LAJMI I FUNDIT
Home . Politike (page 830)

Politike

Imami: Rama, hetim me struktura të paligjshme. Ekspertët, zyrë në PS. Auditi s’ka përfunduar

Ish ministri i Mbrojtjes, Arben Imami ka akuzuar serish sot kryeministrn Rama per shkelje te ligjit ne rrugen e ndjekur per kallezimin penal ne ngarkim te tij, duke shtuar se ceshtja ende ende duke u audituar. Ne nje deklarate per ...

Read More »

Dorëheqja e Odeta Nishanit, reagon ministria e Turizmit: Iu propozua një post ekuivalent

Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit (MZHUT) ka reaguar sot rreth dorëheqjes nga puna në këtë dikaster të Odeta Nishanit, bashkëshorte e Presidentit, Bujar Nishani. Sipas ministrisë, znj. Odeta Nishani, nga drejtore e Drejtorisë së Koordinimit dhe Monitorimit të Tregut ...

Read More »

Topi: PD po shkatërron të djathtën, zbardhje 21 janarit

Fryma e Re Demokratike ka analizuar aktivitetin e saj që nga krijimi i subjekt politik e deri më tani. Analiza është bërë në Tiranë dhe u drejtuar nga kryetari i FRD-së, Bamir Topi, i cili tha se, kjo parti politike ...

Read More »

Berisha: 23 vite PD, lokomotivë integrimi, Rama faktorë bllokimi

Ish kryeministri i vendit, Sali Berisha fton demokratët të reagojnë kundër regjimit të neobllokmenve që po zëvendësojnë shtetin ligjor me shtetin policor dhe sistemin demokratik me sistemin kleptokratik. Ky mesazh u publikua sot në faqen e tij në rrjetin social ...

Read More »

Francë, Meta-Courtaigne: Të rrisim investimet franceze në Shqipëri

FRANCE– Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Francë është takuar me Presidentin e Grupit të Kompanive Franceze Medef Internaional, Thierry Courtaigne. Gjatë takimit, Meta është ndalur tek bashkëpunimi mes dy vendeve sa i takon ...

Read More »

Dosja me nëntë raste abuzimi për Imamin e mikun e Berishës

TIRANE– Ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami, zyrtarë të Drejtorisë së Prokurimit Publik dhe Drejtorisë Juridike të kësaj ministrie, janë dërguar për ndjekje penale në Prokurorinë e Përgjithshme. Mes të kallëzuarve është dhe Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve Mbështetëse Shkëlqim Berisha, ...

Read More »

Hapen 20 dosje korrupsioni, nën hetim dhe ““Rruga e Kombit”

TIRANE- Prokuroria e Përgjithshme me sa duket do të ketë me të vërtetë punë këto kohë, pasi të gjitha dosjet e mbyllura me procedurë, ose dhe me vendime gjyqsore të diskutueshme pritet të rikthehen sërish në gjykatë. Burime të besueshme bëjnë ...

Read More »

Kodheli padi Imamit: Reklamat abuzive. Kemi prova të pamohueshme nga ekspertët

Ministria e Mbrojtjes padit ish-ministrin e Mbrojtjes Arben Imami dhe disa punonjës për shpërdorim detyre, kontributeve nga shteti si dhe shkelje të barazisë. Deklarata ka ardhur nga vetë ministrja aktuale Mimi Kodheli, e cila tha se padia vjen pas konkluzionit ...

Read More »

Rama: Ekonomia në limitet e rrezikut të humbjes së ekuilibrit

Ekonomia shqiptare ndodhet në limitet e rrezikut të humbjes së ekuilibrit. Kështu u shpreh sot kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në konferencën ku u prezantua drafti i parë i strategjisë kombëtare kundër korrupsionit. Rama fajësoi gjithashtu qeverinë e mëparshme ...

Read More »

Basha: Ky do të jetë viti i parë pa rritje ekonomike, rrogash dhe pensionesh

Papërgjegjshmëria, arbitrariteti dhe paaftësia e menaxhimit të qeverisë Rama të financave publike të vendit janë shkak sipas kryetarit të Partisë Demokratike, Basha, të uljes së vlerësimit nga B+ në B për ekonominë e vendit, nga agjencia “Standard & Poor”. “Ky ...

Read More »