironizonte fjalimin e deputetit, ligjvënësi i ka kujtuar bashkëpunimin me kryedemokratin Lulzim Basha. “Hahahaha frede lela!!!!! O Freço Lela! ...

Read More »

Veliaj nuk lë gjë pa thënë për Mynyr Konin: “Mbledh 5 mijë lekshat e nuseve që bëjnë foto tek Kopshti Botanik”

Çështja e kopshtit botanik është kthyer në një mollë sherri mes Bashkisë së Tiranës dhe Universitetit të Tiranës. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sulmuar ashpër rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Në mbledhjen e sotme të ...

Read More »

Kreshnik Spahiu: Ja çfarë do të ndodhte sikur Albin Kurti të kandidonte në Tiranë kundër Ramës, Metës dhe Berishës

Zgjedhjet në Kosovë janë vlerësuar si leksion nga opozita shqiptare. Kreshnik Spahiu iu ka dhënë një shuplakë të fortë opozitarëve, duke u thënë se ata s’mund të jenë si Kurti e Osmani pasi kanë 20 vite që grabisin shqiptarët. Me ...

Read More »

President i papërgjegjshëm! Kërcënon deputetin Valteri me lehsin Tedi pasi deklaroi se Ilir Meta është kryetari i LSI

Ilir Meta e ka shndërruar presidencën në një bunker nga ku lëshon bomba tymuese kundër armiqve të tij imagjinarë, deputetëve, politikanëve, diplomatëve dhe kundër kujtdo që në maksimumin e profesionalizmit zbërthen shkeljet e tij në institucionin që drejton. Dallohet qartë ...

Read More »

“Mos lëpij si një gazetaruc oborresh”, qytetarët nxjerrin “zbuluar” Bashën dhe Çim Pekën: O Lyl ku e ke Republikën e Re?

Kreu i opozitës Lulzim Basha ishte i ftuari ditën e djeshme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV. Lideri i opozitës Lulzim Basha fajësoi kryeministrin Edi Rama për situatën në të cilën gjendet vendi dhe pas “Jo”-së së radhës ...

Read More »