LAJMI I FUNDIT
Home . Politike (page 824)

Politike

Rama: Në vigjilje të Krishtlindjeve miratohet buxheti i kthesës

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ka komentuar seancën maratonë të Kuvendit të Shqipërisë, ku u miratua në parim buxheti i vitit 2014. Në faqen e tij në rrjetin social “Facebook”, Rama shkruan se fitoi taksimi i ndershëm dhe heqja e taksës ...

Read More »

Replikat Rama-Berisha: Kalon buxheti në parim me 79 vota pro

Pas 24 orësh debate, Kuvendi miraton në parim pr/buxhetin e vitit 2014. Pr/buxheti u miratua me 79 vota pro, 37 kundër dhe një abstenim. Diskutimet për pr/buxhetin 2014 dhe paketën fiskale kanë zgjatur 24 orë. E nisur prej orës 11:15 minuta ...

Read More »

Ahmetaj: E latë 740 mln $ borxh vendit. Bode: Taksimi progresiv dëmton ekonominë

Duke mbrojtur buxhetin e vitit 2014, ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka sulmuar qeverinë e kaluar, atë Berisha, për superborxhin prej më shumë se 740 milionë dollarë që la pas. “E lanë Shqipërinë me 740 milionë dollarë borxh vetëm sot ...

Read More »

Rama: Janar bashkqeverisje me aleatët

Aleatët e socialistëve janë të bindur se në janar do të marrë fund procesi i instalimit të tyre në bashkëqeverisje. Këtë konfirmim duket se e kanë marrë nga kryeministri Edi Rama i cili pritet që deri në fund të dhjetorit ...

Read More »

Akuzat: Vjedhje 20 miliardë lekë në vit në port, 2 mln $ për 21 janarin

Ministrat e kabinetit qeveritar gjatë diskutimeve të gjata maratonë dje në Parlament në lidhje me buxhetin e vitit 2014 kanë hedhur dritë mbi shpenzimet qe janë bërë nga qeveria e Berishës duke nxjerrë fakte për skandalet qeveritare. Si ish-kryebashkiak i ...

Read More »

Protesta: ZMK: Jo rritje taksash. Basha: PD, luftë të fortë të ndryshojë këtë paketë

Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorëve e drejtuar nga Altin Goxhaj me mbështetjen e qytetarëve protestuan ditën e sotme kundër buxhetit për vitin 2014 dhe paketës fiskale. Me thirrje kundër buxhetit që rrit taksat nisi protesta e sotme ku folën dhe ...

Read More »

Basha: Mziu i pafajshëm derisa të shprehet drejtësia

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur nga media për arrestimin e kreut të bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, deklaroi se PD mbështet çdo hetim për cilindo person dhe se për gjithçka, fjalën e fundit e thotë drejtësia. “Jemi ...

Read More »

Rama: Buxheti na nxjerr nga asfiksia

Partia Socialiste mbledh sot grupin parlamentar për të diskutuar në lidhje me pr/buxhetin e 2014 dhe paketën e re fiskale. Kryeministri po mban fjalën  para medias dhe më pas mbledhja do të zhvillohet me dyer të mbyllura. Për Ramën “Buxheti ...

Read More »

Ilir Meta: “Faji i Berishës që na marrin për islamikë”

Kryeparlamentari Ilir Meta e ka pasur “dorën” e rëndë dje kundër ish-kryeministrit Sali Berisha, gjatë mbledhjes së Kryesisë së LSI. Për më tepër, i ka kujtuar se për shkak se Shqipëria është anëtarësuar në Konferencën Islamike në kohën kur Berisha ...

Read More »

Basha: Buxheti shkatërrimtarë. Gafa do të çojë drejt skenarit të Greqisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha komentoi takimin e sotëm të kryeministrit Edi Rama me disa qytetarë në zonën e Liqenit Artificial. “Sot kryeministri kaloi dy orë në një monolog, vetëm për ta dëgjuar por jo për të dhënë mendimin ...

Read More »