LAJMI I FUNDIT
Home . Politike (page 820)

Politike

Qeveria ‘Rama’ merr autobusin drejt Prizrenit

Në orën 08:00 kabineti i qeverisë “Rama” është nisur me autobus nga Tirana drejt Prizrenit ku do të zhvillohet dhe mbledhja e përbashkët me qeverinë e Kosovës të drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi. Dita e sotme pritet që të jetë ...

Read More »

Arvizu sot paradite në Kryeministri Rama nesër në Prizren takon Thaçin

Ambasadori i SHBA-së  Aleksandër Arvizu zhvilloi sot paradite një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi është zhvilluar në ambientet e kryeministrisë dhe ka zgjatur për gati 30 minuta. Megjithëse është i pari takim zyrtar për vitin që sapo hymë asnjë ...

Read More »

Vasili: Argumentet politike për reformën në dëm të procesit

Lëvizja Socialiste për Integrim shprehet pro reformës territoriale por se argumentimi mbi të duhet bërë jashtë kontekstit politik. Nënkryetari i partisë të dytë të koalicionit qeverisës, Petrit Vasili, theksoi dje për mediat se palët politike që janë të përfshira në ...

Read More »

PS, Braçe:Dosjet bëhen kapicë në Prokurori, por ajo s’lëviz as gishtin

TIRANË – Deputeti socialist Erion Braçe nuk resht në pakënaqësinë e tij ndaj Prokurorisë së Përgjithshme dhe Kryeprokurorit. Sot në një mesazh të përsëritur me këtë temë në Facebook ka bërë edhe krahasim me vendet e rajonit: “Kudo, në Turqi, në ...

Read More »

Basha: Qeveria Rama-Meta u ka vënë topin ekonomisë së shqiptarëve

FIER- Kreu i Partisë Demokratike ka akuzuar qeverinë Rama-Meta për dështim në përpjekjet për ruajtjen e sigurisë dhe rendit, si dhe rritje të kriminalitetit. Në aktivitetin e organizuar me rastin e 23-vjetorit të themelimit të PD-së në Fier, Basha tha se ...

Read More »

Berisha:Gjobat, epidemia e plaçkitjes tipar i shtetit policor të Edi Ramës

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me gjobat e vendosura për automjetet. Në faqen e tij në rrjetin social “Facebook”, Berisha e ka quajtur gjobitjen në kundërshtim me ligjet, ndërsa thotë se “gjobat vendosen për të mbuluar shpenzimet e Policisë ...

Read More »

Takimi në Prizren Rama-Thaçi, firmosen marrëveshjet e bashkëpunimit

Një sërë marrëveshjesh bashkëpunimi dhe 2 projekte për Preshëvën pritet të firmosen nga dy kryeministrat shqiptarë, Edi Rama e Hashim Thaçi në mbledhjen që do të zhvillohet më 11 janar në Prizren. Në një daljë për mediat ministrja për Inovacionin ...

Read More »

70 vjetori i Çlirimit, LSI kërkon komision shtetëror për festimet

LSI propozon festime dinjitoze për 70 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Në kuadër të kësaj LSI propozon ngritjen e një komisioni të posaçëm shtetëror gjithëpërfshirës nga qeveria dhe rikonstruksionin e varrezave të dëshmorëve në të gjitha qytetet. “Viti 2014 është viti ...

Read More »

Bushati pret ministrin irlandez, e falenderon për mbështetjen në BE

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti sot në një takim Ministrin e Çështjeve Evropiane të Irlandës, Paschal Donohoe. Gjatë takimit, Bushati ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme të Irlandës në procesin e integrimit evropian të Shqipërisë. Me ...

Read More »

Kodheli-Arvizu: Korrupsioni tek FA, nuk do të përsëritet e kaluara

SHBA ka dhënë mbështetjen për Forcat e Armatosura Shqiptare. Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli priti dje në një takim Komandantin e Gardës së Nju Xhersi, Gjeneral Brigade Michael Cunnif. Ministrja Kodheli e falenderoi gjeneralin në emër të Qeverisë shqiptare dhe ...

Read More »